Domů Rodina & Škola Moje zápisky Změnilo mi blogování život? Zatím bez hodnocení.

Změnilo mi blogování život? Zatím bez hodnocení.

14

Vím, že tenhle článek nebude plno slečen zajímat, protože sem chodí hlavně kvůli něčemu konkrétnímu – radě a tak podobně. Ale v poslední době jsem si uvědomila, že je to vlastně moje stránka, můj blog a chci s někým sdílet své názory a postoje. Chci sem napsat až budu naštvaná nebo šťastná… bez toho, aby mi ostatní vyčítali, že se jsem sobecká, protože se soustředím na sebe a ne na ně. Ale tak… proč ne:)

A proto jsem si řekla, že budu psát měsíčně, nejen o dívčích problémech, ale i  pár článků o sobě, o všem, co mě baví a nebaví a o tom, co mám a nemám ráda. Doufám, že to nijak váš názor na mojí stránku neovlivní a budete sem dále rádi chodit. A proč tenhle článek? Nedávno jsem přemýšlela jaký byl můj život třeba před rokem, v čem byl odlišný, zda lepší nebo horší. A první věc na kterou jsem si v té odlišnosti vzpomněla byl můj blog…

Začala jsem psát na konci října roku 2010 a začala jsem s blogem Mersmerize1.blog.cz – začalo to vážně nevinně. S pár články o gynekologii, menstruaci a líčení. V té době jsem doopravdy netušila, že se blog tak synchronizuje s mým „civilním“ životem. Popravdě.. mnoho činností, které jsem kdy začala podnikat skončilo mým pozdějším nezájmem a já čekala, že tak skončí i tenhle blog.

Jenže zatím tomu tak není. Začala jsem s návštěvností nějakých 50 lidí denně a čím víc článků na žádaná témata jsem měla, tím byl denní počet lidí větší. Dnes se pohybuje okolo čísla 400 – 500 denně, za co jsem hrozně ráda. Protože i množství komentářů značí to, že někdo mé články vůbec čte a to je přece hrozný úspěch, alespoň pro mě.

Články jsem se vždy snažila přidávat každý den, nějaké dny to prostě nešlo, ale jinak si myslím, že se současným počtem nějakých 280 článků, jsem na tom dost dobře. Články se mi zdají i delší, tudíž to nejsou jen videa nebo obrázky, podle kterých se aktivita moc udávat nedá.

V současné době jediný, kdo ví o mém blogu je můj přítel – nikdo jiný z rodiny nebo z bližších známých. Proč? Nějak nemám potřebu někde vytrubovat, že to, co se tu píše tvořím já – samozřejmě, dá se to až moc lehce zjistit, ale nepotřebuju se o tom s nikým bavit. Je to můj blog a moje pravidla:)

Myslím, že jeden z velkých úspěchů pro mě byl, když mě kámoška.cz zařadila mezi svoje oblíbené blogerky, to byl fajn pocit. Pak jsem začala psát i ve škole během přednášek, jak jsem do toho byla zažraná :D Ale na vejšce to stejně nikdo neřeší…

Potom i jisté slečny si mě začaly přidávat na FB a psát mi, jak jsem jim pomohla nebo žádaly další rady – to pro mě bylo taky hodně „úspěšné“. Dala jsem pár rozhovorů a nakonec jsem tedy skončila tady…

Na stránce, které si už všimlo nějakých 20 000 lidí, pár důležitých serverů, které mi nabídly spolupráci a stovky holek, které mě za to mají možná i rádi. Prostě… je to fajn mít tenhle blog:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak přibrat na váze?
Další článekTip: Maybelline – Falsies Lashes
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

14 KOMENTÁŘE

 1. neni pravda, když sem napišeš to, co si myslis, neni to sobecké a je jen sobecké od druhých, že ti vyčítají, že neuděláš to, co oni chtěji ;)

 2. Prosím Mers, na zítra máme mít nějakou básničku – protože máme už dřív den poezie, jenže neřekla o co by mělo jít, a já nevím. Prosím, nevěděla by jsi o nějaké? :)) děkuju

 3. To jsi napsala moc hezky. Doufám, že tenhle blog nikdy neskončí. :)

 4. jj si super holka a mas super blog a že tak skoro neskončíš možno sa ti naskytne nejaka ponuka a bude za to vdacit sebe

 5. S tebou naprosto souhlasím :) jsi skvělá holčina,která se snaží mladším i starším slečnám opravdu pomoci,to všichni ocenujeme :) jsme rádi že jsi :) přeji ti co nejvíce úspěchů a co nejvíce návštěvnosti :)

 6. Nebýt téhle stránky, tak nevím, co bych na notebooku dělala, Facebook je celkem nuda, a na ICQ taky vždy nejsou lidi, ale tady si prostě přečtu všecko, co mě zajímá ! Díky Mers! :) A je fajn, že píšeš články i o sobě, myslím, že to taky spoustu slečen zajímá včetně mě ;) :)

 7. Ahoj Mermerize, jak jsi psala že to možná některé holky nezajímá. Tak mně jo. To že jsi napsala něco o sobě je super, protože se o tobě něco dovíme. Ahoj

 8. ahoj, už dávnejšie som sa chcela spytať ako si prišla na prezývku ,,Mersmerize“? :P

  • Ahoj, Mesmerize byla jedna příšerka z hry Final Fantasy na PS. Když jsem hledala přezdívku, vzpomněla jsem si na ní, ale přidala jsem si k ní R = Mersmerize:)

 9. Mě osobně se tento článek moc líbil. Bavilo mě číst, co si vlastně ty myslíš o svém blogu a tak. Je skvělé číst článek někoho jako jsi ty o něčem, co je tvou součástí..:) Super článek opravdu:)

Diskuze je uzavřena.