Domů Tělo & Zdraví Prsa Zvětšení poprsí přírodní cestou – fungují masáže? ...

Zvětšení poprsí přírodní cestou – fungují masáže? 5/5 (3)

0

Zvětšení poprsí přírodní cestou – fungují masáže? Tak ideální jídelníček a další užitečné vychytávky pro velká prsa jsme si už probraly, takže co nám zbývá? Z přírodních cest a postupů snad už jedině masáže. U někoho to funguje, u někoho ne. Ale i tak mají masáže prsů tolik pozitivních účinků, že se rozhodně vyplatí je zkusit.

Můžou ti pomoci třeba s bolestivými stavy před menstruací (PMS) nebo během ní, a také fungují jako prevence vzniku nevzhledných strií a všeobecně ošklivé pokožky v dekoltu – což je něco, co v plesových šatech určitě vidět nechceš.

TIP: Přečti si recenzi nejoblíbenějšího přípravku pro větší prsa

Zvětšení poprsí přírodní cestou si bere na pomoc oxytocin

Abychom zjistili, jestli masáže na zvětšení poprsí fungují, musíme se nejdřív podívat na jejich princip. Prsa jako taková jsou tvořena převážně mléčnými žlázami a tukovou tkání – svalů tu najdeme pomálu. Právě proto je tato část ženského těla velmi citlivá a tolik pomáhá se naladit při předehře na sex nebo podobné hrátky.

Zvětšení poprsí přírodní cestou

Masáže této oblasti tak podporují krevní oběh a proudění lymfy (tekutiny transformující živiny mezi buňkami), což je samo o sobě super. Živiny se tak dostávají přesně tam, kam mají – v době, kdy začínáš nosit pevnou podprsenku, čímž právě tento žádoucí proces omezuješ, jde o nadmíru důležité doporučení.

A o co jde ještě? Vyživené tkáně jsou pevnější a plnější. První plus. Masáž prsů také vyvolává velmi příjemné pocity, a za to nemůže nikdo jiný než ženský hormon oxytocin – to je hormon, který se spolu s estrogenem nejvíce podílí na růstu prsů.

Co všechno umí oxytocin?

Masáž okysličuje svalové tkáně a snižuje napětí, což spolu s oxytocinem napomáhá snižovat bolestivost prsů během PMS. Přestanou se tedy stávat takovými nepříjemně nalitými hroudami, u kterých bolí i obyčejné poskočení při tělocviku. Pro takový efekt je však třeba masáž prsů provádět dlouhodobě, ne jenom dva dny před menstruací.

Všeobecně deset minut strávených “mazlením“ se s prsy tě pěkně uvolní a naladí. Je to lepší než porce čokolády nebo ta všudypřítomná relaxační cédéčka a kanály na YouTube.

Jak na správnou masáž?

Chceš taky vyzkoušet zvětšení poprsí přírodní cestou za pomoci masáže? Tak tady máš šikovný a jednoduchý návod. Dělá se to ve stoje nebo vsedě, jinak nejde vyvinout ten správný tlak. Já si prostě sednu na okraj vany po sprše a je to.

Masíruje se směrem zevnitř ven a to pevnými kruhovými tahy. Prostě prsa uchop do dlaně a trochu s nimi otáčej, zároveň přitlač prsty. Nemělo by to vůbec bolet, tedy pokud s tím nezačínáš těsně před menstruací, což nedoporučuju. Všechno dělej pěkně pomalu a nespěchej, každé prso by se mělo otočit alespoň dvacetkrát, ale klidně můžeš masírovat obě najednou, což ti ušetří spoustu času.

Zvětšení poprsí přírodní cestou

Pomoc, něco jsem nahmatala!

Obvykle jde o proces vážně příjemný, ale někdy tě může i nepříjemně vyděsit – to, když v prsu nahmatáš něco tvrdého a velkého, co by tam podle tebe nemělo vůbec být. Jen klid, i když se o rakovině prsu všude mluví, mladých holek se téměř netýká. Ale pro uklidnění si zkontroluj, jestli máš něco podobného i na druhém prsu na stejném místě. Je to tam? Super, tak jsi narazila jen na trochu zvětšené mléčné žlázy, což je v určitém období menstruačního cyklu zcela normální.

Pokud máš dojem, že se útvar vyskytuje samostatně a bolí pořád stejně bez ohledu na fázi MS, nejspíš půjde o zvětšenou tukovou hroudu, nicméně neuškodí, když se s problémem svěříš svému praktickému lékaři nebo gynekologovi. On už budou vědět, co a jak – pro jistotu.

TIP: Přečti si recenzi nejoblíbenějšího přípravku pro větší prsa

Kouzlo správného místa

Při zvětšení poprsí přírodní cestou nesmíš zapomenout ani na další část celé „procedury.“ To je vyhledání tzv. tajného bodu. A kde to je? Asi dva centimetry pod prsní bradavkou – poznáš ho snadno. Tkáň je tady výrazně citlivější než kdekoliv jinde. Na tohle místo přilož dva prsty (nejlépe natažený ukazováček a prostředníček) a masíruj kruhovými pohyby po směru hodinových ručiček. Je to vážně příjemné, takže ti určitě nebude dělat problém vydržet to 2-3 minuty. Netlač moc – nesmí to bolet. A zkus si najít polohu, která ti bude nejpříjemnější – u mě je to například mírný předklon.

Pokud máš trochu větší prsa, je třeba si každé z nich druhou rukou přidržet, aby příliš „neutíkaly,“ takže budeš muset každé ňadro masírovat zvlášť. U malých velikostí zase čas šetříš – je to prostě individuální.

Zvětšení poprsí přírodní cestou

Tipy pro ještě účinnější a příjemnější masáž

I když můžeš celou proceduru provést tzv. „nasucho,“ není to úplně ono. Mnohem lepší je nějaký přírodní krém nebo třeba olej. Super je ten kokosový, ale taky arganový nebo jakýkoliv, který je ti příjemný. A existují i speciální krémy s výtažky z bylinek, které obsahují ony vzpomínané fytoestrogeny, o kterých jsem tu psala už nejmíň třikrát.

Nemusíš se bát, nejsou tam žádné umělé hormony, takže si ublížit nemůžeš. Jenom bylinky a trocha přírody. Navíc tě „dokopou“ k pravidelné masáži každý den, když už za jejich pořízení vydáš tolik peněz.

Použiješ-li je, věnuj se masáži nejlépe po delší sprše. Tehdy jsou totiž póry otevřené a lépe vstřebávají všechny účinné látky, což efekt masáže pro větší poprsí ještě znásobí.

Můj tip: tuhle masáž ti klidně může provést i tvůj přítel, pokud nějakého máš. Neboj se mu ukázat, jak na to a využij to jako super součást předehry, určitě nebude proti.

TIP: Ultimátní průvodce, jak na větší prsa

Proč by sis měla masírovat prsa právě ty?

Jak už jsem říkala, může ti to napomoci k větším a pevnějším ňadrům. Není to bohužel 100% návod, jinak by plastičtí chirurgové přišli o práci. I kdyby však byl nakonec velikostní efekt skoro nulový, pořád tu jde o zpevnění a prokrvení kůže, což ti zaručí krásný dekolt a minimalizuje riziko vzniku strií během puberty. A to za to rozhodně stojí, ne?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.