Domů Tělo & Zdraví Prsa Větší a pevnější prsa – kompletní průvodce ...

Větší a pevnější prsa – kompletní průvodce 5/5 (29)

24

Jak na větší prsa – kompletní průvodce pro větší prsa. Čím zakončit náš seriál, zabývající se větším a krásnějším poprsím? Přece článkem, ve kterém najdeš všechny rady na jednom místě. Doslova a do puntíku. Nejenom, že ti znovu zopakuju ty nejdůležitější body, ale zároveň z každé kapitoly povedu odkaz na článek, který o zvoleném tématu mluví podrobněji. A koneckonců – byla to i dobrá příležitost pro zodpovězení ještě těch několika sirotčích dotazů, které se mi v poště objevily.

Díky za ně. I na mě už je té látky ohledně krásných ňader trochu moc, ale protože jsem si tím sama prošla, rozhodně tě nechci nechat na holičkách a zatajovat něco, co by ti mohlo pomoct. Takže jdeme na to?

Sérum na řasy je cestou, jak být dokonalá. Každá žena chce být krásná a tak využívá všech možných prostředků, jak zdokonalit své tělo. Mezi přípravky, které mají u žen úspěch, patří také séra na růst řas. Má to několik důvodů, zejména pak to, že nemusí žena na umělé prodlužování řas, což v některých případech nepůsobí zrovna přirozeně. Podívejte se, na to, z jakých prostředků lze vybírat.

TIP REDAKCE - BREAST EXTRA+

Účinky

Přírodní přípravek. Hodnocen jako top přípravek 

Rychlost

V některých případech účinek již do 2 týdnů.

Cena

V porovnání s podobnými přípravky je k dostání za výrazně nižší cenu.

Celkové hodnocení :  4,85 / 5

Nejsi spokojená se svými ňadry, nejsi sama!

Pro začátek tě musím vyvést z omylu. I když si myslíš, že jsi na své potíže sama a nikdo ti nerozumí, nenech se mýlit. Vážně ne. Udělala jsem si takový malý průzkum a potvrdili mi ho i odborníci – zhruba 70 % žen všeho věku není spokojeno se svým hrudníkem. Malé, velké, povislé, špatně tvarované, nehezky zbarvené – to všechno jsou obtíže, které každý den trápí ženy a dívky, jako jsi ty. Takže hurá pro ztracené sebevědomí. Uvědom si pro příště, že 7 z 10 dívek ve tvém okolí má úplně stejné trápení jako ty – jen to na sobě nedávají znát! Inspiruj se, zatni zuby a než se začnou tvé snahy o větší a pevnější poprsí setkávat s účinkem, snaž se tvářit co nejvíc v pohodě. Pomáhá to. Fakt.

Takže – proč mi prsa vlastně nerostou?

Opakování je matka moudrosti a navíc se ti tahle látka určitě bude hodit v hodině přírodopisu. Takže dámy, naše ňadra tvoří:

Svalové tkáně je tu jen pomálu, ovšem nachází se pod nimi, takže cvičením lze prsa alespoň mírně nadzvednout. Nicméně největší vliv na jejich výslednou velikost má rozhodně produkce hormonů estrogenu, testosteronu a prolaktinu. Nejvíce pozitivních změn co do velikosti lze potom zaznamenat v období puberty, kdy je tvoje tělo doslova zmítáno v hormonální bouři, a pak samozřejmě v době těhotenství a kojení.

Otázka od čtenářky: kámošce se v těhotenství prsa zvětšila, zůstane jí to? Bohužel, to nelze jednoznačně říct. Některým ženám jejich „výbava“ skutečně zůstane, jiné o ni přijdou bez ohledu na to, jak často a zda vůbec kojí. Univerzální otázka na tuto otázku tedy neexistuje, je mi to líto. Ale kamarádka se může poptat, jak to mají ženy v její rodině – je velká šance, že i ona to bude mít stejně. Ale jde opět o radu bez záruky, lidské tělo je zkrátka občas záhadné :)

Menší změny ve tvaru či plnosti poprsí lze proto zaznamenat i během menstruace. Obvykle si toho ale nevšimneš, protože tkáň bývá citlivější a ty rozhodně nemáš náladu poměřovat aktuální velikost košíčků své podprsenky případně si tělo obtáčet metrem..

Triky na větší poprsí – co funguje?

Tak, když už víš, CO máš vlastně na hrudníku, je na čase se podívat na to, JAK si můžeš prospět. Takže jakými strategiemi můžeš posílit, zvětšit a zpevnit svá prsa?

 • stimulací a rozvojem hrudních svalů – nejlépe za pomoci cvičení nebo masáže
 • zvýšením průtoku krve v oblasti hrudníku – to podpoří růst a zdraví prsní tkáně
 • větším přísunem zdravých tuků – k tomu se dostaneme v části o doporučených potravinách
 • doplněním nebo zvýšením hladiny hormonů stimulujících růst prsních žláz – zase potraviny, ale i speciální přípravky pro růst poprsí, obsahující přírodní fytoestrogeny
 • cesta plastické chirurgie – i k té jste měly pár dotazů, takže vám prozradím, o čem to na operačním stole všechno je a s čím je třeba počítat

TIP: Přečti si recenzi:  >>> Nejoblíbenější přípravek pro větší a pevnější prsa <<<

Jak zvětšit ňadra za pomoci masáže aneb nejjednodušší postup

Ozývaly jste se mi, že se vám některé metody zdají docela finančně nebo časově náročné, případně že na ně nemáte chuť (cvičení). Takže v tomhle ultimátním návodu na zvětšení prsů se pokusím jednotlivé postupy seřadit podle jejich (ne)náročnosti, aby bylo možné si vybrat s ohledem na vaše časové i jiné možnosti.

Úplně ale úplně nejjednodušší je rozhodně speciální masáž poprsí. Jasně, první dva nebo tři dny si ji asi budeš muset zkoušet před obrazovkou počítače, abys věděla, že všechno děláš správně. Ale později se můžeš v klidu uchýlit do soukromí koupelny a prostě si to užít. Můj časový odhad je 20 minut denně – 10 minut ráno a 10 minut večer. Zdá se ti to moc? Tak bohužel nic jednoduššího už prostě nemám. A jak na to?

Našla jsem úplně boží postup, který by měl být ještě účinnější než to, co jsem znala doposud. Prostě si chytneš obě prsa do dlaní a masíruješ krouživými pohyby – u levého prsu postupuj směrem od hrudní kosti po směru hodinových ručiček, u pravého přesně naopak – tzn. proti směru. Není to vůbec těžké – stačí si zapamatovat, že ruka musí prs vždy podepírat a tlačit nahoru, nikdy ne naopak!

Každé prso bys takto měla „potrápit“ alespoň stokrát. Samozřejmě, že nic nesmí bolet, to by bylo špatně. Nasucho ti to nejspíš nepůjde, takže zvol nějaký kvalitní olej nebo krém. Může jít o něco obyčejného nebo chceš-li si výsledky co nejvíc pojistit, tak zajdi do lékárny a nech si doporučit něco s obsahem fytoestrogenů. Ani ten nejlepší krém však poctivou masáž nenahradí, to si pamatuj.

Masáží se prsa prokrví a bude v nich lépe prudit krev a lymfa, přenášející živiny k prsní tkáni. Také se tím odplaví toxiny – to je ta detoxikace, jak jsem psala výš.

Můj tip: Tady je celý článek o masáži pro větší poprsí s dalšími rady a tipy pro tvou krásu a sebevědomí.

Zvětšení prsou bez operace za pomoci cvičení

Chceš být fit, a navíc si tím trochu pomoct k plnějšímu hrudníku? Je to snadné, stačí se naučit několik šikovných cviků pro větší prsa. Hodně podrobně jsem tyhle cviky popsala v článku jak na zvětšení poprsí přírodní cestou, takže je tady už znova vypisovat nebudu.

Důležité je ale vědět, že nemůžeš chtít okamžité zázraky. Když se dva nebo tři dny přemluvíš ke cvičení neznamená to, že budeš mít hned větší prsa. Pokud se do toho vrhneš opravdu poctivě, můžou být první výsledky vidět tak za dva měsíce. Nicméně mnohem dřív si všimneš jiných pozitivních změn – třeba si ulevíš od bolesti zad. To je taky důvod, proč cvik, který popisuju v článku, ale jako poplatnost opakování matce moudrosti i níže, doporučuju všem svým kamarádkám, co zrovna pracují na recepci nebo v jiném sedavém zaměstnání.

Jde spojování rukou před hrudníkem – zhruba uprostřed. Tuhle mudru můžeš znát z jógy – trik však spočívá v tom, že proti sobě ruce cíleně tlačíš a zase povoluješ. Teda vlastně dlaně, ale asi si rozumíme. Ramena musí být volně – záda narovnaná. Dá se to tedy klidně cvičit v sedě o krátké pauze. S výdechem stlač dlaně k sobě a s nádechem zase uvolni. A tak 20x za sebou a nejlépe dvakrát denně. Je to vážně zázračný cvik na všelijaké bolístky, takže se ho určitě neboj. I kdyby ses pro začátek neukecala k žádném jinému, bude i tohle stačit. Ale když si k němu po čase přidáš i zbytek cviků z článku, určitě budou výsledky ještě lepší, na to vem jed!

Můj tip: Jóga jako taková je skvělá na zpevnění svalů celého těla. Takže pokud máš potíže přemluvit se k pravidelnému cvičení, zapiš se prostě do nějakého kurzu – nejlépe k lektorce. Té potom můžeš popsat svoje trable s malými prsy a nechat si doporučit nějakou speciální ásanu. Určitě spolu na něcí přijdete – a kdo ví, možná tvoje cviky pro zpevnění poprsí zařadí do programu a celý ho tak oživí. Už jsem to zažila a ostatní ženy v kurzu za to byly vážně vděčné!

Co mám jíst aneb co zvětšuje poprsí úplně nejvíc?

Tak zase – nerada bych se opakovala, takže pro vážně nejlepší přehled potravin pro větší prsa se koukni do článku Potraviny pro větší prsa – kompletní seznam. Je tam prostě absolutně všechno, co mám odzkoušené já, i co mi přišlo jako dobrý tip do-emailu. Ale tak pro kompletní shrnutí mrkni na tuhle TOP SEDMIČKU těch nejlepších potravin pro velká prsa:

Potraviny pro větší poprsí

 1. Zdravé mononenasycené tuky (např. olivový a avokádový olej či přímo avokádo, vajíčka, kokosový olej apod.)
 2. Ořechy – především mandle, pistácie a para ořechy
 3. Semena – zejména fenyklová, sezamová, lněná a slunečnicová
 4. Ovoce – plody s vysokým obsahem fytoestrogenů, tedy třeba jablka, třešně, broskve, jahody, maliny, pomeranče, melouny a také švestky
 5. Zelenina – zejména listová zelenina kvůli vysokému obsahu fytoestrogenu
 6. Ryby a mořské plody – všechny, které ti chutnají
 7. Mléčné výrobky – nejlépe BIO, abys měla jistotu, že neobsahují růstový hormon hovězího skotu BGH, o jehož škodlivosti se v poslední době vedou horlivé diskuze

Pro více informací, šikovné tipy pro nahrazení jednotlivých surovin a super rady se koukni do výše zmiňovaného článku. Nebudu to tady znova všechno vypisovat :)

Růst prsou – čím to urychlit, když zamířím do lékárny?

Prozatím je tenhle návod pro maximální velikost poprsí celkem finančně nenáročný, co? To se ale změní, pokud to s touhle myšlenko myslíš opravdu vážně a rozhodneš se podpořit svoje úsilí nákupem vhodných vitamínů a doplňků stravy. Recenzovala jsem tu nedávno mého oblíbence – BreastExtra a doporučovat ti ho budu i teď. Nic lepšího jsem prostě na trhu nenašla. Tečka. Jsou to pilulky, takže je stačí užívat dvakrát denně, ovšem po dobu tří měsíců. Fytoestrogeny a další účinné látky zkrátka potřebují na svůj růst trochu čas, vlasy a nehty ti taky přece nenarostou přes noc.

BreastExtra poskytuje podporu při růstu prsou přirozenou cestou. Slibuje zvětšení až o jednu košíčkovou velikost, a to zpravidla natrvalo. Buď však připravená na to, že někdy je potřeba kúru po nějakém čase opakovat. Nejde u žádné umělé hormony ani podobné „dryjáky.“ Jde o přírodní doplněk stravy, takže nemá žádné vedlejší účinky ani pro něj nemusíš k lékaři a vyžádat si předpis. K dostání je na internetu, a o samostatně nebo v cenově výhodných sadách.

Kromě většího poprsí slibují tyto tabletky i pružnější a krásnější pokožku a citlivější bradavky, což využiješ třeba při intimních chvílích se svým přítelem. Užívání tabletek pro větší poprsí Breast Extra je samozřejmě vhodné spojit i s dalšími postupy určenými pro velká a pevná prsa, kterými jsem se zabývala v tomto článku, nebo také v minulém spisku Babské rady pro růst prsou.

VÍCE INFORMACÍ o produktu BREAST EXTRA

Měla bys vědět: Breast Extra poskytuje i garanci vrácení peněz v případě, že všechno nebude přesně tak, jak si představuješ. Hodí se pro mladší i starší ženy (výrobce přímo uvádí i věkovou skupinu nad 50 let), takže pokud máš malá prsa v rodině, můžete společně klidně zahájit mezigenerační zvětšovací terapii :)

Co získám, když budu dodržovat některý z návodů pro větší prsa?

Jak už jsi určitě pochopila, nemůžu ti zaručit to, že na tebe změna stravy, cvičení nebo speciální masáže budou fungovat. Ale pokud chceš už teď zahodit flintu do žita a pustit to celé z hlavy, měla by sis uvědomit, že větší prsa nejsou tím jediným benefitem, kterého svou pílí můžeš docílit. Ve hře je totiž také:

 • celkové zlepšení vzhledu tvých ňader – hebčí pokožka, svěžejší dekolt – to se přece taky počítá
 • hezčí kontury prsou, lepší pružnost pokožky a pevnost ňader – velikost totiž často není to hlavní, zvadlé melouny budou lákat méně než pěkně pevně pohupující se broskvičky
 • detoxikaci, protože z těla se masáží vyplaví toxiny a další škodlivé látky
 • přehled o svém zdraví – díky masáží prsů svůj hrudník dokonale poznáš, zjistíš, že občas můžeš nahmatat i něco tvrdého (a vůbec nic to neznamená) a tak poznáš, když se začne dít něco špatného

Nechce se mi dodržovat žádné rady, opravdu je plastická chirurgie takové zlo?

Dejme tomu, že bys ráda tu fázi s růstem prosu přeskočila a nechala si jednoduše voperovat ta větší. Inu, když už kompletní návod na zvětšení prsou, pojďme se ještě podívat i na tuhle možnost. Naštěstí už dávno není pravda to, že ženy s implantáty nemohou kojit nebo je nepustí do letadla. Nicméně stále jde o invazivní zákrok, kdy je do těla vpravován cizí materiál. Vybrat si můžeš ze tří různých typů řezů:

 • přímo pod prsem
 • přes okolí dvorce
 • v oblasti podpaží

Všechny mají svá pro a proti vždycky ti zůstane jizva, i když někdy skoro neviditelná. Takže asi budeš muset zapomenout na opalování nahoře bez nebo podobné libůstky. Nutná je samozřejmě celková anestezie a rekonvalescence čili zotavování po zákroku taky není žádná legrace. A v neposlední řadě je to všechno drahé, pojišťovna ti nic nepřispěje, takže ze své kapsy budeš muset vytáhnout něco mezi 20 – 35 000 Kč.

Existuje i tzv. neinvazivní plastika, kdy je do prsní tkáně vpichována kyselina hyaluronová a dodá tvému hrudníku na objemu. Ani ta však bohužel není právě levná, a navíc se tento materiál docela rychle vstřebává, takže se musíš čas od času dostavit na doplnění. A nechat si pořád do prsou vrážet injekční stříkačky? No pěkně děkuju. Nech si to teda jako úplně poslední možnost, předtím vyzkoušej něco z mých rad a klidně mi napiš, jestli ti pomohly nebo jsi objevila nějaké lepší. Budu se vážně moc těšit.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

24 KOMENTÁŘE

 1. kto chce větší nebo menší prsa, tak jedině operaci. Moje známa byla na zvětšení a po operaci použivala pumpičku proti bolesti. Moc si to chválila. Teda i prsa, i pumpičku.

 2. Moje kámoška má zase super zkušenost s Breat extra. Není to zase na zvětšení o 3 čísla a ale může pomoct.

 3. Taky spokojená s breastextra. Prsa mám pevnější. Potvrzení pritelem😀

Diskuze je uzavřena.