Domů Rodina & Škola Moje zápisky 12.1.12 – a už bude jen krásně Zatím bez hodnocení.

12.1.12 – a už bude jen krásně Zatím bez hodnocení.

11

Tak drtivou většinu zkoušek mám za sebou a díky bohu úspěšně! Možná se divíte, že není ani polovina ledna a já už mám dá se říct volno – je to kvůli tomu, že jsem si všechny zkoušky a klasifikované zápočty (testy), narvala do jednoho týdne. Nerada něco nechávám na poslední chvíli a chtěla jsem to mít za sebou a ne se nervovat, jak asi dopadnu, jestli to udělám na poprvé či na podruhé.

Z chemie jsem dostala trojku, což sice není nic skvělého, ale já jsem šťastná, že mě vůbec učitel pustil dál, protože jsem si vytáhla doopravdy nešťastnou otázku a netušila, co mám říkat. Ve farmaceutické botanice jsem si vytáhla otázku buněčné organely rostlinné buňky a to bylo doopravdy velké štěstí, protože o ní jsem věděla doopravdy hodně a vyvázla tedy s výbornou! Anatomický test byl vážně obsáhlý a zahrnoval veškeré půl roční učivo (od buňky, tkání, rozmnožovací soustavy, endokrynní soustavy, trávicí soustavy až po kosti a svaly). Z písemky jsem dostala za dvě a nemohla jsem tomu uvěřit, protože jsem se na to ani nepodívala a většinu z učiva si pamatuju z hodin (šla jsem tam s myšlenkou, že to nenapíšu, ale aspoň se podívám, jak písemka vypadá a půjdu na druhý pokus) – takže paráda!

Pamatujete si, jak tu byly tři otázky kvůli mojí semestrální práci? Tu jsem odevzdala a velmi se líbila, takže jsem úspěšně dostala zápočet do indexu. Stejně tak jsem zvládla písemku z přípravy léčiv a dnes jsem byla na poslední zkoušce z laboratorní techniky. Tam jsem si užila vážně spoustu srandy – abyste pochopili, já jsem člověk docela nešikovný a co můžu, to rozbiju. V laboratoři už se mi povedlo spoustu věcí odrovnat, rozlít kyselinu chlorovodíkovou, roztok modré skalice si vylít na plášť a tak dále. Pobavilo mě, když mi dnes vyučující řekla, že mě o hodinách pozoruje a že jsem velice šikovná! Pravděpodobně si mě s někým spletla, za což mohu být jen a jen ráda:)!

V úterý si jdu pro zápočet z latiny a tím to pro mě končí. Do konce ledna už se budu válet doma a jsem zvědavá, kolik se nás v únoru v ročníku zase sejde – pár lidí má totiž se zkouškovým vydatné problémy, takže nás pravděpodobně bude míň a míň.

Do února chci nafotit strašně moc fotonávodů, pokusit se o make-up video a dál? Kdo ví;)

Mers

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekVýrazná oční linka + (foto)návod
Další článekEfektivní učení zvládneme každá
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

11 KOMENTÁŘE

  1. Strašně moc ti to přeju. Jsi nejlepší a nejchytřejší blogerka jakou znám. A prosímtě, jaký máš systém učení. Já to věčně nestíhám :). A ještě jednou blahopřeju!!!

    • Děkuju:) Systém… určitě o tomhle napíšu na blog, protože naučit se všechno za týden bylo nadlidské úsilí:) Jinak co ti takhle v rychlosti můžu říct je, že je důležitý dělat si mezi učením pauzy a nenechat se rozpylovat. Já jsem se třeba půl hodiny učila a potom jsem si dala půl hodinky pauzu na odreagování, pak se dá soustředit lépe:)

  2. Moc gratuluji Mers :)! a užij si ted volno bez učení ,zasloužíš si ho :)

Diskuze je uzavřena.