19.11.12 Zatím bez hodnocení.

Omlouvám se, že dnes tady neuvidíte žádný normální článek – hned Vám vysvětlím proč. Včera v noci mě začal bolet zub, ale ne bolet jako bolet – takovou bolest jsem nikdy v životě nezažila, zkusila jsem všechna analgetika (léky proti bolesti), které doma máme, kombinovala jsem je, abych zesílila účinek a nic, nezabraly. Takže jsem celou noc trpěla a protože v KH není zubní pohotovost řekla jsem si, že to do rána vydržím a v sedm ráno si zajdu ke svojí zubařce.

Takže jsem celou noc nespala, byla jsem naprosto zoufalá a myslela jsem, že si asi něco provedu (třeba zlomím nohu, abych tu bolest zubu přehlušila). Nakonec jsem vydržela do sedmi ráno a šla k zubařce. Udělala mi rentgen a po slovech “Ach jo” mě vyděsila. Zubaři nemají v popisu práce říkat ach jo! No, alespoň jsem se dozvěděla, proč mě ten zub bolí. Nahoře, u pětky mi totiž roste nový zub. To nezní tak divně až na to, že já už mám všechny zuby dorostlé i moudráky (ty mám už pěkných pár let). Tenhle tam prostě nemá co dělat a spokojeně si pod pětkou roste a snaží se ostatní zuby vytěsnit, proto taková bolest.

Objednala jsem se na středu do Pardubic a musím na operaci, kdy mi spodní část zubu vyříznou, aby ten starý zachovali nedotčený. Tudíž celý týden nejdu do školy a nejvtipnější na tom je, že jsem nedostala nic na bolest, takže do středy prostě nebudu zřejmě spát a budu trpět v hrozných bolestech. Prosila jsem svojí doktorku, aby mi cokoliv dala, klidně i opiáty, když je to jen na dva dny, protože přeci není normální nechávat pacienta v bolestech – bohužel, nic.

Přišla jsem o všechny své radosti – nemůžu jíst (mám doma nakoupeno milion přesnídávek a pít musím brčkem) a nemůžu spát. Nemluvě o mluvení, které mě hodně bolí.

I tak jsem dneska šla ke kadeřnici, i když jsem tam teda maximálně trpěla. Před chvílí jsem přišla domů a jdu si lehnout, zapnout simpsonovi a dát si na dáseň nějaký ledový obklad. Ve středu na mě myslete, ať to dobře dopadne, jestli tam tedy vůbec půjdu – odvaha není má silná parketa. (P.S.: S účesem jsem hodně spokojená)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

16 komentářů

 1. ach chudinko! trošku mě děsíš, že se ti tak najednou objevil další zub. že by hříčka přirody? přeji brzké zlepšení.

  • Taky bych řekla, že pěkná hříčka přírody. Navíc mi ještě k tomu zubařka řekla, že mám tenhle nový zub na obou stranách, ale teď se projevil jen na druhé, ten druhý zatím neroste, takže pravděpodobně půjdu na tu operaci víckrát. No to je radost! :D Jinak děkuju:)

 2. Tak sa skoro uzdrav :) Ja dobre viem aká je to bolesť tak nech ti tá operácia výjde držím palčeky ;)

 3. To mě mrzí Mers, tak at to je lepší :( určitě to ty 2 dny vydržíš a bude ti líp.

 4. Ahoj Mers, tohle mě moc mrzí, dobře vím, jak strašně umí zuby bolet. Budu držet palečky na operaci, ale neměj zbytečný strach. S moudráky mi museli brát i kus čelisti a můžu upřímně říct, že i když to trvalo asi hodinu a zvuky řezající pily (nebo co to na mě vytáhli) byly příšerné, nebolelo to. Naopak se mi pak dost ulevilo. Určitě to bude podobné a zvládneš to s přehledem!

 5. Chudáčku..:( Snad to dobře dopadne:)!!!

 6. Tak tohle ti doopravdy nezávidím… Doufám, že ti to dobře dopadne, já si ještě pamatuju když mi osmičky “vysekávali” z dásně, léky taky vůbec nezabírali… :( Hlavně se brzo uzdrav!! :))

  • S osmičkama jsem vůbec problém neměla, naštěstí. Ale s tímhle si asi ještě taky slušně užiju:-/ A děkuju za podporu:)

 7. Tak ti přeju at to dobře zvládneš,držím ti palce ;)

 8. Jej, Mers. To ti ale opravdu něco dát mohla. Aby takhle člověk trpěl mi přijde nenormální že ti ta zubařka nic nedala na to.
  Snad je to už dobrý! :)

  • Taky mi to přijde nenormální, protože nechávat pacienta v bolestech by se nemělo. Ale už jsem dostala v Pardubicích antibiotika, takže už je to o dost lepší:) Jinak mě objednali až na 13. prosince, takže si na operaci ještě pár dní počkám:-/

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist