Domů Tělo & Zdraví Menstruace Nepříjemný zápach v oblasti intimních partií ovlivňuje pětice věcí ...

Nepříjemný zápach v oblasti intimních partií ovlivňuje pětice věcí 4.64/5 (25)

0
Jak na nepříjemný zápach v intimní oblasti?
Jak na nepříjemný zápach v intimní oblasti?
Trápí vás tento problém? Pokud ano, je dobré vědět, co vše může za nepříjemný zápach v oblasti intimních partií. Už v úvodu našeho článku musíme říci, že většina důvodů není zase až tak problémová a obvykle stačí jenom lehká změna ve vašem životě a problémy mohou odeznít. Podívejme se společně na to, co může dané nepříjemné komplikace způsobovat.

1. Stravování

Skutečně můžete důvod nepříjemného zápachu intimních partií hledat v oblasti vašeho jídelníčku. Dokonce musíme říci, že řada problémových potravin se řadí to kategorie těch, které mohou ovlivnit i váš dech. Je to třeba cibule a také česnek. Nejenom, že po jejich konzumaci je vhodné si důkladně vyčistit zuby. Je vhodné počítat i s tím, že mohou ovlivnit vůni vašich intimních partií. Daný problém mohou způsobovat ale i potraviny jiné. Když budeme konkrétní, tak jde třeba o:

  • Kari a jiné výrazné koření
  • Jakékoliv červené maso
  • Chřest

Základem by tedy mělo být se těmto problémovým potravinám vyhýbat. Podívejme se ale i na druhou stránku věci. Tedy na potraviny, které vůni vašich intimních partií dokážou ovlivňovat pozitivně. Ideální volbou je rozhodně exotické ovoce, a to nejlépe banán a také ananas. Jezte je pravidelně a uvidíte, že tak budete případným problémům snadno předcházet.

2. Menstruace

Druhý důvod, který se může negativně podepsat na zápachu vašich intimních partií, je spojený s přirozenou vlastností a nutným fungováním vašeho těla. V tomto směru daný stav nelze ovlivnit. Tedy pokud nebudete experimentovat s hormonální antikoncepcí, nebo pokud se nebudete těšit na menopauzu.

Zápach během menstruace je naprosto normální. Obvyklé je, že je silnější na konci, nebo na začátku cyklu. Způsobují ho hlavně různé bakterie, které mohou být součástí vylučované krve. Svůj podíl zde má také tkáň vaší dělohy. Osvědčenou pomocí je využívání tamponů, jejich častá výměna a pokud to jde, tak i pravidelná hygiena, nejlépe několikrát denně. To jsou cesty, jak se dá se zápachem během cyklu účinně bojovat.

3. Infekce

Nejde o nic výjimečného. Kvasinková infekce postihuje celkem vysoké procento žen. To, že postihla právě vás, lze zjistit poměrně snadno. A to i bez nutnosti návštěvy lékaře. Symptomy jsou hned tři a identifikujete je celkem s jistotou. Jedná se o tyto problémy:

  • Hustší výtok
  • Výrazné svědění
  • Nepříjemný zápach

A jak se dá infekce léčit? Stejně, jako jakákoliv jiná. Buď můžete použít volně dostupné léčivo zakoupené v lékárnách, nebo vyrazte na gynekologii. Zde vám bude předepsána účinná léčba, a to ve formě antibiotiky. Už za pár dní problémy se svěděním, i se zápachem odeznít. Následně doporučujeme zajistit svým partiím lepší hygienu. A to pomocí specializovaných mýdel, které pomohou likvidovat zdravotní problémy a vytvářejí lepší pH.

4. Sexuální aktivita

I ta může za to, že se objeví zápach intimních partií. Je to celkem přirozená věc, která souvisí s tím, co se během daného aktu děje. Dochází ke zvyšování tvorby poševních sekretů, stejně jako dochází i ke zvýšené tvorbě potu. Dále nelze zapomínat ani na tělní tekutiny vašeho partnera. Toto všechno dohromady vytvoří koktejl, kdy je zápach nevyhnutelný.

Jak proti němu bojovat? Nemusíte se nutně vyhýbat sexuální aktivitě. Doporučíme konzumovat zmíněné banány a ananas, a dále myslet na hygienu. Ideální je důkladné mytí nejenom před sexem, ale nejlépe co nejdříve po něm. V případě používání ochrany ve formě kondomu nic nezkazíte tím, když zvolíte ten, který přináší ovocnou vůni, která pomůže případná zápach jednoduše zakrýt. Jednoduché postupy, které zajistí, že se nebudete jakékoliv sexuální aktivity bát z toho důvodu, že by vám snad mohlo být trapně z důvodu, že vůně vašeho klínu není ideální.

5. Nemoci

Máme na mysli samozřejmě ty pohlavní, které nejsou nic neobvyklého. Počet nakažených těmi běžnými stále stoupá. Je to primárně kapavka a také chlamydie. Projevy jsou velmi podobné, jako je tomu u infekcí. Jsou spojeny s výtokem a nepříjemným zápachem. Eliminace problémů je celkem jasná. Primárně doporučujeme ochranu, tedy kondom. Pokud se už nemoc přece jenom objeví, je nutné hledět na to, abyste co nejrychleji navštívila lékaře. Ten potvrdí diagnózu a nasadí antibiotika.

Další problémy může přinášet takzvaná trichomoniáza, která sice není sexuálně přenosnou nemocí, ale jedná se o zdravotní komplikaci, kterou způsobují paraziti. I zde je léčba stejná, jako v předchozím případě. Tedy medikamenty na bázi antibiotik, které si s daným parazitem poradí a zajistí, že vaše tělo bude opět zdravé, jako dříve.

6. Oblečení

Hlavních 5 důvodů, proč se může objevovat zápach, jsme zmínili. Přidejme k nim ještě jeden šestý. Ten je nyní, s nástupem vyšších teplot, celkem aktuální. Může ho způsobovat hlavně nevhodné oblečení. Ideální je vybírat to přírodní, nejlépe bavlněné. To se týká nejenom vašeho spodního prádla. Myslete také na volnější a prodyšnější kalhoty, kraťasy, nebo si v ideálním případě vezměte sukni. Zajistíte tak, že vaše intimní partie budou moci dýchat. Nestane se tedy problém spojený se vznikem nadměrného pocení. Nejenom, že právě samotný pot může způsobovat zápach. Pokud teplo z potu nemá kam unikat, tvoří se v této oblasti vlhké prostředí, které je doslova líhní pro bakterie. Nejenom, že mohou zapáchat sami od sebe, ale opomíjet nelze ani již zmíněnou tvorbu kvasinkové infekce.

Co si dále přečíst na toto téma?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.