5 nejoblíbenějších diet mezi Hollywoodskými celebritami 4.88/5 (8)

5 nejoblíbenějších diet mezi Hollywoodskými celebritamiAčkoliv si většina z nás myslí, že se nenechá okolím ovlivňovat, existuje oblast, ve které si nevědomě necháváme diktovat. Ano, je to touha po atraktivnosti. Každá doba si sebou nesla určitý model vzhledu, kterému se chtěli všichni vyrovnat. Ve středověku i novověku si ženský ideál představovali poněkud plněji, než je tomu dnes. Žena s plnějšími tvary vyjadřovala plodnost i bohatost rodiny, ze které pocházela. Ideál představovaly hlavně ženy, které dokázaly upoutat pozornost svým tělem, ale i módou.

S obrovským boomem módních přehlídek se ženy začali nevědomky řídit tím, co se nosilo i tím jaké mají modelky tělo. I když módní návrháři tvrdí, že éra anorektických modelek je za námi, stále v médiích vidíme hubenost jako standard. S tímto se ztotožňují nejen modelky, ale také celebrity, které musí vypadat stále dobře. Níže ti poskytneme pár tipů na diety, které pomohly slavným osobnostem udržet si váhu na uzdě.

1. Makrobiotická dieta Gwynteth Paltrow

Gwyneth je jednou z hereček, u které bychom řekli, že má hubenou postavu v genech. Nicméně i ona se musí hlídat. O této krásce se proslýchá, že je posedlá cvičením a zdravým stravováním. Cvičí 6x v týdnu a dodržuje makrobiotickou stravu. Při ní přijímáte obiloviny, sójové výrobky, zeleninu, luštěniny a mořské řasy. Nejedná se o dietu v pravém slova smyslu, ale o životní filozofii. Maso, vejce a rafinované potraviny jsou omezeny. Nenařizuje vegetariánství, ale pokud si maso dopřejete, musíte tělu dodat také zeleninu, aby byly energie Jin a Jang v rovnováze. Tento typ stravování dodržuje také známá zpěvačka Madonna.

  • Příklady Jin potravin: ovoce, sója, ořechy, tvaroh, kefír, lehké sýry, rostlinné oleje, bílé víno, bylinné a ovocné čaje.
  • Příklady Jang potravin: ryby, sýry, polévky, cibule, česnek, sušené ovoce a některé druhy zeleniny (tykev).
  • Neutrální potraviny: celozrnné obiloviny, zelenina, luštěniny, semena.

2. Paleolitická dieta Angeliny Jolie

Angelina patří mezi velmi populární a sledované celebrity. Kromě filmaření, je mnohonásobnou matkou i vyslankyně OSN. I při tomto vytížení si našla způsob, jak pečovat o své nádherné tělo. Její oblíbenou dietou, kterou údajně drží polovina Hollywoodu je paleolitická. Přes neznámý název je tento způsob stravování známý tisíc let. Jídelníček se skládá z pojídání semen, zejména merlíku čilského. Kromě něj je dovolena špalda, pohanka, proso nebo semena Chia. Tato semenná dieta je bohatá na vitamín B, který posiluje vlasy, vyhlazuje pokožku a dodává mladistvý vzhled. Při této dietě se stravujete podobně jako lidé v žijící v době kamenné (paleolitu). Jíte tedy maso, ryby, zeleninu, ovoce, houby a vejce a vyřadíte obiloviny, luštěniny, pečivo, mléko, sýry. Snažíte se omezit sacharidy, které nahradíte příjmem zdravých tuků.

3. Bezlepková dieta

Bezlepková dieta je momentálně považovaná za nejoblíbenější po celém světě u super štíhlých modelek, politiků i celiaků. Původně byla tato dieta zkonstruovaná pro pacienty s nesnášenlivostí na lepek. Potraviny bez lepku nezatěžují tělo a mnozí z nás si tak mohou vyléčit spoustu zdravotních neduhů (např. ekzémů). Při dietě vyřadíte potraviny, obsahující lepek tedy obiloviny (pšenici, oves, žito, ječmen) a nahradíte je prosem, rýží, kukuřicí nebo bramborami. Pro bezlepkovou dietu se také hodí pojídat mléko, tvrdé sýry, smetanu, maso, vnitřnosti (játra, ledviny), vejce, ovoce, zelenina, rýže, kukuřici, sóju, laskavec, pohanku, tuky, dobré cukry, med, kávu, čaj, kakao. Nicméně je tato dieta velmi náročná na vyhledání správných potravin a kontrolovaní každé etikety, zda lepek obsahuje či nikoliv. Bezlepkovou dietu dodržuje např. herečka Anne Hathaway nebo ten svalovec z reklam na Old Spice.

4. Dieta South Beach

Ať už se chystáš na jih k moři, nebo jen na tvoje oblíbené koupaliště, dieta South Beach ti pomůže cítit se v plavkách skvěle. Tato dieta vypracovaná americkým kardiologem Arthurem Agatsonem do značné míry připomíná Atkinsonovu dietu, ale je, jak říkají Američané, více „friendly“ k vašemu srdci.

Co můžeš jíst? Neměla bys samozřejmě hladovět, počítat si kalorie a nakládat si miniporce, které by uspokojily snad jen malé dítě. Musíš se však stravovat strategicky. Hlavní myšlenka je – jíst normální porce, které zaženou hlad. Ne více. Fakt je, že se mnohým z vás se zpočátku budou zdát normální porce malé. Asi proto, že ty současné si dopřeješ příliš velké. Potraviny bohaté na cukr i alkohol jsou v první fázi zcela vyloučeny.

Dieta South Beach vychází z toho, že většina z nás je doslova divoká za sladkostmi. Podle doktora Agatsona cukrovinky, zákusky a celkově sladká jídla vyženou hladinu inzulínu do výšek, ale jakmile tělo rychlé cukry zpracuje, vysoká hladina inzulínu v tobě vyvolává touhu po dalším jídle.

1. fáze South Beach diety – 2 týdny

Dieta začíná 14ti denní přísnou fází, kdy nesmíš jíst chléb, pečivo ani jiné cereálie, rýži, brambory, ovoce a sacharidovou zeleninu jako hrášek, kukuřici či karotku. Ani kapku vína či piva, o tvrdém alkoholu nemluvě. Autor diety tvrdí, že po pár dnech po ničem z toho nebudeš vůbec toužit. Mléko a mléčné výrobky, například dvě porce polotučného či odstředěného mléka nebo nízkotučné jogurty, jsou povoleny. V první fázi shodíš asi 4 kila.

2. fáze South Beach diety – dle potřeby

Po dvou týdnech, kdy byly sacharidy tabu, nastupuje fáze, během níž si pomalu začneš přidávat dosud zakázané potraviny. Například, pokud jsi maniak na těstoviny, můžeš si je dát – samozřejmě z celozrnné mouky. Stejně mrkev i vybrané ovoce se na tvém talíři už mohou objevit. Ne kvantum! Nepřežeň to. Kila půjdou nadále dolů, ale už pomaleji. Tato fáze, založená na pojídání potravin s nízkým glykemickým indexem, by měla trvat až do chvíle, kdy dosáhneš požadovanou hmotnost.

3. fáze South Beach diety – ta je doživotní

Závěrečná fáze je doživotní. Už víš, které potraviny jsou v pořádku a tvůj jídelníček by se neměl vrátit k někdejším excesům. Jez normální porce, které budou přirozeně menší než ty „normální“ před zahájením diety. A v případě potřeby se vrať do druhé fáze, či dokonce do první.

Jídla povolené v dietě South Beach

Proteiny: hovězí, vepřové, kuřecí a krůtí maso, ryby, tofu, krevety
Zelenina: artyčoky, červená paprika, rajčata, lilek, cuketa, brokolice, špenát (od 2. fáze můžete přidat i mrkev)
Ořechy a semena: mandle, arašídy, kešu, pistácie, vlašské ořechy, dýňová semena, lněná semínka
Mléčné výrobky: mléko, kefír, jogurt, sýry Luštěniny: fazole, čočka, cizrna, zelené lusky, lusky hrášku
Dobroty: neslazené kakao, želatina, neslazené džemy a želé, neslazené sirupy
Tuky: avokádo, extra panenský olivový olej, řepkový olej, olivy, rostlinné máslo,
Jiné: vejce, sójové mléko, hořčice, bylinky, koření, káva, čaj, minerálka, zeleninové smoothie

Až od 2. fáze:
Ovoce: jablka, citrusy, broskve, banány, hrozny, hrušky, melouny, jahody, ostružiny, borůvky
Dýně: dýně na pečení, hokkaido, máslová a další druhy, sladké brambory
Cereálie: ječmen, quinoa, hnědá rýže, ovesné vločky, pohanka, celozrnné těstoviny a chléb, špalda

Dietu South Beach drží třeba Denis Richards nebo Eva Mendes.

5. Dieta 80:20

80/20 je princip nebo pravidlo, není to typ stravy, ale jedná se o celkovou změnu v denní spotřebě potravin, která zahrnuje vyváženou stravu a tak tato úprava stravy může do značné míry přispět ke snížení hmotnosti.

Lidé, kteří se snažili držet všechny druhy přísných diet tvrdí, že tento princip tě naučí držet střídmost a rovnováhu při dodržování stravy, což je pojem, který je neexistující v rychlých dietách jako např. sacharidové vlny.

Když dodržuješ pravidlo (80/20) této „diety“, máš možnost normálně jít na večeři s přáteli, ale co je absolutně nejdůležitější je, že celý proces vedení tohoto způsobu životního stylu se dá dodržovat dlouhodobě.

Takže jak na to? Měla by ses pokusit konzumovat zdravá jídla 80% z času tvého veškerého stravování, zatímco během zbývajících 20% z toho je ti dovoleno jíst, na co budeš mít chuť.

Avšak nemusíš se obtěžovat těžkou matematikou, neboť jedná se o jednoduchý způsob jak vypočítat jídlo které budeš jíst.

– Pokud konzumuješ 3 jídla denně, pak se můžeš „těšit“ na 3 jídla týdně, které si můžeš dopřát nezdravé.
– Pokud budeš jíst 5 menších porcí denně, pak si budete moci dopřát 7 menších jídel tvého vašeho gusta během týdne (čili 20% z celkových 35 jídel, které zkonzumuješ během týdne). To jde ne? ;) Přesně tuto dietu preferuje Jessica Alba. A vypadá perfektně.

Náš tip: Nezapomínej, každá dieta je s fyzickou aktivitou mnohem efektivnější.

Co si také přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist