Domů Krása & Péče Jak na husté a krásné řasy? ...

Jak na husté a krásné řasy? 5/5 (10)

0

Řasy jsou rozhodně něčím, co může výrazným způsobem ovlivnit tvoji krásu. Mnoho žen si na ně velmi potrpí, protože jsou primárně spojeny se zvýrazněním očím, kterému jenom málokterý muž dokáže odolat. Co ale v případě, kdy tě trápí to, že husté a dokonalé řasy nemáš? Opravdu není důvod zoufat. Nyní se podíváme na několik možností, jak krásných a hustých řas můžeš docela efektivně docílit. Pojďme se na ně společně podívat.

1. Různé druhy boosterů

Důležité je vědět, jak vlastně řasa roste a co je spojeno s jejím cyklem. Je naprosto přirozené, že řasy rostou po dobu zhruba 3 – 5 měsíců. Co se stane potom? Řasa jednoduše vypadne a dále začne růst zcela nová. Jelikož tento cyklus je nepřetržitý, a u každé řasy jinak dlouhý, tak nedochází samozřejmě k tomu, že bys někdy byla zcela bez řas. Když už nyní víš, jak růst řas funguje, můžeš zkusit použít různé boostery. Jedná se o produkty, které jsou právě s růstem řas spojeny. Jejich unikát je založený na tom, že ovlivňují jejich růstový cyklus. Dojde zde ke stimulaci hlavně jejich kořínků. Jakmile tedy řasa vypadne, na jejím místě začne růst mnohem rychleji, což následně dokonale přidává na celkové hustotě. Dodejme také, že některá séra dokážou jak stimulovat růst, tak i prodloužit cyklus řasy až na nejdelší dobu, což má vliv i na to, že řasy jsou mnohem delší. Použití takových produktů je celkem jednoduché – stačí je pravidelně aplikovat právě na oblast vašich řas.

>> TIP: Recenze – Nejlepší sérum pro dlouhé řasy

2. Požadovaná výživa

Různé boostery pro řasy jsou zde pochopitelně proto, aby došlo primárně k urychlení jejich růstu. To znamená, že díky tomu řasa roste rychleji. Pokud toužíš mít dokonalé a husté řasy, doporučíme pochopitelně také různá séra, která dokážou jak samotné kořínky a řasu jako takovou, tak i kůži pod nimi dobře vyživovat. A co konkrétně jim mohou dodávat? Jsou to primárně:

Kombinace daných látek je ideální ve chvíli, kdy chceš, aby tvoje řasy byly zdravé. I toto výrazně podpoří samotný cyklus, který je spojený právě s tím, jak dlouho řasa na místě drží. Když bude zdravá, bude také působit silným a odolným dojmem a zapomínat dále nesmíme ani na fakt, že může i pomocí výživy dojít k lehké aktivaci růstu. Když ty správné produkty vybíráš, je třeba říci, že sérum na řasy může být čistě přírodní, stejně jako chemické. První možnost zaujme tím, že je s ohledem na tvé tělo bezproblémové. Druhá varianta zase nabídne lepší účinek, ale může být spojena i s těmi nežádoucími. Dokonalým příkladem je třeba látka označovaná jako prostaglandin, kterou v těch chemických najdete.

Se séry na růst řas musíš být důsledná a trpělivá. Každý večer aplikuj malé množství séra na odlíčenou oblast horního a dolního víčka, ke konečkům řas. Výsledky se dostaví sice až během prvního měsíce aplikace, ale budeš nadšená.

3. Nauč se správně jíst, je to důležité

Ano, je to také strava, která může mít velký vliv na to, jaké budou právě tvoje řasy. Má opravdu velký vliv na to, jak budou husté, a jak budou zdravé. Důležité je zaměřit se ve stravě na několik klíčových látek, které jsou velmi důležité. Hlavní roli zde hrají především proteiny neboli bílkoviny. Na to si pamatuj. Zdrojů bílkovin je rozhodně celá řada a mezi ty hlavní můžeme společně zařadit právě tyto konkrétní:

  • Vaječný bílek
  • Drůbeží maso
  • Mléko a mléčné výrobky

Proteiny ale nejsou jedinou látkou, kterou je možné ze stravy čerpat. Určitě neopomíjej i několik dalších, které vám zaručeně přijdou vhod. Ideální jsou také vitaminy A, D a také E. I ty se na růstu a hustotě řas pozitivně podepisují. Vše doplň také nenasycenými tuky, které dokážou dobře podpořit vznik keratinu. A jelikož ten je v oblasti řas jasným základním stavebním kamenem, znamená to pro tebe, že čím více budeš keratinu mít, tím dokonalejší vaše řasy pochopitelně budou.

Stravuj se prostě zdravě a vyváženě a vyhýbej se chemii v potravinách.

4. Péče o řasy by měla být určitě šetrná

Husté řasy budeš mít také proto, že nějak eliminuješ jejich výrazné vypadávání. Jak toto eliminovat? Vše by mělo začínat u té správné péče, která je fakt nezbytná. Když se odličuješ, je vhodné používat nejenom kvalitní kosmetiku, ale je třeba postupovat také velmi jemně a šetrně. Podobné by to mělo být i v případě, kdy se naopak líčíš. Nanášení řasenky by mělo být primárně velmi jemné a také pozvolné. Na řasy nijak netlač a dej pozor i na nadměrné množství řasenky, což může vést k tomu, že ho řasy jednoduše neunesou a mohou se lámat.

5. Navštiv kosmetický salon

Jaká je naše další rada, jak mít husté řasy, které budou takřka dokonalé? Odpověď je spojena s návštěvou kosmetického salonu. A co zde získáš? V první řadě to může být profesionální péče spojena se špičkovými produkty. My ale chceme upozornit spíše na dnes stále velmi využívanou možnost prodlužování řas. Známá je metoda řasa na řasu. Ta vypadá nejenom velmi přirozeně, ale dosáhneš pomocí ní přesně takového efektu, jakého dosáhnout chceš. Pokud tedy výše zmíněné metody a postupy příliš nepomáhají, ten to zaručeně zabere. Pozor ale na to, že je třeba i takto nalepené řasy pravidelně doplňovat. A to proto, že jsou lepeny přímo na ty tvoje, které vlivem svého cyklu postupně odpadávají.

6. Nezapomínej na odlíčení

Odlíčení každý večer je základ. To si pamatuj. Pořiď si speciální přípravky, které zaručí dokonalé a jemné odstranění líčidel z očních partií. Součástí odličovačů jsou nejrůznější vyživující látky, např. vitamín A, E, F, kolagen, ceramidy či výtažky z aloe vera, které zpomalují proces stárnutí a zabraňují lámání řas. Zkus i je.

7. Doma se nelič

Doma nebo ve volných chvílích dopřej řasám odlehčení a nelič jej vůbec, nebo jen průhlednou výživnou řasenkou.

8. Zaměř se na kvalitní kosmetiku

Používej skutečně kvalitní a novou kosmetiku. Oční stíny a řasenku po záruce vyměň za nové. Neboj se vyzkoušet řasenku obohacenou o vyživující složky.

9. Malé triky s řasenkou

Když už vážně nic nezabírá, nebo zkrátka jen chceš dodat řasám maxi objem, spolehni se na několik osvědčených triků, na které nedají profesionální vizážisté dopustit. Předtím, než začneš s nanášením řasenky, ujisti se, že řasy jsou dokonale odlíčené a suché. Ne vždy se podaří oči bezchybně odlíčit večer před spaním a proto je ráno třeba projet je ještě vatovým tamponem s čisticím mlékem.

Potom zbytky mléka nebo očního odličovače jemně odtlač do papírového kosmetického ubrousku. Vizážisté doporučují před nanesením řasenky řasy zlehka přepudrovat – budou tak působit hustší a těžší. Jiní zase na jejich konečky používají trošku lékařské vazelíny, tentokrát aby vypadaly svěžejší a zářivější.

10. Na umělé řasy se vykašli

Umělé řasy dočasně vykouzlí přitažlivý a hlavně výrazný pohled, ale jejich opětovné používání na pravidelné bázi může tvoje vlastní řasy výrazně poškodit.

Jaké přípravky jsou pro krásné a husté vlasy důležité?

Co ještě může pomoci docílit hustých a zdravých řas?

1. Olivový olej

Tento olej je snad nejlehčím způsobem, jak docílit dlouhé a husté řasy. Je totiž bohatý na výživné složky, tak proč bys takovou výživu neměla dopřát i svým řasám? Jednoduše očisti štětec od řasenky, kterou již nepoužíváš a kartáčkem namočeným do olivového oleje si vždy před spaním přejeď po řasách. Pokud chceš, můžete si jím přejet i po obočí, pokud ho chceš mít hustší a plnější. Asi po měsíci každodenního používání bys měla začít vidět výsledky svého snažení.

2. Vitamín E

Pokud chceš ještě zvýraznit zázračné účinky olivového oleje, můžeš do své každodenní péče o řasy zařadit vitamín E. Vitamin E dělá s řasami hotové divy. Díky němu se už za pár týdnů budeš moci pochlubit hustými řasami. Můžeš si dokonce doma vyrobit vysoce účinné sérum na růst řas. Smíchej jednu lžíci mandlového oleje, jednu lžíci olivového oleje, „vyždímej“ do této směsi jednu kapsli vitaminu E a nalij toto sérum do uzavíratelné a čisté nádobky. Potom do ní namoč vatovou tyčinku a přetři si ní linii řas.

3. Ricinový olej

Ricinový olej je bohatý na již zmíněný vitamin E, proteiny a Omega 6 mastné kyseliny. Čistý ricinový olej se dost těžko shání, ale obchody se zdravou výživou by ho mohly mít na skladě. Ricinový olej se dlouhá léta využívá na podporu růstu vlasů, takže bylo jen otázkou času, koho napadne, že na řasy a obočí by mohl fungovat podobně. Aplikuj ricinový olej na řasy a obočí každý večer před spaním a za pár týdnů posuď jeho zázračné účinky.

Nedá se úplně přesně říci, který z výše uvedených tipů je nejúčinnější, nejlépe bude, když vyzkoušíš kombinaci těchto rad a doufáme, že už brzy se budeš těšit z krásných, hustých a dlouhých řas.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.