Domů Rodina & Škola Volný čas 5 (ne)tradičních způsobů jak trávit volný čas

5 (ne)tradičních způsobů jak trávit volný čas

0

Také ti rodiče neustále říkají, že si máš najít nějaký koníček a nesedět pořád u televize? Nebo sama hledáš něco, co by tě zaujalo? V každém případě jdi do toho! Nový zájem ti může přinést zábavu, zkušenosti, vědomosti  a bezva partu. Existuje spousta aktivit, do kterých se můžeš pustit na plno. Já pro tebe mám ty maličko netradiční. Měj cool koníček, co tě bude bavit, vyzkoušej šerm, koně, nauč se čínsky, objev IT svět nebo pronikni do umění keramiky!

Jak si vybrat ten správný koníček?

Ať už se chceš přihlásit do nějakého kurzu, kroužku či jiné zájmové činnosti, měj na paměti, že existují některé faktory, podle kterých bys měla vybírat. Jimi je třeba cenová dostupnost, možnost dojíždění i tvé opravdové zaujetí pro věc. Samozřejmě chápu, že nemáš času ani financí nazbyt. Proto omrkni nabídku aktivit v tvém nejbližším okolí. Nepořádá třeba tvá škola nějaký zájmový kroužek, o kterém nevíš? Nenabízí takovou možnost město? Je jasné, že pro hodinu jízdy na koni neprocestuješ polovinu republiky, ale ani hodinová cesta tam nemusí být překážkou. Zkrátka hledej v okolí! Finance mohou být další kámen úrazu. V dnešní době existují kurzy a kroužky téměř na cokoliv, ne málo z nich ale nabízí přemrštěnou cenu, proto neber hned první, na který narazíš.  Jsem si jistá, že pokud tě to bude opravdu bavit, rodiče ti to rádi zaplatí. V neposlední řadě je tady i tvůj zájem. Jdeš se učit čínsky jen proto, že tak to dělá tvá nej kámoška nebo holka ze třídy, která vypadá světově a ty se ji chceš vyrovnat? Takové zájmy nemají dlouhého trvání. Dříve nebo později tě omrzí. O tvůj nový koníček musíš vážně stát, musí tě naplňovat a bavit. Co tedy můžeš vyzkoušet?

Šerm

Chceš zkusit něco neobvyklého, miluješ pohyb a jsi pro každou legraci? To pro tebe může být šerm velkou výzvou. Po celé české republice existují nejrůznější spolky a pořádají se kurzy, kde se můžeš naučit obratně zacházet s kordem. Na začátku se ti může zdát to poskakování maličko směšné, stejně jako šermířské oblečení, které tě bude po celou dobu šermování chránit, pak ale přijdeš na techniku a zjistíš, že šermem se dá parádně zhubnout. I ostatním ve škole budeš připadat mnohem zajímavější, o svém novém kroužku se můžeš zmínit mezi svými kamarády a co ty víš! Třeba na lekce šermu dostaneš celou vaši partu!

IT girl

browsing-15824__180 (1)Že počítače jsou jen pro kluky? To vůbec není pravda. Pokud k počítačům máš vztah, klidně se můžeš stát IT girl, zakousni se do toho a rozvíjej své základní vědomosti třeba na kurzech věnujících se podobné tématice, kde se naučíš jak programovat. Zaujmout by tě mohl třeba projekt Dity Přikrylové Czechitas, který nabízí kurzy programování pro dívky zdarma. IT dnes frčí, pronikni do tohoto světa i ty!

 

Jízda na koni

 

horses-816793__180I v sedle koně se můžeš cítit báječně. Možná si řekneš, že to není až tak neobvyklý koníček, nicméně ne každá dívka má možnost usednout do koňského sedla, zejména pro holku z města to může být neuvěřitelný zážitek. Krom toho, že se můžeš přihlásit na jakýkoliv z kurzů jízdy na koni, můžeš se poohlédnout po statku, kde koně chovají a poptat se jich, zda si na koni nemůžeš jezdit výměnou za práci ve stáji. Majitelé těchto statků šikovné pomocníky ocení, obzvláště pak za ty, kteří k zvířatům mají vztah, koníček tak můžeš mít i zadarmo, teda za nějakou tu prácičku na statku: )

 

Nauč se čínsky!

Zatímco angličtina už se bere jako běžný jazyk, čínština je pro většinu z nás velkou neznámou a považována je za velice obtížný jazyk. Přitom, kdyby ses čínštinu opravdu naučila, většina firem se o tebe jakožto o zaměstnance popere. Cizí jazyk jako koníček může být velice zábavný, ale také užitečný. Určený je především pro uzavřenější a klidnější povahy, které nemají problém s učením se nových slovíček a dlouhým vysedáváním u knížky. A nemusí to být zrovna čínština, jsem si jistá, že kurz nebo kroužek cizího jazyka ti rodiče určitě rádi zaplatí.

 

Vyrob si vlastní vázu na kroužku keramiky!

potter-1139047__180Taková vlastně vyrobená váza může být neuvěřitelným zážitkem a darovat ji můžeš třeba mámě k svátku. Kurzy keramiky opět letí, vyzkoušet je můžeš i ty. Pronikni do tajů hrnčířského kruhu a staň se zkušenou umělkyní. Na kroužku keramiky poznáš spoustu přátel a o dárky pro své blízké již nebudeš mít nouzi.

 

Tak co, vybrala sis? Nebo už nějaký koníček máš? Poděl se o něj s námi v komentářích!:)