Chceš zhubnout, ale nejde ti to? Bezbolestná liposukce tvůj problém vyřeší Zatím bez hodnocení.

O liposukci jsi už možná slyšela, můžeš díky ní zhubnout a vytvarovat problémové oblasti, na které nezabírá ani dieta, ani cvičení. Pokud tě téma liposukce zajímá, přečti si teď a tady ty nejdůležitější otázky a odpovědi na ně.

Nejprve se ale podívej na video o liposukci:

Co to vlastně liposukce je?

Liposukce je plastická operace, při níž plastický chirurg ze stanovených oblastí na těle odsává tenkou kanylou nadbytečný tuk. Ten je ovšem nejprve třeba oddělit od okolní tkáně. Děje se tak buď mechanicky, kdy ho lékař odtrhává speciálním nástrojem, proudem vody nebo vzduchu, anebo laserovým zářením, které tukové buňky rozpustí.

Laserová bezbolestná liposukce je ze všech možností nejšetrnější. Při rozpouštění tuku totiž laser nepoškozuje okolní tkáně, a díky tomu se oblast rychle hojí a nevznikají na ní modřiny a otoky.

Jaké oblasti lze liposukcí upravit?

Liposukcí je možné vymodelovat a zhubnout tradiční problémové zóny jako jsou břicho, stehna, boky a zadeček, ale i jiné, třeba horní část paží, záda, silná lýtka nebo „dvojitou bradu“.

Opravdu to nebolí?

Opravdu nemusíš mít strach, laserová liposukce fakt vůbec nebolí, protože nezasahuje okolní tkáně. Zákrok se provádí v lokální anestezii, kterou lékař aplikuje do ošetřované oblasti jako první. Než tedy začneš cokoliv vnímat, oblast již necítíš. Jediné, co můžeš v průběhu zákroku vnímat, je teplo z laserového záření. Teplo ale přece nebolí, ne?

Jak dlouho to trvá?

Celá operace trvá obvykle dvě hodiny. Předchází jí nezávazná vstupní prohlídka, kde se dozvíš, jaký bude mít zákrok výsledek a co od něj můžeš očekávat. Protože se zákrok provádí pouze v lokální anestezii, hned jakmile lékař dokončí svoji práci, se můžeš vrátit domů.

Kdy je vidět výsledek?

Lékař může během jediného zákroku odsát až šest litrů tuku, jeho úbytek je tedy patrný ihned po liposukci! Definitivní výsledek nicméně uvidíš až po jednom až třech měsících po zákroku. Kůže se po tuto dobu stále regeneruje a výsledek je lepší a lepší.

Jak liposukce probíhá?

Skrze jeden až čtyři drobné řezy v kůži zavede lékař do ošetřované oblasti tenoučkou kanylu (tlustou jehlu). Jakmile se dotkne kůže a projde jí, aplikuje skrze ni lékař lokální anestetikum, díky kterému tě nebude nic bolet. Kanyla má na svém konci laserový hrot, který rozpouští tukové buňky a následně je přímo odsává. Když lékař odsaje požadované množství tuku, řezy překryje sterilním krytím, aby se zhojily.

Zbaví mě liposukce celulitidy?

Ano! Speciální americký laser SlimLipo totiž nejen, že rozpouští a odsává tuk, ale svým zářením v kůži podporuje tvorbu kolagenu (kolagen je bílkovina, která je zodpovědná za pevnou a hladkou kůži). Díky tomu vyhlazuje laserová liposukce celulitidu, stahuje povolnou kůži a celkově podporuje její zpevnění.

To se hodí zejména v případě liposukce stehen a bříška, kdy po zákroku často zůstává povolená pleť. Díky bezbolestné liposukci bude tvoje pleť krásně hladká a vypnutá!

Kolik můžu díky liposukci zhubnout?

To bohužel nelze říct paušálně. Domluv si lékařem, na které se dozvíš, kolik budeš moci díky liposukci zhubnout právě ty.

Jak dlouho trvá rekonvalescence po liposukci?

Laserová bezbolestná liposukce je nejbezpečnější a nejšetrnější metodou liposukce. Díky tomu se můžeš ihned po zákroku vrátit ke svému běžnému životu. Vyhýbat by ses měla náročnému cvičení, asi po dobu jednoho až dvou měsíců. Po dobu, kterou určí lékař, musíš také nosit stahovací prádlo, které dostaneš na klinice. To zaručí perfektní zhojení a ještě lepší vytvarování postavy.

Od jakého věku můžu na liposukci jít?

Bezbolestnou liposukci můžeš podstoupit, pokud je ti víc než 18 let. V mladším věku ji lékaři nedoporučují.

Máš zájem o bezbolestnou liposukci? Pak si domluv schůzku s plastickým chirurgem, kde se dozvíš vše potřebné, na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic, Králodvorská 13, Praha 1 (vchod na kliniku hned za OD Kotva), tel.: +420 226 291 640, email: info@brandeisclinic.cz.

pred-po

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Bezbolestivá. je to zásah do těla a bolí to. Stejně jako plasika prsou a jakákoliv jiná operace. Jenže dnešní doba umožnuje ruzně vychytávky jak bolest redukovat, proto se mluví jako o bezbolestné operaci

AKCE - Sleva až 60% na nejlepší dietu!Chci slevu
TOPlist