Domů Trendy & Fashion Módní tipy 5 tipů, jak ušetříš za oblečení a neztratíš svůj hvězdný look! Zatím bez...

5 tipů, jak ušetříš za oblečení a neztratíš svůj hvězdný look! Zatím bez hodnocení.

1

Chceš chodit hezky oblékaná a každý den v něčem jiném, jenže nemáš bohatého dědečka, který by ti tvé pravidelné výlety do obchoďáků sponzoroval? Mám pro tebe hned 5 tipů, jak můžeš ušetřit za oblečení a přitom neztratit tvůj hvězdný look.

  1. Nakupuj v second handu

Že tvé kámošky jdou ze školy rovnou omrknout značkové obchoďáky? Rozluč se s nimi s tím, že už něco máš a zamiř do nejbližšího second handu. Budeš se divit, kolik fajnových kousků tam najdeš. Jít do sekáče dnes neznamená být za sociální případ, nýbrž chytře nakupovat. Second handy oblečení získávají dvojí cestou – buď oblečení odkupují od běžných uživatelů ( i ty můžeš prodat své neoblíbené kousky) nebo je dovážejí ze zahraničí – z Ameriky, z Anglie, což může být pro tebe velkým plusem, protože neokoukaný outfit ti budou všichni závidět. A výhody? Výhodou je rozhodně nízká cena. Sáčko za 50 Kč, rifle za 70 Kč a tričko třeba za dvacku? Ne nedělám si legraci. Outfit, který v obchoďácích pořídíš za 1000 Kč v second handu seženeš za 200 Kč. Na což bude tvé kapesné dostačující. A nevýhoda? Nevýhodou nakupování v second handu je fakt, že tvůj vysněný kousek budeš muset více hledat. Na rozdíl od obchodních domů není oblečení v sekáči nijak systematicky uložené.

Tip:

  • zeptej se prodávajících, kdy do sekáče chodí nové zboží. V těchto dnech máš totiž největší šanci získat ty nejlepší kousky.
  • najdi si další second handy v okolí, budeš mít větší výběr

https://www.youtube.com/watch?v=mMaKAEz5WUY

  1. Využij akce, slevy a slevové kupóny

Akce a slevy asi znáš. Právě při nich můžeš ušetřit značnou část tvého rozpočtu. Nejvíce věcí ve slevě seženeš v sezónních výprodejích. Zpravidla však tyto kousky už nepotřebuješ a nebo nemáš velkou naději, že bundu, u které si čekala na snížení ceny ještě budou  mít ve tvé velikosti.  Využít můžeš i nejrůznějších nabídek obchodníků a třeba se u nich zaregistrovat. Pravidelně ti bude chodit nejen nabídka nového zboží , ale také výčet slev a akcí. Za registraci dokonce můžeš dostat procentní slevu na tvůj první nákup.

  1. Oblečení na půjčku

Pokud chceš mít pokaždé na rande jiné oblečení, nemusíš za něj zbytečně utrácet, oblečení si jednoduše můžeš půjčit. Navzájem si vypomožte s nejlepší kámoškou a své oblečení si prohoďte. Na týden jí dej své nejlepší kousky oblečení výměnou za ty její. Takovouto výměnu oblečení můžeš rozjet ve velkém. Třeba ve tvé třídě. Vytipuj si holky, které mají stejnou nebo podobnou velikost jako máš ty a navrhni jim, že si své oblečení budete půjčovat. Uvidíš, kolika holkám tohle přijde jako výborný nápad. Na rande tak můžeš jít pokaždé v jiném a více-méně i do školy. Bude legrační pozorovat, jak Lence sluší tvůj svetřík a jak je Ilona pěkná v sáčku od Markéty. Stanovit si však musíte nějaká pravidla. Věci, které půjdou do půjčky musí být vždy hezky čisté a vyžehlené, to samé platí i o věcech, které se budou vracet k původní majitelce. Pokud máš halenku z jemného a náročného materiálu, který by běžné praní nesnesl, upozorni na to novou dočasnou majitelku tvého oblečení! O zapůjčené oblečení se dobře starej, dávej pozor na skvrny a roztrhání.

girl-1242904__180

  1. Drobné úpravy

Namísto kupování nového oblečení, uprav to staré. U skvrny, která nepustila na první dobrou ještě neznamená,  že je to skvrna trvalá. Poraď se s mámou, zkus koupit přípravek, který tě skvrny zbaví. Některé kousky oblečení, zejména ty bavlněné můžeš i nabarvit. Kup si barvu na oblečení a své zašedlé bílé tričko změň na červené, tmavě modré, černé. Tak ho můžeš dál nosit. Takto můžeš dát šmrnc i zašlým černým kalhotám a podobně. Díry na kolenech jsou u riflí fajn. Co si je sama vytvořit? A tak můžeš postupovat dál a dál. Staré a nenošené rifle můžeš ukrátit a vytvořit si z nich šortky na léto. Však už sis určitě zkoušela oblečení nejrůzněji upravit do ideální představy.

clothing-842338__180

  1. Prodej své starší kousky

Určitě by se v tvé šatní skříni našly takové kousky oblečení, které nenosíš, prodej je! Za peníze z prodeje si koupíš oblečení nové. Prodat své oblečení můžeš kámoškám, pomocí facebooku nebo na různých inzercích, které toto umožňují. Vždy je lepší osobní prodej, protože nemusíš chodit na poštu s balíkem, vypočítávat poštovné a prosit mámu o její číslo účtu (pokud účet ještě sama nemáš).

Tak vidíš, je tolik způsobů, jak ušetřit za oblečení, přitom můžeš chodit každý den v něčem jiném a působit, že všechno oblečení je tvoje a nově koupené. A co ty? Máš nějaký tip, jak se dá za oblečení ušetřit? Poděl se o něj s námi!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.