Domů Krása & Péče 6 jednoduchých rad, jak doma bezpečně odstranit umělé řasy ...

6 jednoduchých rad, jak doma bezpečně odstranit umělé řasy 5/5 (1)

0

6 jednoduchých rad, jak doma bezpečně odstranit umělé řasy

Zde je několik jednoduchých rad, jak bezpečně odstranit umělé řasy přímo v pohodlí domova. Postupujte podle těchto kroků a získáte přirozený a zdravý vzhled svých vlastních řas.

  1. Zakoupit kvalitní odstraňovač řas: Začněte tím, že si pořídíte odstraňovač řas, který je vhodný pro vaše potřeby a typ řas.
  2. Důkladně čistěte řasy: Před samotným odstraněním řas pečlivě očistěte make-up a nečistoty z očí. Použijte oční odličovač a jemně potřete řasy, abyste odstranili veškeré zbytky make-upu.
  3. Nasákněte řasy: Aplikujte odstraňovač řas na vatový tampón a jemně ho přiložte na umělé řasy. Nechte jej působit a nasáknout řasy po dobu několika minut.
  4. Pomalu odstraňujte řasy: S pomocí vatového tampónu nebo pinzet vyjměte jednu po jedné umělou řasu. Buďte opatrní, abyste nepoškodili přirozené řasy během tohoto procesu.
  5. Čistěte zbývající lepidlo: Po odstranění umělých řas pečlivě očistěte zbývající lepidlo z přirozených řas. Použijte speciální odstraňovač lepidla nebo ho opatrně odstraňte pomocí vatového tampónu namočeného v teplé vodě.
  6. Péče o vaše přirozené řasy: Po odstranění řas proveďte důkladnou péči o své přirozené řasy. Naneste kvalitní řasovou výživu a hydratační sérum, aby se řasy zotavily a posílily.

Nyní jste připraveni si užívat své přirozené řasy bez zbytečných obav. Postupujte podle těchto rad a obnovte si svůj přirozený a krásný vzhled!

NEJLEPŠÍ SÉRUM PRO DELŠÍ ŘASY V AKCI

Salony řasových stylistek mají zavřeno nebo jste neměly možnost svůj oblíbený už víc než měsíc navštívit? Vaše prořídlé řasy to asi prozrazují na míle daleko. Zatímco většina řasových vějířků opustila svá stanoviště už před několika dny, posledních pár se neoblomně drží vší silou na svém místě. Poradím vám, jak je odstranit bezpečně a svépomoci. Čtení vám zabere sotva pár minut – tak do toho!

Možná si při smutném pohledu do zrcadla na zbytek pomačkaných trsíků kdysi dokonalých a plných řas zpíváte známý hit od skupiny Olympic: „Manželé od plzeňského šenku“ a přijde vám, že je to celé „malinko k smíchu, malinko k pláči“. Máte rozhodnuto – takto už řasy vůbec nevypadají hezky a nastal čas odstranit poslední neodbytné kousky doma. Smutnit kvůli tomu nemusíte. Prázdné místo v srdci i na víčkách prozatím vyplníte řasenkou, linkami a budete bedlivě vyčkávat na příležitost opět dodat řasám objem od profesionálky.

Je domácí odstranění bezpečné? Asi to nechcete slyšet, ale správné by samozřejmě bylo zajít si na odstranění, nebo ještě lépe – doplnění umělých řas k profesionální řasové stylistce, abyste neopatrným jednáním nepoškodily nejen své přírodní řasy, ale ani nepodráždily oči. Přírodní řasy vypadávají přirozeně ve frekvenci asi 1-5 kusů denně. Dřív nebo později tedy všechny umělé řasy, pokud nepůjdete na doplnění, zmizí. Obvykle to ale vypadá tak, že po pár týdnech stále zůstává na svém místě několik neodbytných kousků, které se nehodlají ani za nic pustit. A co si budeme vyprávět, velkou parádu už takto nenadělají. Poradím vám několik způsobů, jak se řas bezpečně zbavit, jak při tom postupovat i na co si dát pozor. A hlavně – co rozhodně nedělat.

Řasy se nikdy nesnažte silou, ať už prsty nebo pinzetou, sundávat

a strhávat nebo dokonce stříhat nůžkami! Nezapomeňte, že tu máte co do činění s lepidlem silnějším než vteřinovým. Nejen, že byste si takovým jednáním mohly ublížit a přišly v procesu i o své přírodní řasy (které pak dorůstají i několik měsíců), také by to nebylo ani trochu příjemné. Žádné hrubé mnutí oka, ať už prsty, ručníkem nebo kapesníkem. Reálně si od řas pramálo pomůžete, zato si skoro určitě nepříjemně podráždíte oko a okolí. V horším případě si dokonce zanesete do oka nějakou nepříjemnou infekci a budete muset na oční. Takže pamatujte – ruce pryč!

Odstraňovač lepidla na řasy, neboli Remover,

který lze pořídit v drogerii, se může zdát jako snadná první pomoc v případě, že se chcete umělých řas zbavit. Ovšem pozor! Jde o tekutinu, která dokáže intenzivně rozpouštět super pevné lepidlo, takže vám musí být jasné, že při manipulaci s něčím takovým byste měly být nanejvýš opatrné a za všech okolností se vyhnout kontaktu s očima. A to je celkem výzva, když se chcete zbavit umělých řas. Odstraňovač lepidla volte až jako poslední možnost, pokud už nic jiného nezabere a pouze v případě, že už máte s obdobným odstraněním osobní praxi. V opačném případě buďte trpělivé, neriskujte své zdraví a já vám v následujících řádcích prozradím, jak prodloužené řasy odstranit šetrnou a bezpečnou cestou.

Horká sprcha, spousta páry

a proud silné vody dokáže odnést víc než jen stres. I tak málo stačí, aby se konečně uvolnilo i těch pár posledních „držáků“, které vás nechtějí opustit. Malý tip: Pokud máte možnost navštívit saunu, určitě to udělejte. Horká pára napomáhá uvolnění lepidla a zbytky řas jdou pak dolů skoro samy.

Sáhněte po odličovači na olejové bázi

Lepidlo na řasy se s molekulami oleje zrovna dvakrát nekamarádí. Vatovým tamponkem s odličovačem jemně masírujte řasy v místě, kde se umělé napojují na přírodní. Mějte na paměti, že zvolený produkt musí být vhodný pro odličování očního okolí. Při prvním pokusu se nejspíše všech zbytkových řas nezbavíte, ale buďte trpělivé a opakujte proces i

dlouhé řasy

FAQs – Často kladené otázky o odstraňování umělých řas doma

1. Jaké jsou nejběžnější metody odstraňování umělých řas?

Nejběžnějšími metodami odstraňování umělých řas jsou použití teplé vody a odličovacího oleje, použití speciálního odstraňovače řas nebo vyhledání profesionálního salonu, který vám pomůže s odstraněním.

2. Jak mohu odstranit umělé řasy bezpečně doma?

Následujte těchto šest jednoduchých rad, jak bezpečně odstranit umělé řasy doma:
1. Důkladně si umyjte ruce a odstraněte veškeré make-up z očí.
2. S pomocí teplé vody a odličovacího oleje jemně rozpustěte lepidlo nalepené na přírodní řasy.
3. Pomalu a opatrně povolujte lepidlo z umělých řas, abyste předešli poškození vlastních řas.
4. Pokud máte obtíže s odstraňováním, dejte odličovacímu oleji více času působení na lepidlo.
5. Po odstranění umělých řas důkladně očistěte přírodní řasy od zbývajícího lepidla.
6. Následně naneste revitalizační sérum na řasy, aby se podpořila jejich regenerace.

3. Jak dlouho trvá odstraňování umělých řas doma?

Čas potřebný k odstranění umělých řas doma závisí na zkušenostech a rychlosti každé osoby. Obecně to může trvat 20 až 40 minut. Doporučuje se však věnovat tomuto procesu dostatečný čas a být opatrný, aby nedošlo k poškození přírodních řas.

4. Jaké jsou nejčastější chyby, které se dělají při odstraňování umělých řas?

Nejčastějšími chybami při odstraňování umělých řas jsou příliš rychlé nebo hrubé odstraňování, což může způsobit poškození přírodních řas. Další chyby zahrnují použití nepříliš kvalitních odstraňovačů řas, nedostatečné čištění přírodních řas od lepidla a nepoužívání revitalizačního séra po odstranění, což může narušit regeneraci řas.

5. Může odstranění umělých řas způsobit vypadávání přírodních řas?

Správné a opatrné odstraňování umělých řas obvykle nezpůsobuje vážné poškození nebo vypadávání přírodních řas. Je však důležité být opatrný a dodržovat správné postupy odstraňování, aby se minimalizovalo riziko poškození nebo vypadávání řas.

6. Mám-li pochybnosti, je lepší vyhledat profesionálního odborníka na odstraňování řas?

Pokud máte pochybnosti o odstraňování umělých řas doma, je vždy lepší vyhledat profesionálního odborníka na odstraňování řas. Školený odborník v salonu vám pomůže provést bezpečné odstranění, minimalizuje riziko poškození a zajistí, že budete spokojeni s výsledkem.

NEJLEPŠÍ SÉRUM PRO DELŠÍ ŘASY V AKCI

Podívejte se, jak funguje prodlužování řas:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – krása

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno