Domů Rodina & Škola Čtenářky píší 7 způsobů, jak si vydělat peníze, když ti není 15 ...

7 způsobů, jak si vydělat peníze, když ti není 15 4.8/5 (5)

9

Šetříš si na nějakou věc. Nový mobil, notebook,… ale nemáš dostatek peněz, jak šetříš tak šetříš, prostě nemáš žádné příjmy, a jelikož ti není 15, nemůžeš jít na brigádu a vydělat si. Znáš to? Čti dál!

Naštěstí existují možnosti, jak si vydělat, když ti není 15.

 

Prodej starých věcí

Máš doma nepotřebné, ale přesto použitelné věci? Prodej je na let go, aukro.cz, bazos.cz nebo sbazar.cz

Určitě se někdo najde, kdo by měl zájem :)

 

Dohoda

Sjednej s rodiči smlouvu, ať ti dávají měsíčně kapesné, ze kterého si budeš kupovat věci do školy a co chceš ty sama. Když budeš šetřit, můžeš si hodně dát bokem. Navíc nebudeš utrácet za blbosti a v obchodě budeš vybírat rozumně.

 

Brigáda doma

Domluv se s rodiči, že si chceš vydělat pomocí práce. Můžeš umýt nádobí za 5 Kč, vytřít podlahu za 10 Kč. Drobné částky se ti nashromáždí, a nejen že budeš mít peníze, ale přispěješ i vašemu domu.

Pokud máš však rodiče nesmlouvavé, nevěs hlavu, můžeš to samé nabídnout sousedům, či celému okolí. Vyvenčit psa, posekat trávník, pohlídat děti,… klasika.

 

Vyráběj!

Umíš tvořit? Nemusíš prodávat jen věci, co se ti valí doma. Můžeš vyrobit něco hezkého! Udělej něco z korálků, vyrob nahřívací polštářek (ušiješ sáček, naplníš rýží, zašiješ. A když to strčí člověk na 30-60 vteřin do mikrovlnky, vydrží mu dlouho nahřátý polštářek!), lapač snů,… cokoliv, propust uzdu své fantazii!

 

Doučuj

Jsi ve škole excelentní v nějakém předmětu? Doučuj ty, kterým to nejde za peníze! Své kamarády, žáky nižších ročníků,…

 

Recykluj a vydělej

Ráda pomáháš životnímu prostředí? Zkus sbírat železo, co se kde válí a prodej ho.

Na ulicích se povalují všude možně plechovky. 1 Kg plechovek stojí něco kolem 25 korun. Není to moc, ale když se ti to nasčítá, bude toho docela dost. Jeden bezdomovec u nás si tímto vydělává 3 000 Kč měsíčně!

 

Žebrej

Pokud jsi už úplně zoufalá, vezmi v potaz tuto pro někoho potupnou práci. Sedni si na chodník, kde projde spoustu lidí denně. Žebrej, hraj na hudební nástroj,…

 

Snad jsem někomu pomohla :)

Au revoir!

Svorka

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

9 KOMENTÁŘE

    • Nudnú tému možno zvolila, ale za to pomohla dosť ľudom ktorí majú 15- =)

Diskuze je uzavřena.