Domů Tělo & Zdraví BIO bylinné čaje – pokud jde o chut, rozhodně musíš zkusit Naturalis

BIO bylinné čaje – pokud jde o chut, rozhodně musíš zkusit Naturalis

0

BIO bylinné čaje mají svůj základ v tisícileté tradici. Vždyť právě po tak dlouhou dobu se bylinky používají v léčitelství pro řešení nejrůznějších tělesných i duševních obtíží. Dokáží podpořit naše zdraví a pohodu.

Příkladů bychom našli celou řadu. Například třezalka tečkovaná se uplatní při léčbě depresí, zázvor pomůže na nevolnosti i při zažívacích obtížích, třapatka pomáhá při nachlazení a budování imunitního systému a máta dokáže přivolat dobrou náladu, zbaví nás migrény a potlačí i nepříjemné symptomy podrážděného tračníku.

Proč bychom si měli bylinky dopřávat pravidelně

Ale nejde jen i hojné léčivé účinky, bylinky jako takové obsahují i celou řadu výživných látek, dokáží tak působit preventivně a posílí naše zdraví. Vsadit můžete na čerstvé bylinky ze své zahrady, ale i na nejrůznější exotické krásky, které seženete v kamenných i internetových obchodech se zdravou výživou.

Doporučujeme však ty, vypěstované v kvalitě BIO. Neobsahují totiž žádné pesticidy, umělá hnojiva ani další šmakulády, které našemu organismu vůbec, ale vůbec neprospívají. Tato volba je to důležitější v případě, že se rozhodnete zařazovat bylinky do svého denní režimu pravidelně.

Vsadit můžete na nejrůznější recepty, namíchané z rozličných bylinek, které skvěle chutnají a mohou vám dodat i lecjaké zdravotní přínosy. Pokud však s bylinkami teprve začínáte (případně chcete ochutnat něco nového a netradičního) vyplatí se poohlédnout po osvědčených kombinacích, spojujících bylinky ze všech koutů světa. Tyto možnosti naše babičky neměly a díky globalizaci se nám otevírají teprve dnes. Tak proč jich nevyužít?

Spojení máty a kakaových bobů dokáže příjemně překvapit

Velmi oblíbenou bylinkou je například máta peprná (Mentha piperita). Na západě se mátový čaj pije zcela běžně jako podpora zažívání, jako prostředek pro dobrou náladu, pomocník proti migréně či jenom tak – na chuť.

Máta sama o sobě chutná skvěle a zanechá vám v ústech příjemný mentolový pocit. Ovšem přídavek nepražených kakaových bobů dokáže tento zážitek pozvednout na docela jinou úroveň Najdete je například v mátovém čaji Bio naturalis, vyrobeném z těch nejkvalitnějších bylinek.

Nepražené kakaové boby lehce vyvažují pro mnohé z nás příliš silnou chuť mentolu a dodávají čaji mnohem větší „šmrnc“. A účinné látky? Máta obsahuje silice, které dokáží pomoci zažívacímu a dýchacímu systému, a samozřejmě také relaxaci. Obsah hořčíku v kakaových bobech pak relaxační účinky čaje ještě posiluje.

Vše pochází od prověřených pěstitelů s BIO certifikacemi. A na svůj jedinečný čajový zážitek ani nemusíte příliš dlouho čekat. Celá směs je uzpůsobena tak, že po zalití horkou vodou jí stačí pouhé 3-4 minuty, po nichž čaj přecedíte a můžete ho okamžitě vypít.

Měli byste vědět: Všechny bylinky u produktů Naturalis jsou sušeny s maximální šetrností a s přihlédnutím k jejich charakteristice. Zachovávají si tedy opravdu vysoký obsah účinných látek.

VÍCE INFORMACÍ A NEJLEPŠÍ NABÍDKA

Proč začít svůj den právě s mátou a kakaovými boby?

O zdravotních účincích obou bylinek jsme už mluvili. Dalším argumentem pro mátový čaj s přídavkem nepražených kakaových bobů je rozhodně i jeho chuť. Dokáže osvěžit a naladit vás na dlouhý pracovní i odpočinkový den.

A to samozřejmě bez jakýchkoliv chemických konzervantů a náhražek či podporovatelů chuti. Jen sušená máta a nepražené kakaové boby – nic víc. Vsaďte na celosvětově oblíbenou kombinaci a staňte se v ČR jedním z jejích prvních obdivovatelů. Dopřejte si šálek svého čaje a získáte v něm všechno, co je zapotřebí k opravdové relaxaci. Čaj je navíc uzavřen v praktických plechových dózách, které ho ochrání před vnějším vlivy. Vašemu jedinečnému chuťovému zážitku tak nebude stát nic v cestě.