Domů Krása & Péče Recenze Bioderma – Mycí kostka Zatím bez hodnocení.

Bioderma – Mycí kostka Zatím bez hodnocení.

4

Dnes Vám přináším malou, trošku netradiční recenzi na výrobek od Biodermy. Určitě všichni, co pravidelně čtete moje recenze a články víte, že moje pleť nemá s akné sebemenší problém, není ani mastná, ani smíšená a ani problematická. Proto je trošku obtížné psát sem na blog recenze na kosmetiku, která se zabývá problematikou a řešením akné a mastné pleti – zkrátka takové výrobky nemohu používat, protože moje pleť to nepotřebuje. Protože ale vím, že moje stránky navštěvuje spousta slečen, která mají s pletí nemalé problémy, rozhodla jsem se udělat docela zajímavé řešení. Když se mi do ruky dostala mycí kostka od značky Bioderma, dala jsem jí Tomášovi, ať jí testuje a pak mi dá vědět, jaká je.

Tom sice nemá žádné extrémní potíže s akné, každopádně je na tom o něco hůř než já, má smíšenou pleť, občas se mu nějaký ten pupínek udělá, nemluvě o černých tečkách, které ho trápí už nějakou dobu. Do dnešní doby si obličej umýval obyčejnou vodou, občas použil mýdlo, což mě neuvěřitelně rozčilovalo a zakazovala jsem mu to, protože to jeho pleti nijak neprospívalo. Proto děkuji Biodermě za vynález mycí kostky (nemusím se rozčilovat, naopak ho jen a jen chválím!)

Co výrobek slibuje?

Sébium Mycí kostka hloubkově čistí pokožku díky perfektnímu odstranění nečistot a zbytků mazu. Patentovaný komplex látek Fluidactiv® ovlivňuje oxidaci kožního mazu a tím zabraňuje tvorbě akné. Sébium Mycí kostka zastavuje množení bakterií a čistí pokožku bez jejího podráždění. Pokožku zklidňuje a zjemňuje. Vysoká tolerance. Jemná a šetrná konzistence mýdla. Nevysušuje pokožku.

Bioderma – Mycí kostka – První dojmy

Když mi poprvé mycí kostka přišla do ruky, na obalu uvedených 100 gramů se mi zdálo docela málo. Bála jsem se, že to za ty peníze (cena sice není nijak extrémně vysoká, ale stejně..) bude malé mýdlíčko, která vystačí na pár použití a tím celý zázrak končí. Jak jsem se ale mohla přesvědčit, můj odhad byl špatný a mýdlo je poměrně velké.

Balení je klasické biodermovské, dvě krabičky, uvnitř je ještě mycí kostka zabalena v průhledném alobalu (celofánu?).

Splnil výrobek, co slíbil?

Parfemace je velice příjemná, jak mě, tak i Tomovi, který kostku používá. Pleť mu nijak nepodráždila, neobjevilo se žádné nové akné, které by mohlo být kostkou zapříčiněno. První jeho slova po umytí byla ve smyslu, že to funguje a na první pohled jsem to mohla potvrdit. Mycí kostka doopravdy zbavila pleť mazu a nečistot, pleť se neleskne a i proto si myslím, že bude skvělá na ranní použití před aplikací make-upu. Nemusíš totiž používat tři vrstvy pudru, pokud tě trápí mastnější pleť.

Další věc, které si Tomáš všiml byla ta, že po použití je pleť poměrně napjatá a kostka vyvolává poměrně vysušený pocit, i když to zvenčí není vůbec vidět. Z dlouhodobějšího hlediska ale tenhle problém vlastně ani problém není, protože tento napjatý pocit mizí po pár minutách.

Narozdíl od obyčejného mýdla je kostka vhodnější právě z toho důvodu, že dlouhodoběji pleť nevysušuje a snese ji i citlivá, na alergie trpící pokožka, což se o klasickém mýdlu říci nedá. Nedávno mi jedna slečna psala do komentářů, že jí obyčejné dětské mýdlo vyhovuje, což nechci nikomu vyvracet. Pokud si vybereš dobré mýdlo (dětské je vhodnější) a tvoje pleť není nijak extra citlivá a „labilní“, pak můžeš být spokojena. Bohužel, u spousty slečen může obyčejné mýdlo udělat na obličeji pořádnou paseku.

Co bych chtěla dodat já je ta věc, že Tomovi se pleť poměrně zlepšila. Samozřejmě nemůžu říct 100%, že je to způsobeno právě mycí kostkou, může to být čímkoliv (třeba starostlivou přítelkyní, ehm:D), ale akné se mu tvoří méně, pleť se neleskne a celkově působí zdravěji a méně problematičtěji.

I přes moje naléhání, aby kostku používal každé ráno nebo večer, používá ji přibližně jednou za dva až tři dny, už asi tři týdny a nutno říct, že zatím se kostka nijak nezmenšila a ani rapidně neubyla, proto určitě můžu říct to, že nějakou dobu ti rozhodně vydrží.

Klady:

  • Pleť spolehlivě zbaví nečistot a nadbytečného mazu
  • Příjemná parfemace, bezproblémová aplikace
  • Dlouhá výdrž

Zápory:  

  • Po aplikaci je nějakou dobu pleť napjatá

Mycí kostku od značky Bioderma můžeš zakoupit na internetu nebo v partnerských lékárnách za doporučenou cenu 189 Kč. 

Tímto za poskytnuté informace děkuji svému obětavému příteli;)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekZdravé lahve Equa
Další článekRemington ci95 Pearl Wand – kónická kulma – recenze a zkušenosti
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. Páni, vypadá fakt skvěle! A za 189 Kč to je docela i dobrá cena, na to že je to Bioderma :) půjdu jí co nejdříve omrknout :)

Diskuze je uzavřena.