Budeme mít koťátka Zatím bez hodnocení.

Miluju kočky, miluju koťátka, ale nikdy jsme doma žádný neměli. Respektive – měli jsme koťátko Lily a Sisi (naše dvě kočky), ale ty jsme si vzali až když jim byl nějaký ten měsíc, takže s koťaty moc zkušeností nemám. Jediné co vím, že jsou malinký, stejně jako králíčci (které jsme měli) slepý a nejradši bych je rozmačkala láskou, jak jsou roztomilý. Teď dost o mých rozsáhlých znalostech a k věci.

Naše nejnovější kočka Sisinka (celým jménem Sisi Carrie Pennywise Stephen King) je malá, ale už se začala mrouskat. Naše první reakce na to byla, že jí musíme nechat vykastrovat. Je mi jasný, že si některé z vás řeknou, že jsme hrozní lidé, když necháváme kastrovat kočky a takhle je mučíme, ale upřímně – je mi milejší (s nadsázkou) tohle, než potom topit koťata, nevědět kam je udat apod. I když u nás to tak akutní není, protože máme kočky v bytě, ale bydlíme v přízemí a mají vchod i na balkon, takže se občas v hezkém počasí jdou projít nebo si prostě sednout ven.

A takhle se nám jednoho dne mrouskání ztratila Sisinka. Přišla druhý den a nám bylo jasné, že jí musíme dostat k veterináři, než se začne kamarádíčkovat s kocoury. Jenže pan doktor veterinář byl nemocný a tak jsme to o pár dnů odložili. No ale co osud nechtěl, dneska jsme do ordinace se Sisinkou přijeli a zjistili jsme, že už koťata čeká a že jí sice může vykastrovat, ale je velké riziko, že jí ublíží a že by mohla vykrvácet, takže jsme to zamítli a řekli jsme, že se nedá nic dělat a budeme mít koťátka, alespoň pro jednou! :)

Moc informací jsme se zatím nedozvěděli, jen víme, že jich prý čeká hodně. Nejlepší reakce Tomáše na moje slova: „Čekáme koťátka“  – „MY DVA?!“

Rovnou dopředu říkám, že kdyby měl někdo o koťátko velký zájem, nebydleli jste někde milion km od Kutné Hory a dobře byste se o něj starali a měli ho rádi, ráda budoucího drobečka cca za 3(a něco dní) měsíce daruji. Ale podmínka lásky a hezkého bydlení je nutná a žádné vyjímky! :)

(Budu je muset darovat rychle, nebo se do nich zamiluju a všechny si je nechám:D a dopadnu jako kočičí žena ze Simpsonů)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

P.S.: Na tuhle neděli (tj. 5.5.13) bych ráda uspořádala po docela dlouhé době další chat, jste pro? Okolo šesté, sedmé hodiny večerní:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

38 komentářů

 1. Reakce Tomáše mi připomíná reakci z filmu ,,Jak dostat tatínka do polepšovny – ‚Budeme mít miminko‘ – ‚My dva?!‘ “ :DDD
  Mers, přeju ti to :) Hned bych si jedno vzala, jenže máme doma už pejska a bydlíme poměrně daleko – až v Havířově :( Užij si to s nima, a hlavně at´jsou zdravý! :)

 2. Bude to asi hrozná práce, starat se o x malinkých koťátek, ale je to roztomilý.. :)
  Už se těším, až nás budeš informovat! :)

  • Mersmerize

   Já se na ně hrozně těším, i když to bude určitě práce, jak píšeš. Na druhou stranu už vidím, jak budu zas hysterčit, až půjdou pryč:-/ :)

 3. Já sama mám kočičku o vrhla teď už je taky vykastrovaná ale říkám ti na rovinu dávej bacha a hlídej jí může se ty koťátka pokusit zabýt a navíc když je to prvorodička tak by mohla být tak trochu zpitomělá např. moje kočka Máša nevěděla co má s tím koťátkem dělat chodila kolem něj on ješě v tom slizu a kdyby táta přišel o pár minut pozdějš Dudlík (vím šílený jméno :D) by už nebyl na světě :)

 4. Věřím, že to bylo docela velké překvapení, ale stát se to nemělo… Ale veterinář vám už jistě vyčinil. Sisinka ještě nemá ani rok, že? Ale snad to zvládne, jen bude potřeba víc jí hlídat. Držím vám palce!

 5. Anonymka, kterou znáš :)

  Jéééé, já chci taky koťátko. Náš kocourek by asi nesnesl, aby u nás byla jiná kočka než on – škoda :D. Sisinka je moc krásná a stejně jako Luna vám držím palce!

 6. My taky zrovna čekáme koťátka.:-)
  N chat bohužel nemůžu, jsem v neděli na oslavě.:-(

 7. Supeeer, už se těším na fotečky i když to bude až cca 65 dní :-) Jinak stejně jako ostatní přeju hodně štěstí :-)

 8. Koťátka jsou úžasná stvořeníčka. Kdybych nebydlela na opačném konci republiky, tak bych hned jedno chtěla. Sisinka je nádherná kočička a její děti budou určitě stejně pěkné :)
  Hodně štěstí

 9. A hele, jak jsou kočky rychlý :) Koťátko bych brala hned, ale máme morčata a navíc taťka kočky nemusí :( Přeju, ať jsou zdravý! :)

 10. Na chat se budu určitě těšit :)

 11. Kristýnka

  My už docela dlouho máme kocoura a před necelým rokem nám přibyla kočička. Taky jsme jí chtěli dát vykastrovat co nejdřív, ale nakonec jsme usoudili, že jí necháme, ať si aspoň jednou koťátka užije:D No a teď se nám Mydlinka pěkně kulatí… :DDD

 12. Něco podobného se nám také stalo:) Koťátka jsou úžasná a hodně si s nimi užijete! :D

 13. Chtěla bych…i mamka…prstě všichni-až na taťku…moc závidím budoucím majitelům … kééž by to u nás mohlo vyjít…ale asi nevyjde :-/
  (Navíc bych se s Tebou setkala-a to by pro mě byl splněný sen…jako se třeba potkat s Jusinem Bieberem ^^)

  • Mersmerize

   … potkat s Justinem Bieberem – rozesmála jsi mě:D A samozřejmě potěšila, cítím se jako celebrita:D :))*

 14. Nám se asi tak před šesti lety narodila 4 koťata, bohužel krátce na to se mamina ztratila, „vykašlala“ se na to (prý i to se stává, u prvních koťat) nebo něco horšího, a tak nám zůstala asi týdenní koťátka. :( Ale nejsme sadisti, takže jsme je odkojili na pipetce (taková s něčím gumovým co to nasává :D) a naštěstí to přežili. Ale jejich osud byl stejně spočítaný. I kvůli tomu že ač bydlíme na vesnici, jsme u rušné křižovatky. :(
  Teď máme doma Fifinku (3), kterou jsme si přinesly od mamky z práce – narodily se chuděrky před zimou a nepřežily by to. Fifnka měla i sourozence, ale ten byl nemocný jako maličký, takže jsme mu ušetřily trápení. :( Takže jsem si s kočkami docela „užila.“ Ale jsem ráda za Fifinu, která je poslední dobou děsný mazel. :))

  Jinak ta tvoje je úúúúúplně k sežrání!!!! ^^ Takže přeji hodně štěstí s těmi drobečky. ;)

  • Mersmerize

   Jsem ráda za Fifinku (hned jsem si vzpomněla na čtyřlístek:D), že se má dobře. Škoda těch koťat, ale je fakt, že když jsme bydleli na vesnici, tak tam se taky pořád buď kočky ztrácely nebo je přejelo nějaké auto:-/, u těch rušnějších hlavních silnic se tomu moc bohužel zabránit nedá

 15. Ahoj, ta kočička je rozkošná! :) Jinak, já bych chtěla jenom říct, že bych o budoucí koťátko rozhodně stála! Bydlím v Praze, takže to by mohlo jít, ne? ;) Kočku jsem chtěla vždycky, bohužel mi ji mamka nikdy nechtěla dovolit, poslední dobou ale není moc pro ti :) A kdyby to bylo až za tři měsíce, to by to bylo nejideálnější. Nejdříve jsem si myslela, že se podívám na nějaké inzerce na netu, bohužel ale člověk moc nikdy neví, kdo tam třeba je nebo tak…A tobě věřím, protože i když tě přímo neznám, přijdeš mi jako sympatická holka a myslím si, že se u tebe budou mít koťátka dobře :). Jinak, chtěla bych se ještě zeptat, jakou „povahu“ má ta Sisi? :) Asi to zní divně, každopádně si myslím, že ta koťátka zdědí povahové rysy, a já musím rovnou říct, že bych ráda spíše kočku klidnou a mazlící se než nějakou hyperaktivní :) Díky moc a těším se na nové informace o nich :)

  • Mersmerize

   Ahoj,

   Praha není problém, jezdíme tam poměrně často, takže kdyby jsi i v budoucnu měla zájem, určitě napiš. Já tady na blogu budu pravidelně informovat, až se to narodí:)

   Jinak Sisinka je hrozně společenská kočka (narozdíl třeba od naší druhé kočky Lily, která je hrozný strašpytel a nesnese cizí lidi) a je hravá, je živější, co teda je velký problém a co jsme jí museli dlouho odnaučovat bylo, aby si nebrousila drápy na nábytku, ale šlo to docela dobře, takže teď už škrábe jen na koupené škrabadlo. Jinak je mazlivá (hlavně večer nebo když má člověk něco dobrého k snědku:D):) + je hrozně malinká. Já o ní pořád tvrdím, že je to kotě, ale veterinář řekl, že pravděpodobně už víc neporoste a když jí srovnám s většinou koček, je to fakt takový malý zakrslík, prostě je to pořád malé roztomilé kotě:D

   Bohužel ale neznám kocoura, kterého koťátka jsou, takže netuším co všechno zdědí:)

   • Tak to by šlo, já jsem se ptala hlavně proto, že znám jednoho kocoura, který se vůbec, ale vůbec nesnese hladit, a to skoro ani od majitelů. Nejradši by si hrál, ale to tím způsobem, že by člověka nejradši rozdrápal :D A mně by to mazlení fakt asi chybělo. Tak se ptám pro jistotu. Ale je jasné, že teď to vědět nemůžeš, to až časem :)

    Jinak jsem se ještě chtěla pro informaci zeptat, kdy přibližně bude Sisinka rodit? :)

    • Mersmerize

     No, to u Sisinky nehrozí, ta se nechá hladit moc ráda.:) No, nevíme přesně, spočítali jsme, že je přibližně 25 – 30 dní březí a kočky jsou obvykle 50 – 60 dní, takže počítáme s tím asi za měsíc (na konci května)

 16. Jůů. Tak to doma budete mít veselo :) Naše kočka taky čeká koťátka sice né poprvé, ale i tak jsme zvědavý :) Horší je potom se těch koťátek zbavit, protože skoro nikdo kočky nechce a my máme zrovna takové štěstí, že vždycky máme kočky měli jsme snad jednoho kocoura asi z 9 koťátek. :D Ještě teď nám lítá po dvoře cca půlroční kotě bohužel ho nikdo nechce tak si ho zatím necháme :) Taky nemám ráda ty lidi, kteří ty nebohé tvorečky potom topí :( A ta Tomášova reakce :DDDDD Dobrý :D Tak hodně štěstí se Sisi ať se vám pěkně zakulacuje :)
  PS: Je nádherná :)

 17. My jsme kočky chovali ještě dřív,než jsem se narodila :) Právě teď máme dva černé kocourky asi 6 týdnů staré,začínají lézt a šplhat,těma drápama se zachytí všude,něco jako Spiderman :D A u jedné koťátka čekáme každým dnem.Povím Ti to na rovinu-pořádně si to s nima užiješ :D
  Takže přeju pevné nervy! :)

 18. Ahoj, tak to gratuluji :) My už jsme koťátka měli dvakrát. Dej si ze začátku pozor na to, že naše kočka poprvé nevěděla, co má dělat. I rodit chtěla s námi, museli jsme být u toho a pořád jí hladit a tak a když jsme odešli, tak letěla za náma… Jinak se o ně postará částečně sama, ale pak to tu naši přestalo bavit a trajdala venku :D Ale to se mi zdá že dělala až u druhých koťat. A taky je neuměla nosit, takže když jí pak vylezlo nějaké ven, tak u něj pořád byla a nevěděla, co má dělat :D Kdybys chtěla někdy poradit, tak napiš:) Přeji hodně štěstí.

 19. Jé naše taky bude mít koťátka, tak schválně, která porodí dřív. :)

 20. Ahoj, možná bych o kotátko měla zájem :-)
  Ale nevím jestli by to šlo bydlím v Damníkově (vesnice) blízko Lanškrouna jestli víš a nebo Česká Třebová …
  Tak jestli to není tak daleko .

 21. Tak dneska jsem zjistila, že včera naše Mydlinka porodila koťátka! :) Ještě nevím, co z toho jsou kočičky a co kocourci, ale kdyby jste někdo byl ze Sedlčanska (nejlépe kolem Krásné Hory n Vlt.) a měli jste zájem, napište ;) Pošlu vám mail a domluvíme se. Samozřejmě do dobrých rukou :) Jo a koťátka jsou mourovatá, možná nějaké černé ;) A plemeno možná tak vesnická směs :D P.S. Doufám, že ti, Mers, nevadí, že ti to tu píšu pod článkem, ale ono je dneska docela těžký ko’ťátka udat :( Tak snad se nezlobíš :)

 22. Jééé,za kolik je budete prodávat????
  PS:nádherná kočka hned bych si jedno vyzala ale máme psa a kámoška by jedno chtěla!!!

  • Nebudem je prodávat, ale rozdávat:D Když ho někdo bude chtít a dokáže koťátku udělat hezký domov s láskou, tak ho ráda daruji:)

 23. Aaa, Tvoje kočka má to nejskvělejší jméno! Zbožňuju Kinga :D A kočky taky, jsem úplný maniak. Nejradši mám na nich to, že má každá svou vlastní osobnost. Takže gratuluju ke koťátkům:)

 24. Ahoj. Když měla naše kočka Beruška koťata poprvé, tak to úplně v pohodě zvládla. Dobře se o koťátka starala.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist