Domů Krása & Péče (Foto)návody Cik-Cak vlnky + (foto)návod ...

Cik-Cak vlnky + (foto)návod 4.89/5 (9)

10

Mám pro Vás další fotonávod, který asi nebude tak úplně nový, protože už tu jednu dobu byl, ale bylo to vcelku nekvalitní provedení, protože jsem ho fotila v době, kdy jsem ještě používala telefon a neměla jsem klasický fotoaparát, takže jsem ho nafotila znovu a znovu Vám ho zveřejním. Cik-cak vlnky, jak jsem je nazvala, se hodí jak na klasické nošení, do culíku, tak i klidně i na párty.

Co budeš potřebovat?

Důležitá je žehlička na vlasy, která ti vlasy nahřeje a ty nebudeš muset čekat celou noc, jako je tomu např. u copánků. Měla by mít nastavitelnou teplotu – v takovém případě já si jí nastavuji na cca 160 stupňů. Je zbytečné nahřívat jí na nejvyšší teplotu.

Určitě důležitý je i sprej na termoochranu vlasů. Sice ti vlnky nezničí vlasy víc než klasické žehlení, ale sprej určitě použij, zabráníš tím vysušení vlasů.

A jako poslední si připrav vlasovou pinetku. Je jedno jak veliká bude, ale pokud máš delší vlasy, bude lepší pokud zvolíš tu ve větší velikosti než mini. Vlásenku vezmi a roztáhni jí, aby se konce k sobě nevracely a tvořila tvar V, tak jak to vidíš na fotce.

Krok 1

Vlasy musíš mít dobře rozčesané, nenalakované, chráněné termo sprejem. Odděl jeden pramen vlasů – záleží na tobě, jak moc silný bude. Platí zde pravidlo stejně jako u vlnek – čím tenčí, tím výraznější vlnka bude.

Krok 2

Do ruky si vezmi roztáhnutou pinetku a začni na ní namotávat pramen – do ležaté osmičky. Tedy ze zadní části přecházej do přední části, aby tvůj pramen vypadal tak, jako je tomu na dalších fotkách.

Krok 3

Pramen musí být namotaný až do konce a dobře utáhnutý, aby byly vlny výrazné a přibližně stejně tvarované.

Krok 4

Až bude tvá žehlička nahřátá, zacházej s ní na vlasech opatrně, abys nespálila sebe nebo tvé vlasy. Pramen na vlásence chytni co nejvíce dole a vlásenku s pramenem umísti mezi žehlící plochy. NEPŘEJÍŽDĚJ s žehličkou! (Aby sis její povrch neodřela). Stačí jen jednou nebo dvakrát stihnout. Žehličku na prameni nenechávej déle jak 10 vteřin. Průměrná doba je cca 5 sekund.

Krok 5

Odlož žehličku, a opatrně pramen odmotej z vlásenky. Až vychladne, můžeš ho lehce přelakovat.

 

Poznámka: 

Pokud se budeš snažit a namotávat doopravdy podobně velké prameny, budeš mít stejné vlnky. Pokud chceš hezký, elegantní účes, hlavně vlasy nečesej (ani prsty) a buď na vlny před tím, než je nalakuješ velice opatrná.

Naopak pokud chceš divoký účes plný objemu (tzv. afro), stačí je pročesat prsty. Můžeš vidět na následujících fotkách jaký je to rozdíl a to mám natočené jen dva prameny:)

Účes je časově náročný hlavně pro slečny s hustými a dlouhými vlasy a pokud takto nechceš točit všechny vlasy, moc pěkně vypadá i jen pár natočených pramenů na vrcholku hlavy.

 

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekVzpomínky na střední
Další článekKámoška.cz – Antikoncepce
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

10 KOMENTÁŘE

  1. Moc pěknej nápad,zkusila bych ale nemůžu protože nemám žehličku možná si jí jednou pořídim tak to zkusím :)

  2. Je to krásné :) .. Právě jsem si je dodělala po celé hlavě. Dalo to docela velkou práci, vlasy mám dlouhé, také mě bolí ruce :-) Ale stálo to za to :-) Vypadám, přesně jako kdybych měla afro :-) . Máš skvělé nápady :)

  3. Krásné,ale mám s tím problém, nejen, že mám dlouhé vlasy ale taky hodně husté takže nemůžu jeden celý pramen namotat na pinetku..:/ Nevíš co s tím…? Díky!:)

    • Chce to větší pinetku – dají se doopravdy sehnat ve velkých velikostech, takže se podívej po drogériích a najdi větší, než jsi měla do teď:) Já už mám vlasy taky hodně pod lopatky a dělá mi problém to namotávat, takže jsem si nedávno koupila (myslím, že v DM) sadu těch větších pinetek. Oni sice krajní vlasy nedělají problémy (jak na fotce), ale vzdadu, kde je mám nejdelší to už vážně je problém:))

  4. jednou jsem si udělala celou hlavu a vypadala sem jak kluci LMFAO :D:D:D:D:D:D ale když jsme šli ze školou do divadla,udělala jsem si jenom pár pramínků a všichni mi to chválili :) zbožňuju tvoje fotonávody,jen tak dál Mers. :)))

  5. to je uzasny !! myslis ze by mi to slo kdyz mam silene jemny vlasky ? cokolif si udelam tak mi to nedrzi :((( potrebuju proste poradit co by mi drzelo na jemny vlasy ,muzes mi poradit ?:)

  6. Mohla by si udělat návod jak si NAKULMOVAT vlasy ?? Nikdy se mi to nepovede a každá vlna vypadá úplně jinak…
    Byla bys moc hodná, Děkuju :)

Diskuze je uzavřena.