Čokoládovna Janek čokoláda s láskou vyráběna 5/5 (2)

Pravá česká čokoláda s tradiční ruční výrobou – to je Čokoládovna Janek. Jejich příběh je takřka jako z pohádky: parta přátel si roku 2015 založila svoji vlastní čokoládovnu. Přicházely stále větší a větší nabídky a oni se rozrůstali stále víc, přicházeli noví zaměstnanci, přesídlili do větších prostor, slavili úspěchy na světových soutěží a dovezli si domů do Uherského Brodu medaile Great Taste Awards, mnohdy přezdívané jako potravinářští Oscaři. A přitom chybělo málo a nemoc covid-19 je mohl zavřít. Neusnuli ovšem na vavřínech a svůj byznys rozjeli i v online podobě a od té doby se prakticky nezastavili.

Václav a Aneta Ďurďákovi a Vlastimil Urbanec. Tři majitelé čokoládovny zaměstnávající přes pět desítek lidí vyrábějících několik tisíc kilogramů čokolád a pralinek denně. A všechno je to  kvalitní ruční práce.

Jak uvádějí na svém webu www.cokoladovnajanek.cz není práce s čokoládou vůbec jednoduchá. Nejdříve je nutné kakaové boby, od pečlivě vybraných farmářů, přetřídit, upražit, rozdrtit a zbavit slupek. Teprve potom jsou boby připravené k mletí, které vyžaduje zejména čas a trpělivost. Namletá čokoládová hmota se poté nechává uležet, leckdy i několik měsíců. Pak teprve přichází na řadu odlévání, kde klíčem k typické lesklosti a křupavosti, je důležité střídání barev. Pak už jen stačí pečlivě zabalit a čokoláda je připravena k prodeji.

Nabídka tohoto přátelského podniku se od roku 2015 značně rozrostla. Kromě obyčejné tabulkové čokolády a pralinek můžeme vyzkoušet také čokoládová lízátka, tyčinky, bonboniéry, čokoládové nářadí i figurky. V nabídce najdeme i krémy z čokolády, adventní kalendáře, másla, kávy či jejich nejnovější zmrzlinu, kterou v eshopu balí do suchého ledu, aby k zákazníkovi přišla vždy čerstvá. Zároveň také můžeme u nich čokolády na zvláštní příležitosti, jako jsou Vánoce, Velikonoce, na svatby či ke  Dni otců nebo Fitness čokolády. Nezapomeňte se podívat i do kategorie „Doplňky“ a pořídit si stylovou plátěnku či přívěsek na klíče. Pro firmy nabízí i vlastní firemní čokolády s daným logem a s upraveným receptem.

Svoje produkty vyrábějí podle neměnné receptury – tedy kokosový cukr a kvalitní kakao. Proto v jejich výrobcích nenajdeme palmový olej, umělá dochucovadla a všechny náplně si vyrábí sami přímo v Uherském Brodě. Zároveň také jejich výrobky neobsahují lepek, proto je mohou vyzkoušet i lidé s celiakií.

Jejich výrobky najdeme ve všech krajích České republiky v prodejnách zdravé výživy či v obchodech s potravinami. Není třeba se obávat ani nákupu přes jejich eshop, protože každou tabulku, každou figurky pečlivě zabalí, aby se po cestě nerozbily.

Na svém webu pravidelně publikují články týkající se světu čokolády, které jsou ovšem na vlastní nebezpečí- při jejich čtení dostanete zaručeně chuť jejich výrobky hned okusit. :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Miluju cokoladu😍

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist