Díky micelární vodě bude tvá pleť čistá jako zrcadlo. Snadno, rychle a bez rizika! 5/5 (1)

Čas letí jako voda. Kdo by to byl řekl, že uplynuly téměř dvě desetiletí od doby, kdy odborníci z francouzské farmaceutické firmy Bioderma vyvinuli revoluční novinku. Psal se rok 1991 a světlo světa spatřila první micelární voda, která se do dějin kosmetického průmyslu navždy zapsala zlatým písmem. Nepřeháníme – vždyť právě ona usnadňuje každodenní trable s odličováním a čištěním pokožky milionům žen po celém světě. Pokud jsi ji ještě nevyzkoušela, máš nejvyšší čas to napravit. Alternativa k odličovacímu mléku funguje bezvadně a hodí se pro všechny typy pleti.

K čemu micelárku využijete v praxi?

Pokud se den co den trápíš s čištěním pleti od make-upu, budeš z micelární vody nadšená. Stane se tvou nejlepší kamarádkou a bez reptání tě ho zbaví, a to bez ohledu na fakt, že používáš ten voděodolný. Důvodem vysoce efektivního čištění jsou micely – drobné molekuly, které fungují jako magnet. Pohybují se bez tření a přitahují nečistoty.

Jednoduché a přitom velmi šetrné čištění micelární vodou ocení zejména dámy s citlivou pokožkou. Kromě večerního odlíčení se hodí také na ranní čištění pleti od mazu a celkové osvěžení pleti.

Micely? A nejsou nebezpečné?

Tohle přece nemůže fungovat, musí v tom být háček… Pokud tě po prvním seznámení s micelární vodou napadlo něco podobného, nejsi sama. K obavám však opravdu není důvod, kvalitní micelárka bez obsahu alkoholu, parabenů a dalších chemických látek je vhodná pro každodenní čištění pleti. Funguje následujícím způsobem: micely mají dva póly – hydrofilní a lipofilní. Takzvaná dvojí afinita umožňuje absorbovat tuky, kožní maz i make-up a současně rozpouštět nečistoty rozpustné ve vodě (např. prach).

Micelární voda zbaví tvou pleť všech nečistot, aniž bys ji musela drhnout. Struktura micel se navíc podobá fosfolipidům obsaženým v membránách kožních buněk a napomáhá tak při regeneraci přirozeného hydrolipidického filmu.

V čem je micelární voda lepší než obyčejná voda?

Spousta žen používá při čištění vodu z vodovodu. Časté oplachování však může vést ke zhoršení pleti, protože se tím narušuje zmíněný hydrolipidický film. Mimo to kohoutková voda obsahuje pořádnou porci chloru, vápníků a dalších látek, které představují riziko především pro citlivé osoby. Při kontaktu kůže s kohoutkovou vodou paradoxně dochází k jejímu vysychání, které vede k nadměrné produkci mazu. Budeš-li svou pleť pečovat micelární vodou, všem těmto nešvarům předejdeš, protože se neoplachuje.

A teď už si jen vybrat tu správnou variantu. V nabídce Biodermy najdeš micelární vody pro všechny typy pokožky: Sensibio H2O pro citlivou až velmi citlivou pleť, Sébium H2O pro mastnou pleť a Hydrabio H2O pro případ, že by tě trápila dehydratace. Všechny micelárky jsou hypoalergenní a vyvinuté s respektem k přirozeným vlastnostem pokožky.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist