Dvojitý cop + (foto)návod 4.86/5 (7)

Tenhle účes jsem si doslova zamilovala a nazvala ho dvojitým copem. Když ho neofláknete a povede se, tak vypadá hodně složitě a propracovaně a přitom jde o velice jednoduchý trik, díky kterému si můžeš vytvořit skvělý účes. Není na něj potřeba nic extra, hned Vám přiblížím, jak moc je to snadné a přece pěkné.

Co budeš potřebovat:

K ruce si připrav 2 – 3 gumičky, nejlépe neviditelné, buď průhledné nebo v barvě tvých vlasů. Já zvolila černé, protože ty na mých vlasech jsou vidět nejméně.

Stejně tak si obstarej vlásenky – zase se snaž, aby byly vidět co nejméně, takže blondýnky nepoužívejte černé vlásenky a sežeňte si světlou variantu, která se také dá koupit na mnoha místech. Na fotkách jsem použila černé a hnědé, aby byly na fotkách dobře vidět a nemuseli jste je v účesu hledat.

Samozřejmostí je hřeben, pokud chceš, aby ti účes déle vydržel tak lak na vlasy.

Účes se hodí pro dlouhé vlasy, na kterých vypadá nejlépe, navíc na krátkých je v podstatě nemožné ho vytvořit – musíš mít vlasy pod ramena, navíc čím delší, tím snadněji to jde. Bohužel, čím delší máš vlasy, tím více vlásenek si připrav.

Krok 1

Vlasy před samotným účesem nemusíš mít vyžehlené nebo úplně rovné, důležité jen je, aby byly rozčesané a dobře se ti s nimi pracovalo. Proto do nich před česáním buď vetři gel nebo vosk (s tím ale opatrně). Jak vidíš na fotce, ani já jsem se s tím nepárala a vlasy nerovnala, nechala jsem je mírně zvlněné.

Dvojitý cop vypadá nejlépe na straně, proto všechny vlasy sčeš na jednu stranu ramene.

Krok 2

Vlasy rozděl na dva přibližně stejně velké prameny, čím přesnější, tím lepší.

Krok 3

Z prvního copu upleť obyčejný cop ze tří pramenů, který umí snad každý. To samé udělej s druhým pramenem.

Krok 4

Teď je potřeba copy trošku uvolnit, ale pouze z jedné strany. Oba dva prameny přilož k sobě a ujasni si, které jsou vnější strany (pro jistotu jsem to vyznačila na obrázku). Po těchto stranách začni pramínku uvolňovat (viz další krok)

Krok 5

Teď k tomu uvolňování, jak na to? Vezmi si jeden cop a prameny na jeho vnější straně pomaličku vytahuj, ale pozor – nesmí se ti vytáhnout celý pramen – ty pouze chceš dosáhnout toho, aby cop vypadal větší a hustší. Tedy pokud místo uvolnění vytáhneš celý pramen, začni odznova.

Krok 6

Teď si vezmi prameny k sobě, přilož je vedle sebe, jak vidíš na obrázku a k ruce si připrav vlásenky, nejlépe v těch nejmenších velikostech.

Krok 7

Otoč copy z druhé strany (z té zadní, která po položení copů není vidět) a opatrně je zeshora začni spojovat. Snaž se, aby vlásenky byly na druhé straně (ta která je vidět) vidět minimálně.

Krok 8

Oba prameny zagumičkuj a je hotovo! Na konec můžeš přelakovat lakem pro delší výdrž.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

12 komentářů

 1. Máš nádherný vlasy, tak to jde jedna dvě :)

 2. Povedený (foto)návod, zrovna dneska jsem tenhle cop našla na youtube..;D :))

  • Já už ho znám hodně dlouho z youtube, ale vždycky jsem měla krátké vlasy a nešel mi udělat, tak až teď když jsem si je nechala narůst, tak jsem ho mohla takhle uplést:) Na youtube jich bylo víc, jedna slečna tam dělala moc pěkné účesy, ale teď už tam bohužel není, což mě mrzí, protože mě s hodně účesy inspirovala:)

 3. Škoda, že mám moc krátké vlasy. Máš krásné to srdíčko na krku! :)

 4. Krásný a pěkný řetízek :)

 5. Moc hezký, ale ještě musím počkat až mi trošku narostou vlasy :)
  A souhlasím s holkama, máš moc pěkný řetízek a taky svetr. Můžu se zeptat odkud je?

  • Myslíš řetízek nebo svetr? Svetr je z Manga a řetízek jsem dostala, takže netuším:)

 6. Je to pěkný, až mi víc narostou vlasy (pokud si je zase nenechám šmiknout :D) tak to zkusím :) Jinak ten přívěšek mám taky, akorát to srdce trochu větší..

 7. Když jsem to viděla, myslela jsem si, že to bude složitější, ale ani moc není. Určitě to zkusím :)) hezký návod

 8. Nádhera, musím zkusit! :D

 9. Promiň, ale mám takovou malou připomínku. To co používáš nejsou vlásenky ale klasické sponky ;)

  • Vlásenky, pinetky,sponky – takhle to moc nerozlišuji, i když chápu jaký je v tom rozdíl. Problém je v tom, že když řeknu sponka, spousta slečen si představí ne tuhle, ale klasickou sponu na „zaklapování“ jestli mi rozumíš:) Ale díky za připomínku, začnu to rozlišovat:)

TOPlist