Domů Krása & Péče (Foto)návody Dvojitý cop + (foto)návod ...

Dvojitý cop + (foto)návod 4.86/5 (7)

12

Tenhle účes jsem si doslova zamilovala a nazvala ho dvojitým copem. Když ho neofláknete a povede se, tak vypadá hodně složitě a propracovaně a přitom jde o velice jednoduchý trik, díky kterému si můžeš vytvořit skvělý účes. Není na něj potřeba nic extra, hned Vám přiblížím, jak moc je to snadné a přece pěkné.

Co budeš potřebovat:

K ruce si připrav 2 – 3 gumičky, nejlépe neviditelné, buď průhledné nebo v barvě tvých vlasů. Já zvolila černé, protože ty na mých vlasech jsou vidět nejméně.

Stejně tak si obstarej vlásenky – zase se snaž, aby byly vidět co nejméně, takže blondýnky nepoužívejte černé vlásenky a sežeňte si světlou variantu, která se také dá koupit na mnoha místech. Na fotkách jsem použila černé a hnědé, aby byly na fotkách dobře vidět a nemuseli jste je v účesu hledat.

Samozřejmostí je hřeben, pokud chceš, aby ti účes déle vydržel tak lak na vlasy.

Účes se hodí pro dlouhé vlasy, na kterých vypadá nejlépe, navíc na krátkých je v podstatě nemožné ho vytvořit – musíš mít vlasy pod ramena, navíc čím delší, tím snadněji to jde. Bohužel, čím delší máš vlasy, tím více vlásenek si připrav.

Krok 1

Vlasy před samotným účesem nemusíš mít vyžehlené nebo úplně rovné, důležité jen je, aby byly rozčesané a dobře se ti s nimi pracovalo. Proto do nich před česáním buď vetři gel nebo vosk (s tím ale opatrně). Jak vidíš na fotce, ani já jsem se s tím nepárala a vlasy nerovnala, nechala jsem je mírně zvlněné.

Dvojitý cop vypadá nejlépe na straně, proto všechny vlasy sčeš na jednu stranu ramene.

Krok 2

Vlasy rozděl na dva přibližně stejně velké prameny, čím přesnější, tím lepší.

Krok 3

Z prvního copu upleť obyčejný cop ze tří pramenů, který umí snad každý. To samé udělej s druhým pramenem.

Krok 4

Teď je potřeba copy trošku uvolnit, ale pouze z jedné strany. Oba dva prameny přilož k sobě a ujasni si, které jsou vnější strany (pro jistotu jsem to vyznačila na obrázku). Po těchto stranách začni pramínku uvolňovat (viz další krok)

Krok 5

Teď k tomu uvolňování, jak na to? Vezmi si jeden cop a prameny na jeho vnější straně pomaličku vytahuj, ale pozor – nesmí se ti vytáhnout celý pramen – ty pouze chceš dosáhnout toho, aby cop vypadal větší a hustší. Tedy pokud místo uvolnění vytáhneš celý pramen, začni odznova.

Krok 6

Teď si vezmi prameny k sobě, přilož je vedle sebe, jak vidíš na obrázku a k ruce si připrav vlásenky, nejlépe v těch nejmenších velikostech.

Krok 7

Otoč copy z druhé strany (z té zadní, která po položení copů není vidět) a opatrně je zeshora začni spojovat. Snaž se, aby vlásenky byly na druhé straně (ta která je vidět) vidět minimálně.

Krok 8

Oba prameny zagumičkuj a je hotovo! Na konec můžeš přelakovat lakem pro delší výdrž.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak na blog: Nové písmo
Další článekVýherkyně Giveaway I.
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

12 KOMENTÁŘE

 1. Povedený (foto)návod, zrovna dneska jsem tenhle cop našla na youtube..;D :))

  • Já už ho znám hodně dlouho z youtube, ale vždycky jsem měla krátké vlasy a nešel mi udělat, tak až teď když jsem si je nechala narůst, tak jsem ho mohla takhle uplést:) Na youtube jich bylo víc, jedna slečna tam dělala moc pěkné účesy, ale teď už tam bohužel není, což mě mrzí, protože mě s hodně účesy inspirovala:)

 2. Moc hezký, ale ještě musím počkat až mi trošku narostou vlasy :)
  A souhlasím s holkama, máš moc pěkný řetízek a taky svetr. Můžu se zeptat odkud je?

  • Myslíš řetízek nebo svetr? Svetr je z Manga a řetízek jsem dostala, takže netuším:)

 3. Je to pěkný, až mi víc narostou vlasy (pokud si je zase nenechám šmiknout :D) tak to zkusím :) Jinak ten přívěšek mám taky, akorát to srdce trochu větší..

 4. Když jsem to viděla, myslela jsem si, že to bude složitější, ale ani moc není. Určitě to zkusím :)) hezký návod

 5. Promiň, ale mám takovou malou připomínku. To co používáš nejsou vlásenky ale klasické sponky ;)

  • Vlásenky, pinetky,sponky – takhle to moc nerozlišuji, i když chápu jaký je v tom rozdíl. Problém je v tom, že když řeknu sponka, spousta slečen si představí ne tuhle, ale klasickou sponu na „zaklapování“ jestli mi rozumíš:) Ale díky za připomínku, začnu to rozlišovat:)

Diskuze je uzavřena.