Henna je přírodní barvivo, které se získává z byliny. Henna se dá použít do šamponů, masek, tetování a samotná henna se používá na barvení vlasů.
Henna na vlasy:
Výhody
· To že je henna přírodní barvivo vůbec neznamená že má menší výdrž než chemické barvy na vlasy.
· Hennu si nejčastěji v podobě prášku naneseme na hlavu a zajímavé je že čím déle jí tam necháme tím lepší účinky bude mít takže úplně naopak než chemické barvy.
· Henna obaluje vlasy, takže vám na vlasech vytvoří takový ochranný ,,obal“.
· Vlasy jsou zdravější a více se lesknou.
· Vlasy se po barvení hennou přestanou třepit, lámat a také méně vypadávají
· Pokud si vlasy nechcete barvit ale chcete aby se vám vlasy přestaly třepit, lámat atd. tak šťastná zpráva pro vás prodává se i bezbarvá henna, která je zbavená toho barvícího pigmentu.
Nevýhody
· Henna je rostlina takže má jen jednu barvu a tou samozřejmě taky barví. Čistá henna vždycky barví do zrzava, červena nebo trochu do hněda samozřejmě záleží na přírodní barvě vašich vlasů. Na různých e-shopech najdete i jiné barvy henny ale to už není čistá henna a je do ní něco většinou přírodního přidaného.
· Pokud si vlasy barvíte chemicky a chtěly byste si je začít barvit hennou musíte alespoň tři měsíce počkat.
Co byste měly vědět, když si chcete začít vlasy barvit hennou
· Henna má typickou vůni a někomu to může vadit, ale dá se na ní normálně zvyknout.
· Barvení hennou zabere znatelně více času než barvení chemickou barvou. Hennu byste měly mít na hlavě minimálně tři hodiny. Spoustu lidí si hennu na hlavě nechává přes noc.
· Někomu henna zezačátku nemusí chytat ale někdo s tím nemá vůbec žádný problém.
Postup:
Potřebujeme:
Misku
Horkou vodu
Průhlednou potravinovou fólii
Rukavice
Starý ručník
Štětec
Skřipec na vlasy
1. Hennu rozmícháme v horké vodě. Někdo k henně přidává různé koření, které by mělo podpořit požadovaný odstín a ještě víc vlasy vyživit. (O tom bych také mohla napsat článek)
2. Když z henny máme kašičku tak můžeme začít nanášet. Radí se začínat od spoda vlasů ale někomu vyhovuje začínat od shora. Zezačátku by se měla dělat kašička tekutější, aby se dobře nanášela.
3. Když je naneseno sepnete si vlasy skřipcem a omotáte hlavu tou potravinovou fólií a tu potravinovou fólii zabalíme ještě do ručníku. Hlava by měla být co nejvíc v teple aby henna dobře působila.
4. Nastupuje dlouhé čekání minimálně tři hodiny.
5. Když dočekáme a všechno z hlavy sundáme musíme jí pořádně opláchnout a opravdu si dát záležet, když henna uschne bude vám připadat trošku svítící, protože henna je čerstvě po nanesení více zářivá než potom.