Hudba, kterou mám ráda Zatím bez hodnocení.

FreeGreatPicture.com-26222-women-and-electric-bassUpřímně vám řeknu, že se mi dneska nechce nic moc vymýšlet ani fotit a tak bych ráda dala jen takový malý, oddychový článek, který slibuju už delší dobu. Články z osobních zápisků jsou totiž docela oblíbené a často mi přijde nějaký ten dotaz, jaké knížky mám ráda, co poslouchám a další otázky o mých favoritech. Článek o hudbě slibuju už docela dlouho a teď jsem se k němu konečně dokopala, zázrak! Myslím, že hned až článek otevřete, tak zjistíte, že nejsem zrovna osoba, která by poslouchala jeden styl nebo měla nějaké určité požadavky na muziku, líbí se mi prostě spousta věcí! Tak jdem na to:)

Líbí se mi skoro všechno, vážně! 

Hned na začátek bych chtěla říct, že jsem člověk, který není moc vybíravý a nepatřím mezi ty, kteří řeknou: „Poslouchám jen tenhle styl hudby a nikdy ne jiný!“ To vůbec ne!

Naopak si myslím, že když někdo řekne, že poslouchá od každého něco, tak u mě to platí dvojnásob. Dokážu poslouchat disco, rap, pop dokážu poslouchat hip hop, vážnou hudbu a dokonce s tátou i dechovku (z které sice nejsem nadšená, ale když se mu to líbí:D). Spíš rozlišuju to, o jakou konkrétně písničku jde.

Začalo to osmdesátkama a devadesátkama

Osmdesátá, devadesátá léta (+00′) patří mezi mé úplně oblíbené. Vyrůstala jsem na nich, hráli je v rádiích a tak s nima mám spojené určité vzpomínky. Je to snad jediná hudba, na kterou se mi dobře tancuje a taky jediná hudba, na kterou skutečně chodím tancovat na diskotéku s kamarády.

Vede samozřejmě Michael Jackson, kterého mám skutečně ráda a líbí se mi od něj snad každá písnička. Tahle muzika má pro mě prostě určité kouzlo, i když už je x let stará.Co z toho staršího můžu poslouchat věčně je určitě soundtrack z Hříšnýho tance.

Jinak na diskotékách (80′ a 90′) ujíždíme na těch klasikách, u kterých se vždycky vyblbnem a nasmějem (village people, ABBA apod.)


Nesmrtelný je pro mě určitě Johny Cash, díky kterému (a herci J. Phoenixovi) jsem si oblíbila i film Walk the Line – jak přezpívané, tak originální písničky!

Když píšu….

Teď Vám zase prásknu něco málo o mně a o blogu. Dřív, když jsem psala články, musela jsem mít okolo sebe naprostý klid, nikdo na mě nemohl mluvit, jinak jsem okamžitě přestávala psát a byla jsem protivná. Jsem zvyklá hlavně ze školy, protože píšu všema deseti na klávesnici a vždycky jsem na to potřebovala klid, jinak se mi pletly písmenka.

Dneska už je to trošku jinak a když píšu, pouštím si na sluchátka zásadně hudbu, která je pro mě sice dost neosobní, ale tak trošku inspirativní a hlavně – má basy! Diskárny apod. věci totiž úplně běžně neposlouchám, a většina se mi ani nelíbí, ale mám písničky, při kterých se mi skutečně dobře píše a vymýšlí.


Soundtracky

Co se mi hodně líbí jsou soundtracky. Už zmíněný z hříšného tance, z těch novější třeba inception (počátek) nebo noví Bídníci. Naprosto úžasné je podle mě intro k Hře o trůny!
Katy Perry, Alex a Beyonce

Kdybych měla vybrat nějaké zpěvačky/zpěváky, které mám poměrně ráda, i když samozřejmě od nich nemusím každou písničku, ale dokážu to bez problému poslouchat a mám od nich třeba i nějaké stažené, určitě by to byla Beyonce. Tu mám ráda hlavně kvůli tomu, že skutečně umí perfektně zpívat i na živo, působí na mě nehorázně optimistickým dojmem a mám jí ráda i jako člověka.

Katy Perry je pro mě strašně pěkná ženská, která sice není úplně tak extrémně talentovaná jako třeba Beyonce, ale zpívat umí a má pro mě neuvěřitelné charisma.

A Alex Clare má pro mě prostě neodolatelnej hlas!

Namátkou z novějších 
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

18 komentářů

 1. Tenhle článek mě strašně zaujal, vždycky mě zajímalo, co za hudbu se ti asi tak líbí a jsem ráda, žes sem dala ty odkazy, právě se učím, tak si k tomu ty písničky pouštím :)

 2. Pěkný článek..Soundtrack z Hříšnýho tance mám taky ráda a hlavně uplně strašně miluju ten film a toho herce, vždycky u toho bulim jak malá :D!)

 3. Vlastně poslouchám podobný styl hudby, skoro stejný :D Překvapilo mě to. Na depresivní náladu jsou the Pretty reckless jak vyšité :D :)

 4. Kdyz si pustim thriller od michaela jacksona tak se pak bojim toho jak je z nej vlkodlak :DDD

 5. Tak teď jsi mi připomněla dobu, kdy jsem chodila na hudebku (6,7 let). Učitel nám tam pustil Jacksonův „Thriller“ a já nemohla měsíc klidně spát :DDD Jinak máš podobný vkus jako já :DDD

 6. Ahoj Mers super článek jinak mám to stějně jako ty hlavně podle nálady … Překvapilo mě že jsou ještě lidi o také poslouchají osmdesatý a devadesátý léta. Je na nich zajímavý(na těch písničkách) se oni nikdy nezmizí .. napřiklad jako to pobláznění J.B atd… ty za 5 let ani nebudou pro nikoho existovat :D PS. poslouchám stejný písničky :D

 7. Ahoj Mers. Super článek jako vždy :-) Taky můžu poslouchat všechno, ale nejvíc u mě vede ABBA a teď momentálně James Arthur :-) sice nezpívá svoje písničky (zatím- doufejme), ale hlas má úžasnej.

 8. A co takhle metal? :) Posloucháš, nebo se nelíbí? :)

 9. Mylsím, že jsem už jednou přemýšlela, co vlastně posloucháš :D Taky nemám nějak vyhraněný styl, poslouchám, na co mám chuť. Ano, Alex má skvělej hlas. Pěknej výběr :) Hlavně ta Beyonce a Michael Jackson.

 10. Souhlasím, že intro ke Hře o trůny je opravdu povedené :D Ono celý ten seriál stojí za to. Jinak písničky nejsou podle mého v kusu. Nevadí mi, ale každý den bych je poslouchat nemusela :D

 11. Písničku The Big bang mám též strašně ráda :) !

 12. Momentálně ujíždím na soundtracku z Hostitele-Radioactive :)
  Mezi zpěváky patří Alex Goot a Lana del Rey <3

 13. Já mám ráda hlavně české písničky! Mám hrozně ráda lidovky a trampské (táborákové), to se mi hrozně líbí. Ale jak říkáš, v podstatě poslouchám všechno (až na takový ten tvrdý metal, rock)! Všechno se mi líbí! Pěkný večer! Jana

 14. Vidím, že máš stejný vkus jako já =) Co se týká těch soundtracků, doporučila bych Amelii – http://www.youtube.com/watch?v=H2-1u8xvk54 =)

 15. OMG, OMG Michael!!! Miluji toho muže..:D :3 super vkus ♥

 16. Máš skvělý vkus na hudbu ale já mám radši ty 70 léta ale taky miluju Beatles (Hudba stylu Rock n roll,Bigbeat,hardrock,apod.) :-) Je mi 14 a bohužel kámoši se mi kvůli tomu smějou :/

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist