Domů Ostatní I zdravotní obuv může být módní záležitostí

I zdravotní obuv může být módní záležitostí

0

Mladé slečny o zdravotní obuvi obvykle nechtějí ani slyšet. Domnívají se, že v jejich nízkém věku přece nic takového ještě nepotřebují, kromě toho upřednostňují design před pohodlím. Zdravotní obuv ovšem může být zároveň i vysoce módní. Je čas zbavit se předsudků. Pokud si pod pojmem zdravotní obuv představujete nepěkné důchodcovské boty, je na čase podívat se lépe na tyto výrobky. Uvidíte, že boty  pro vaše zdraví, mohou vypadat hezky. Ve zdravotní podobě seženete pantofle, sandály i tenisky či mokasíny vhodné pro běžné nošení. Moderní zdravotní obuv už pořídíte i u nás.

Proč je vhodná i pro mladé?

Sahat po zdravotní obuvi ve chvíli, kdy už máte nějaké zdravotní problémy, je pozdě. Tyto následky se léčí velmi obtížně, mnohem lepší je jim předcházet. A o jaké problémy jde? Z nevhodné obuvi vám mohou vzniknout otlaky, puchýře, vbočený palec, ostruha na patě, ale také křečové žíly. Můžete kvůli ní mít potíže se zády a držením těla. Typické jsou bolesti nohou či lýtek. Vyvarujte se tohoto všeho výběrem vhodných bot.

Vaším cílem by nemělo být chodit 100% času ve zdravotní obuvi, ale trávit v ní většinu času.

Nejjednodušším řešením je například pořídit si zdravotní pantofle, do kterých se budete přezouvat vždy v práci. V práci trávíte 8 h denně, což je většina vašeho dne, takže tím máte splněno, většinu dne strávíte ve zdravotní obuvi.

Stačí mít v botníku několik párů zdravotní obuvi, kterou budete obouvat vždy, když víte, že v botách strávíte dlouhou dobu. Podívejte se například na různé značky obuvi a vyberte si mezi módními modely. Nejen na léto doporučujeme zdravotní pantofle.

Máte i vy zkušennost se zdravotní obuví? Dejte nám vědět do komentáře.