Potraviny pro větší prsa – kompletní seznam 5/5 (4)

Potraviny pro větší prsa – kompletní seznam. Psaly jste mi, že jsem ten poslední článek s babskými radami pro růst prsou trošičku odflákla. Že prý tam chybí spousta užitečných potravin a nezapomněly jste mi naposílat i užitečné tipy. Tak díky moc. Vezmu to teda znova pěkně od podlahy a dostanu se i k těm chutným kráskám, které jsem minule vynechala. Takže co jíst, abychom měly pěkná a velká prsa, a přitom nepřibraly v bocích a dalších problematických partiích?

Nejdřív malá poznámka k rostlinným fytoestrogenům: ne, opravdu nemají vůbec nic společného s těmi syntetickými, používanými při léčbě nejrůznějších onemocnění. Takže si nepřivodíš rakovinu prsu v raném věku tím, že se jimi „nadopuješ“ z přirozených potravin. Toho se nemusíš bát.

TIP:  přečti si recenzi nejoblíbenějšího přípravku pro větší poprsí

Fenykl není fuj zelenina

Minule jsem ti doporučovala hlavně mrkev, okurku, červenou řepu, česnek a petrželku. Ale je ještě další dobrý tip: Fenykl. Jo, ten, co pijou miminka, když je trápí prdíky. Fenyklový čaj není nic moc (i když s medem docela ujde), ale pomůže ti doplnit pitný režim, a navíc jsou tu ty fytoestrogeny, kterých najdeš v téhle nahnědlé tekutině vážně dost.

Potraviny pro větší prsa

A jak připravit fenyklový čaj? Dvě lžičky fenyklového semínka (koupíš v lékárně) přelij šálkem horké vody a nech vylouhovat. Popíjej během celého dne. Maximální dávka je dva šálky denně, pokud to zvládneš.

A fenykl si samozřejmě můžeš dát i jen tak,třeba v restauraci. Nebo si ho doma zapeč s jinou zeleninou. Já ho dávám pod kuře a tam taky nemá chybu. Fantazii se prostě meze nekladou, v tomhle je fenykl vážně univerzální.

Potraviny pro větší prsa – zkusit můžeš i červený jetel

Neboj, nebudu tě nabádat aby ses šla napást někde za humna, jak mi to říkala maminka, když jsem se ofrňovala nad obědem. Červený jetel jde taky koupit v lékárně a dělá se z něj čaj. 1 rovná lžíce na jeden šálek vody – množství dva šálky denně. Chuťově je o něco přijatelnější než fenykl a obsahem fytoestrogenů se mu skoro vyrovná. Dá se koupit také v tobolkách nebo jako součást tabletek speciálně určených pro růst poprsí.

Můžeš si ho samozřejmě i nasušit – roste na každé mezi. Potřebuje dobře větrané místo a vrstvu novin – jinak nic. Jakmile se bude v rukou rozpadat, přendej ho do tmavé dobře uzavíratelné nádobky a připravuj podle návodu.

Mléko a mléčné výrobky tě nakopnou

Měla jsem za to, že je to tak nějak samozřejmost, ale pak jsem zjistila, kolik z mých kamarádek mléčné výrobky skoro nejí! Vcelku nezáleží na tom, jaké mléčné výrobky si dopřeješ, ale měly by to být alespoň dva denně. A opravdové mléčné, žádné náhražky ze sóji a tak. Na druhou stranu nemusí jít vždycky o kravské mléko, ovčí jogurty nebo kozí sýr taky není špatný.

TIP: Přečti si také: Jak zvětšit prsní svaly u žen aneb pomůže cvičení?

Když nemáš ráda ryby a chceš si zamlsat

Minule jste se mi ozývaly, že ryby a mořské plody prostě jíst nebudete, a navíc jsou docela drahé. Nu, nevadí, mám pro vás pěknou náhražku. Je jí burákové máslo! Buráky jsou vlastně luštěniny (ještě jednou a naposled, nejde o oříšky, i když je tak obchody často prezentují), takže obsahují spoustu fytoestrogenů. A taky dalších cenných látek jako je zdravý tuk, sacharidy, železo, vápník, hořčík, fosfor, mangan, zinek, omega 3, omega 6 kyseliny, kyselina listová a vitaminy B a E. Hodí se i při redukční dietě.

Jen si dej pozor, aby tvé burákové máslo nebylo plné zbytečných cukrů. Dobrá jsou třeba ta slazená agávovým sirupem. A navíc si burákové máslo můžeš vyrobit i doma. Jak?

Budeš potřebovat:

 • půl kila nesolených ani jinak ochucených arašídů
 • 1 lžíci medu
 • 1 lžíci rostlinného oleje (nelepší je přímo arašídový nebo aspoň slunečnicový)
 • dvě špetky soli

Všechno se jednoduše rozmixuje v mixéru a je to. Pro výraznější chuť burákového másla je možné arašídy ještě na pár minut opražit na suché pánvi nebo v troubě. Jen to mixování trvá trochu dlouho – klidně i 15 minut. Tak bacha, ať mámě nerozbijete robota, asi by to nenesla zrovna dobře. Radši déle a s většími pauzami, než to chtít celé udělat na jeden zátah.

Potraviny pro větší prsa

Nechybí mi nějaké vitamíny?

Sama to nepoznáš, ale z krevních testů může být hned jasno. Takže stačí poprosit svoji doktorku o rozbor krve. A po jakých vitamínech se dívat? Pro velká prsa jsou důležité zejména:

 • Vitamin A, který podporuje regeneraci a pěkný vzhled pokožky
 • Vitamin C, který působí na dostatek kolagenu v těle
 • Vitamin E, který reguluje hladinu cholesterolu ve tvém těle
 • Vitamin B6 – ten vytváří nové krevní buňky a pomáhá vyživovat novou tkáň

TIP: Přečti si recenzi:  >>> Nejoblíbenější přípravek pro větší a pevnější prsa <<<

Dej si bílé kafe

Přemíra kofeinu růst prsou zastavuje, takže pokud je to možné, vyhni se mu úplně. A bacha! Není jen v klasické kávě, ale také třeba v energetických nápojích. Takže pryč od něj. A proč teda doporučuju jako potravinu pro velká prsa tu bílou kávu?

Mám na mysli meltu, což je kávovina z čistě rostlinných složek, třeba žita nebo kořene čekanky. Žádné pravé kafe tam není a pije se s velkým množstvím mléka, tak proto bílá káva. Možná ses s ní setkala už v nemocnici, ale pít se dá i doma. A je celkem fajn. Jeden až dva šálky denně a dostaneš do sebe jak fytoestrogeny, tak ty vzpomínané mléčné výrobky. No není to ideální kombinace?

Chodím na smoothie, tak co si tam mám dát?

O tom, že ovoce obsahuje velké množství fytoestrogenů jsem psala už minule. Takže teď ještě jednou a vážně kompletně. Jako každodenní svačinka ale i menu do některého z oblíbených fresh barů si připravte následující:

 • jablka
 • broskve
 • papáju
 • pomeranče
 • třešně
 • švestky
 • granátová jablka
 • jahody
 • maliny
 • melouny (červené, medové, žluté – prostě všechny)

Potraviny pro větší prsa

A co bylinkové čaje?

Poslední bod pro dnešek a už snad napořád (pokud jsem ještě na něco zapomněla, tak určitě ještě napište). Když už se všechny honíme za tím pitným režimem, tak proč nevsadit právě na bylinkové čaje? Fenykl a červený jetel jsou dobré, ale střídat to můžeš i s vojtěškou a anýzem, obsahují totiž anethol, co pomáhá zvyšovat hladinu estrogenu v těle. A střídání je navíc fajn, protože se ti jedna chuť hned tak nepřepije.

TIP:  přečti si recenzi nejoblíbenějšího přípravku pro větší poprsí

 

FAQ – nejčastější dotazy ohledně potravin pro větší poprsí

1. Jaké potraviny mohou pomoci zvětšit velikost prsou?

Existuje mnoho potravin, které mohou pomoci zvětšit velikost prsou, včetně:

-Semínka pískavice řecké seno

-Sójové boby

-Lněná semínka

-Rybí oleje

-Mléčné výrobky

-Ovoce a zelenina s vysokým obsahem estrogenů, jako je brokolice, zelí a mrkev.

2. Opravdu pomáhají potraviny bohaté na estrogen zvětšit prsa?

Existují určité důkazy, které naznačují, že potraviny bohaté na estrogen mohou přispět ke zvětšení prsou. K potvrzení těchto účinků je však zapotřebí dalšího výzkumu v této oblasti. Kromě toho je důležité si uvědomit, že konzumace příliš velkého množství estrogenu může být škodlivá, proto je důležité se před provedením jakýchkoli významných změn ve stravě poradit se zdravotnickým pracovníkem.

3. Jaké jsou nejhorší potraviny, které byste měli jíst, pokud chcete větší prsa?

Neexistují žádné specifické potraviny, u kterých by bylo prokázáno, že způsobují zmenšení prsou. Některé životní návyky, jako je kouření cigaret nebo nadměrné pití alkoholu, však mohou vést ke zmenšení prsou. Zdravá strava a udržování zdravé hmotnosti jsou vždy dobrou volbou, pokud jde o zdraví prsou.

4. Existují nějaké potraviny, které pomáhají zpevnit prsa?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Některé ženy přísahají na určité potraviny, jako jsou semena pískavice řecké seno nebo sójové boby, pro jejich účinky na zpevnění prsou. Pro tato tvrzení však neexistují žádné vědecké důkazy. Obecně platí, že zdravá strava a udržování zdravé hmotnosti jsou to nejlepší, co můžete pro své tělo udělat, včetně vašich prsou. Pokud máte obavy z povislých prsou, poraďte se s lékařem nebo jiným odborníkem.

 

O autorovi

Katka Spáčilová – stále ještě studentka medicíny, která miluje četbu, módu, zdravý životní styl a hkavně psaní. Věřím, že se vám budou mé články líbit..

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

BreastExtra+ pro větší a pevnější poprsíTO CHCI
TOPlist