Domů Krása & Péče Jak na správnou depilaci intimních partií? Poradíme vám.

Jak na správnou depilaci intimních partií? Poradíme vám.

0
Depilace intimních míst? Za nás ano.
Depilace intimních míst? Za nás ano.
Chcete se v létě ukazovat v plavkách? Pokud budete vědět, jak správně depilovat vaše intimní partie, elegantně se tak vyhnete mnoha problémům, jako je podráždění pokožky a zarostlé chloupky. Ať už z estetických nebo erotických důvodů, stále více žen (a i mužů) se rozhoduje pro depilaci chloupků v intimní oblasti. Nicméně, existují některé mýty o intimním odstranění chloupků. A proto jsme také napsali tento článek. V tomto článku totiž vysvětlíme vše, co potřebujete vědět o odstranění chloupků.

Techniky odstranění chloupků z intimních míst

Většina lidí, kteří se rozhodnou odstranit chloupky v intimní oblasti, to dělají z estetických důvodů. Na rozdíl od jiných oblastí těla je však tato oblast vystavena většímu riziku zranění, protože je zde pokožka velmi jemná a tenká. Cílem tedy je zvolit si tu nejvhodnější metodu, čímž se vyvarujete podráždění a vzniku nepříjemných a nevzhledných červených pupínků. Tomu se všechny chceme za každou cenu vyhnout.

Níže se podíváme na nejčastěji volené metody odstranění chloupků v intimní oblasti.

1. Vosk

To je metoda, kterou stále používaná hodně žen. Ano, i s pomocí vosku můžete odstranit chloupky z této jemné oblasti. Ačkoli je to poměrně bolestivá technika, docela pěkně funguje. Ale bolí to jako čert.

2. Klasická žiletka

Tato metoda je jednou z nejvíce agresivních pro vaši pokožku. Intimní oblast je navíc oblast s mnoha záhyby, pokud jste jen trochu neopatrné, vystavujete se riziku nepříjemného pořezání. A věřte, že pořezání v intimní oblasti je pěkně nepříjemné. Rány se v této oblasti hůře hojí, mohou se snadno zanítit. A co je vůbec nejhorší, depilace žiletkou může nadměrně dráždit pokožku a způsobit tak červené pupínky. A ty prostě nechcete.

Náš tip: Pokud se chcete vyhnout svědění, pořezání a podráždění, ujistěte se, že je čepel žiletky vždy v dokonalém stavu. Stará žiletka je při depilaci vaším nejhorším nepřítelem.

Mnoho žen volí depilaci žiletkami, protože si myslí, že je to vyjde levněji. Obecně ale musíte kupovat žiletky stále dokola, takže ve finále zase až tak moc neušetříte. Z dlouhodobějšího hlediska je tedy lepší (levnější) koupit si kvalitní depilační strojek a používat ten.

3. Depilační krémy

Depilační krémy působí tak, že spálí chloupky chemickými procesy. Ty ale mohou nadměrně dráždit pokožku. Protože se jedná o tak citlivou oblast, nedoporučujeme depilaci intimních míst provádět depilačním krémem. Popálení těmito krémy může být opravdu hodně nepříjemné.

Depilační krémy jsou vlastně navrženy jako alternativa k holení, krém rozpouští chloupky na povrchu bez ovlivnění jejich kořenů.

4. Domácí depilace strojkem

Depilace strojkem je určitě nejoblíbenější technikou odstranění chloupků. Ptáte se proč? Odpověď je velmi jednoduchá. Tato metoda depilace je totiž naprosto bezbolestná. A je také rychlá. Myslíte si, že depilace intimních míst strojkem není efektivní? Vyvedeme vás z omylu. V dnešní době jsou depilační strojky tak výkonné a zároveň tak šetrné, že je můžeme směle doporučit i pro depilaci takto citlivých míst.

5. Odstranění chloupků laserem

Pokud nejste spokojeni s výsledkem holení nebo voskování, laserové odstranění chloupků může být další možností, která stojí za zvážení.

Zajímavost: Laserové odstranění chloupků je jedním z nejčastěji prováděných kosmetických procedur v USA.

Při této metodě odstranění chloupků se přenáší vysoce koncentrované světlo do vlasových folikulů. Pigment ve folikulech absorbuje světlo. To ničí chloupky.

Odstranění chloupků je estetické, na zdraví to moc vliv nemá

Přestože většina lidí, kteří se rozhodnou pro depilaci intimní oblasti tvrdí, že to dělá z estetických důvodů, čím dál tím víc se pro odstranění chloupků rozhodují i z hygienických důvodů. Neexistuje však žádná studie, která by dokazovala, že úplné nebo částečné odstranění chloupků z této jemné oblasti nějak zlepšuje hygienické podmínky.

Zatímco se počet lidí, kteří se rozhodnou pro odstranění chloupků docela pěkně zvyšuje, odborníci varují před zdravotními riziky. Ačkoli bylo jednoznačně prokázáno, že intimní holení snižuje pravděpodobnost vzniku breberek a vší, neexistuje žádná studie, která by ukázala, že odstranění chloupků pomáhá předcházet nemocem. Právě naopak.

Odborníci se domnívají, že odstranění chloupků z pohlavních orgánů nemá žádný zdravotní přínos. Ve skutečnosti mají chloupky funkci působící jako první překážka vstupu možných patogenů. Úplné odstranění chloupků tak otevírá oblast, která je více vystavena možným infekcím herpesu a pohlavně přenosným chorobám.

Nicméně nejčastější problémy, které vznikají při odstraňování chloupků v této intimní oblasti, jsou obvykle infekce odvozené od pořezání způsobené žiletkou či podobně. Prevence těchto komplikací je odpovědností každé z nás. Pokud se holíte, buďte opatrné a volte správné metody. Pokud volíte depilační strojky, kupujte značkové, třeba Philips.

TOP 5 tipů pro správné odstranění chloupků v intimní oblasti

Navzdory rizikům, které existují, v dnešním moderním světě prostě většina komplikací s depilací nesouvisí. Abyste ale zabránily podrážděním a infekcím, doporučujeme dodržovat tyto praktické tipy.

  1. Depilujte oblast po koupání. Horká vodní pára způsobí, že se póry otevřou a že folikuly budou měkčí. Tímto způsobem zajistíte, že vaše pokožka nebude tolik trpět.
  2. Připravte pokožku. Protože pokožka této oblasti je jemná a citlivá, použijte jemný exfoliant.
  3. Vyberte správnou metodu odstranění chloupků. Vosk je dobrou volbou. Ačkoli to je nejvíce bolestivá technika, vosk je nejméně agresivní metoda pro vaši pokožku. Další dobrou volnou je depilace strojkem. Kvalitním značkovým strojkem.
  4. Pozorujte oblast v následujících dnech. Pokud u vás problémy přetrvávají dlouho nebo, zvažte možnost změny techniky odstranění chloupků.
  5. Postarejte se o pokožku. Aplikujte gel z aloe vera po odstranění chloupků. Tato rostlina má protizánětlivé vlastnosti, které jsou ideální pro regeneraci pokožky. Také nevystavujte takto oholenou oblast na přímé slunce v následujících dnech. Dejte pokožce alespoň dvoudenní přestávku.

A co vy? Jaké máte zkušenosti vy? Budem rádi za komentáře a vaše tipy.

VIDEO: Depilace, epilace a jiná nezbytná letní péče