Domů Krása & Péče Jak si obarvit vlasy bez poškození? ...

Jak si obarvit vlasy bez poškození? 4.86/5 (7)

8

Přemýšlíš nad obarvením vlasů, jenže ti to máma nedovolí? Nebo se bojíš, že se ti výsledný efekt nebude líbit? Poradím ti, jak si obarvit vlasy bez poškození a nežádoucích následků. Tak můžeš jít v pátek na diskotéku jako rudovláska a  hned na to vlasy obarvit třeba na modro.

Zapomeň na permanentní barvy

Někdy zkrátka zatoužíš vyměnit tvou blond barvu vlasů za o něco tmavší odstín, někdy už zkrátka nechceš být zrzka, nýbrž černovláska, a proto sáhneš po klasické permanentní barvě. To však není úplně nejlepší řešení. Všechny permanentní barvy jsou totiž založeny na obsahu amoniaku a peroxidu vodíku, ten mimochodem poznáš typickým zápachem při barvení. Ten barvu dostane do hloubky vlasového vlákna, a proto na vlasech barva drží trvale, tedy permanentně. Tudíž ji nesmyješ ani po opakovaném umytí a v případě nespokojenosti musíš vlasy překrýt jinou, tmavší barvou nebo počkat, až obarvené vlasy odrostou (je to opravdu na dlouho). A proto se alespoň teď těmhle typům barvy vyhýbej. Zejména pokud máš světlé vlasy a sáhneš po tmavé barvě můžeš tvého rozhodnutí litovat.

woman-163696__180girl-163695__180girl-163686__180

Barvící šampón je mnohem lepší variantou

palete-sampon
Mnohem lepší než permanentní barva je barvící šampón na vlasy, který smyješ po pár umytích.

Pokud ale trváš na přebarvení tvých vlasů, sáhni raději po barvícím šampónu, který smyješ po několika umytích. Tyto typy barev obsahují nižší podíl oxidačních činitelů, a proto jsou pro tvé vlasy mnohem šetrnější volbou. Ani v tomto případě ti však nedoporučuji skok z blondýnky na černou barvu. Spíš z blond na měděnou, světle hnědou a podobně.

Barva na vlasy, kterou hned smyješ

barevne-vlasy
Barevné vlasy jen na jeden víkend? Proč ne! Se smývatelnými barvami na vlasy to zvládneš i ty.

Už si někdy měla hlavu obarvenou na křiklavě červenou , modrou nebo zelenou? Že ti to máma nedovolí a ve škole by ses takhle ukázat nemohla? Tak vyzkoušej smývatelné barvy, které umyješ hned napoprvé. Smývatelné barvy na vlasy jsou možností, jak vylepšit tvůj párty look. Díky nim si můžeš obarvit jen pár pramínků nebo celou hlavu. Vybrat si můžeš ze základních barev jako je modrá, červená, zelená, fialová a podobně. Vyzkoušet můžeš i barevné spreje na vlasy, které tě ve chvíli promění v zábavnou rebelku.

barva-andel-141

Oblíbená je produktová řada Anděl 141, která nabízí širokou škálu barev na vlasy – modrou, žlutou, oranžovou, zelenou a další. V jejich nabídce si můžeš vybrat i lak na vlasy s glitry a další zábavnou vlasovou kosmetiku.

Smývatelné barvy na vlasy nabízí i značka Matuschka, která krom jiné kosmetiky nabízí i gelové tónovací barvy na vlasy, samozřejmě smývatelné. Oblíbené jsou i smývatelné barvy od Vitalitys a bez povšimnutí bys neměla nechat ani barevné křídy na vlasy.

kesha-1246102_960_720
I takhle nějak můžeš vypadat na diskotéce. Stylové, že?

Jak si obarvit vlasy bez poškození? Existuje spousta možností, jak si vykouzlit pestrobarevný účes, aniž by nějak trpěla kvalita tvých vlasů. Další tipy na domácí barvení najdeš třeba tady.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

8 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj, chtěla jsem se zeptat:
    na všech barvách je napsáno, že jsou od 16 let. Vadí, když se jimi obarvim ve 13? (Z tmavě hnědé na červenou – šampon od Palette) díky za odpověď, měj se.

  2. Ahoj taky mi je 13 A barvami se barvim uz dlouho . A to ze je na nich napsáno od16 jsou jejich bláboly ….☺

  3. naštěstí si vlasy moc nebarvím. Používám klipy hotstyle a přesně jsem se trefila do odstinu mych vlasů.Takže já spíš řeším, jak si sama posunout klipy

Diskuze je uzavřena.