Domů Krása & Péče Odbarvením jsem si zničila vlasy! Co s tím? ...

Odbarvením jsem si zničila vlasy! Co s tím? 4/5 (5)

0

Ahoj holky, s tímhle se vám musím svěřit! Asi před rokem, když jsem se koukala do zrcadla napadlo mě, co takhle změnit barvu mých vlasů? Ono by na tom nebylo nic špatného, kdybych ovšem nebyla přebarvenou černovláskou. Po tom, co mě má kadeřnice odmítla odbarvit jsem se pustila do domácího odbarvování se zesvětlovačem vlasů Syoss, který sliboval zesvětlení až o 6 odstínů.

Holky věřte mi, on ten zesvětlovač opravdu vypadá zcela nevinně, dokonce se nanáší jako klasická barva na vlasy! Spolu s mámou jsme vlasy pramínek po pramínku patlaly zesvětlovacím krémem a motaly do alobalu. Musím říct, že máma byla vehementně proti, já ji ale přemluvila. Výsledek byl děsivý.Vlasy místy bíle, místy slámově žluté, dokonce i oranžové! Naštěstí v tomhle neštěstí jsem byla dost chytrá na to, abych si předem koupila velmi světlou hnědou barvu, kterou jsem různobarevné vlasy překryla.

barber-156940__180Nicméně ani po tom jsem se ze zlého snu neprobudila i po nanesení regenerační masky jsem měla vlasy jako chemlon. S vlasy sice světlejšími, nýbrž velice slabými, suchými a jakoby gumovými jsem mohla dělat reklamu na to, jak rozhodně vlasy neodbarvovat. Dlouhou dobu, téměř rok jsem pak nosila vlasy stáhnuté v culíku nebo ještě lépe v drdolu. Teprve až teď mám už zase zdravé a podle mého usouzení i krásné vlasy, a proto mě napadlo, že se podělím o to, co mi na zničené vlasy pomohlo.

Co na zničené vlasy platí?

  • Návštěva kadeřníka – asi nejvíce se experiment podepsal na konečcích mých vlasů, ty byly velmi slabé a vypadaly nevzhledně, proto musely pryč. Konečky mi doma ustřihla máma, asi tři nebo čtyři centimetry šly nemilosrdně pryč. Po čase následovalo ještě pár takových zákroků, které byly i u kadeřnice. Chápejte hned napoprvé jsem se tam objevit nemohla, co by mi na můj pokus řekla?
  • Kondicionéry a masky – nejvíce úsilí a peněz padlo na hledání toho správného kondicionéru a regenerační masky, po které by mé vlasy vypadaly alespoň o trochu zdravěji. A protože jsem jich potřebovala opravdu hodně, hledala jsem levnější, ale kvalitní varianty. Velmi se mi osvědčily balzámy Balea z drogerie dm, které vlasy zanechaly velmi hebké na dotek, pořídíš je za cca 40 Kč a vybrat si můžeš z nejrůznějších druhů. Dalším osvědčeným přípravkem je šampón a kondicionér Cien, který pořídíš v síti prodejen Lidl za cca 30 Kč. Masku jsem si objednala přes internet. Jmenuje se Gestil Wonder a na internetu ji objednáš už od 125 Kč, samozřejmě počítat musíš i s poštovným. Já si rovnou vezmu dvě nebo se domluvím s kamarádkami a poštovné si rozdělíme. Masku jsem kolikrát nechávala působit až 2 hodiny a výsledek stál pokaždé za to .
  • Přírodní oleje – na mé suché vlasy hodně zabíraly i přírodní oleje a velmi se mi osvědčila kosmetika Saloos, jejímž sortimentem jsou hlavně přírodní oleje a jiné produkty. Od nich jsem měla olej meruňkový, hroznový a kokosový olej, které jsem si vtírala do poničených vlasů, zabalila do igelitu a nechala působit přes noc. Důležité je olej z vlasů pořádně vymýt, jinak jsou velmi mastné. Na vlasy je vynikající i olej olivový, který koupíš normálně v obchodě, sedmičku oleje asi za stovku, vybírej vždy ten extra panenský. Oleje jsem  konzumovala i vnitřně,  nejčastěji rybí olej, který seženeš i v tabletách, pak olej lněný a meruňkový. No nic chutného řeknu ti, vždy jsem si ale po ruce připravila vodu a olej rychle zapila.
  • Domácí masky – jak už víš miluji experimentování, a protože se můj první experiment nepovedl, snažila jsem se vytěžit něco z těch dalších, a proto jsem si na poničené vlasy pravidelně vyráběla domácí masky z  vajec, z kefíru, jogurtu, banánu a podobně. V následujícím videu určitě najdeš inspiraci tak, jako já.

 

  • Pitný režim – z různých diskuzí jsem vyčetla, že i vlasy potřebují dostatek tekutin a to zejména zevnitř. Proto jsem denně začala sledovat svůj pitný režim a zjistila jsem, že je extrémně nízký. Pro krásné vlasy a nejen pro ně bys měla denně vypít 1,5 – 2 l nejlépe čisté neperlivé vody.
  • pumpkin-seeds-1323854__180Minerály a vitamíny – pro vlasy nejpřínosnějšími jsou kromě jiných minerály křemík, síra a zinek. Krom toho, že jsem do svého jídelníčku zařadila dostatek ovoce a zeleniny, vyzkoušela jsem i minerál krásy MSM, jež je organickou sloučeninou síry a pomáhá nejen vlasům, nýbrž i nehtům a pleti, 120 kapslí v lékárně pořídíš asi za 300 Kč, brala jsem vždy 2 kapsle denně. Vyzkoušela jsem i Donnu Hair, kde mě potěšil dárek v podobě náušnic, ale docela dost odrazující byla poměrně vysoká cena. Pila jsem čaj křemíková bomba od Dr. Popov, který opět obsahuje důležitý křemík a zobala čistý zinek, který seženeš v lékárně. Ne pořád jsem se ale chtěla cpát umělými doplňky stravy, a proto jsem si často kupovala dýňová semínka, která jsou plná zinku, jejich velkým plusem je nízká cena a dobrá chuť – 80 gramů pořídíš za 16-20 Kč, hledej ve zdravé výživě i klasicky v obchodě u sušených plodů.
  • Dokonalý hřeben – hezký vzhled mým vlasům dodal i správně vybraný hřeben. Já osobně nedám dopustit na kartáč s přírodními kančími štětinami, který vlasy nijak neelektrizuje, dodává jim lesk a dokonalé rozčesání. Na rozčesání mých neustále zašmodrchaných vlasů se většinou podílel i můj druhý nejoblíbenější hřeben – Tangle Teezer, který vyhrál nejrůznější ocenění.

Rozhodně ti nedoporučuji vlasy doma odbarvovat. Když už toužíš po změně, poraď se s odborníkem nebo zkus odbarvit jen pár pramínků, melír ti bude určitě slušet. A co ty? Měla jsi podobnou zkušenost jako já? Jak jsi své vlasy opět dostala do kondice? Poděl se s námi v komentářích : )

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.