Zelený čaj – Přínos, vedlejší účinky, způsob použití a další informace 5/5 (1)

Zelený čaj – Přínos, vedlejší účinky, způsob použití a další informace

Zelený čaj má nespočet výhod. Tento jednoduchý nápoj má vysokou koncentraci antioxidantů, podporuje zdraví srdce a mozku a zlepšuje stav pokožky.

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

Co je zelený čaj?

Zelený čaj je rostlina Camellia sinensis nám dává zelené, černé a oolong čaje. K jejich přípravě se však používají různé metody. Zelený čaj se připravuje tak, že se listy rostliny spaří, osmaží na pánvi a usuší.

Protože zelený čaj pochází z neoxidovaných lístků, je považován za jeden z nejméně zpracovaných čajů. Mnoho výrobků pro péči o pleť také používá zelený čaj jako aktivní složku, protože může přirozeně pomoci zlepšit problémy s pletí.

Co dělá zelený čaj pro vaši pleť?

Existuje mnoho výhod zeleného čaje pro pleť díky jeho aktivním složkám polyfenolů a katechinů. Výhody zeleného čaje pro pleť můžeme využívat díky jeho protizánětlivé povaze. Mezi Výhody zeleného čaje pro pleť navíc patří kofein a třísloviny, které stahují cévy a snižují otoky.

Výhody zeleného čaje pro pleť

Existuje nespočet způsobů, jak můžete využít zelený čaj pro zdraví pokožky. Pojďme zjistit, jak je zelený čaj dobrý pro pleť:

1) Zelený čaj zabraňuje předčasnému stárnutí.

Díky zelenému čaji už není důvod trápit se jemnými linkami a vráskami. Zelený čaj obsahuje účinné látky a antioxidanty, jako je EGCG (epigalokatechin galát), který pomáhá vyživovat a chránit pokožku. Zelený čaj můžete pít nebo používat přípravky péče o pleť, které ho obsahují. Zelený čaj pomáhá omlazovat kožní buňky a eliminovat volné radikály.

2) Zelený čaj zabraňuje rakovině kůže.

UV záření a další stresové faktory životního prostředí mohou mít negativní vliv na kůži a mohou dokonce vést k rakovině kůže. Prostřednictvím čištění pleti zeleným čajem se z pleti odstraňuje přebytečný olej a zvrátí se poškození způsobené UV zářením.

3) Zelený čaj rozjasňuje pleť pod očima

Tmavé kruhy jsou častou nepříjemností, kterou lze napravit čerstvě uvařenými a studenými sáčky zeleného čaje používanými jako obklad. Kofein a třísloviny obsažené v zeleném čaji snižují otoky pod očima. Flavonoidy navíc pomáhají minimalizovat jemné linky a vrásky.

4) Zelený čaj zklidňuje záněty pleti

Zelený čaj má silné protizánětlivé složky, které pomáhají snižovat otoky, zarudnutí a podráždění. Pití zeleného čaje nebo používání pleťové vody se zeleným čajem může pomoci snížit zánět způsobený slunečním zářením, dermatitidou, lupénkou atd.

5) Zelený čaj uvolňuje póry.

Nadměrná tvorba kožního mazu může vést k tomu, že se pod kůži dostanou odumřelé kožní buňky, nečistoty a další znečišťující látky. To může vést ke vzniku bílých a černých teček a dokonce i cystického akné. Bojujte proti tomu zeleným čajem, který je přírodním adstringentem. Dokáže odstranit nečistoty z hlubších vrstev pokožky a stáhnout póry.

6) Zelený čaj hydratuje pokožku.

Zelený čaj je bohatý na vitamin E, a proto pomáhá udržovat pokožku hydratovanou a pružnou. Dokáže pokožku hydratovat a napravit poškození způsobené vnějšími stresory.

7) Zelený čaj vyživuje kožní buňky.

Zelený čaj, bohatý na vitamin B2, způsobuje zpevnění pokožky. Pomáhá detoxikovat pokožku. Zelený čaj také podporuje tvorbu kolagenu, který zlepšuje pružnost pokožky. Pití několika šálků zeleného čaje denně může vést k mladšímu vzhledu pleti. Proto může být pití zeleného čaje pro bělení pleti užitečné.

8) Zelený čaj reguluje produkci oleje.

O mastnou pleť je těžké pečovat. Přípravky péče o pleť obsahující aktivní složky zeleného čaje však mohou pomoci minimalizovat tvorbu kožního mazu a odstranit přebytečnou mastnotu z pleti.

9) Zelený čaj snižuje tvorbu lupů.

Extrémní počasí, plísně nebo bakterie ve vlasových folikulech mohou vést k šupinaté pokožce, svědění a podráždění. EGCG v zeleném čaji pomáhá podporovat růst vlasů a polyfenoly zvyšují buněčnou obměnu. Protože čaj působí antimikrobiálně a protiplísňově, pomáhá léčit lupy a zklidňovat podrážděnou pokožku.

10) Zelený čaj chrání pokožku před působením UV záření.

Pití zeleného čaje pomáhá snižovat zarudnutí a záněty způsobené UV zářením. Zelený čaj může zvýšit hladinu kyseliny benzoové, která léčí podráždění kůže při popáleninách, ekzémech atd. Může také pomoci snížit stařecké skvrny způsobené sluncem.

11) Zelený čaj na akné

Obklad ze zeleného čaje pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a podporuje tvorbu nových kožních buněk. To pomáhá snížit pravděpodobnost vzniku akné a poskytuje vám zářivou pleť.

12) Zelený čaj na pupínky

Ti, kteří se pravidelně potýkají s akné, jako jsou pupínky a černé tečky, mohou použít zelený čaj k vyčištění pleti. Protizánětlivá a antimikrobiální povaha zeleného čaje pomáhá vyčistit a uvolňuje pleť. Může také pomoci při rozjasnění tónu pleti.

Jak používat zelený čaj pro krásnou pleť?

Všichni víme o vynikajících léčivých vlastnostech zeleného čaje. To platí jak pro perorální konzumaci, tak pro lokální použití. V současné době se běžně setkáváme s různými přípravky pro péči o pleť, jejichž aktivní složkou je zelený čaj, a to díky svým regeneračním vlastnostem. Existuje nespočet způsobů, jakými zelený čaj prospívá obličeji. Některé z nich jsou následující:

1) Pára na obličej

Smíchejte trochu zeleného čaje s vroucí vodou a napařte si obličej. To pomáhá dosáhnout čistší a jasnější pleti. Antioxidanty a protizánětlivé vlastnosti zeleného čaje dodávají svěží a zářivou pleť.

2) Ošetření otoků pod očima

Uvařte několik čajových sáčků a poté je ochlaďte v lednici. Po vychladnutí je přiložte na oči, abyste pomohli snížit otoky pod očima. Tmavé kruhy budou během okamžiku pryč.

3) Pleťové tonikum

Tonikum ze zeleného čaje může pomoci vyčistit obličej od přebytečného oleje a nečistot. Vařte čaj po dobu 3-5 minut. Po vychladnutí ho namočte do vatového tamponu a naneste na obličej. Pomůže také obnovit hladinu pH v obličeji.

4) Čistič pleti

Čisticí prostředek si můžete vyrobit sami smícháním prášku ze zeleného čaje s medem nebo tea tree olejem. Zbaví horní vrstvu pokožky nečistot.

5) Peeling na obličej

Exfoliace je nezbytnou součástí péče o pleť. Je životně důležitá pro udržení zdravé pleti. Peeling se zeleným čajem zbaví pokožku odumřelých buněk a zjemní ji.

6) Hydratační krém

Hydratační krém se zeleným čajem nejen hydratuje pokožku, ale také podporuje její pružnost. Rozjasní vaši pleť a také minimalizuje jemné vrásky.

7) Obličejový zábal

Obličejové zábaly si snadno uděláte sami. Hydratační pleťovou masku si můžete vyrobit smícháním prášku ze zeleného čaje se lžící vody, medového mléka nebo jogurtu. Rovnoměrně ji naneste na obličej a po 20 minutách ji smyjte.

Pomáhá zelený čaj na akné?

Neexistuje žádný komplexní lék na akné. Existuje mnoho důvodů, proč se akné může objevit, například hormonální změny, mastná pleť, strava atd. Ve většině případů se akné řeší přirozeně. V závažných případech však může být nutné spoléhat se na léky.

Než se vrhnete na léky, mohou existovat některé způsoby, jak s akné bojovat přirozeně. K jedné takové metodě patří používání zeleného čaje. Konzumace zeleného čaje nebo používání produktů péče o pleť s obsahem zeleného čaje je skvělým způsobem, jak přirozeně řešit zdravotní problémy pleti.

Jak používat zelený čaj na akné?

Jak již bylo řečeno dříve, existují různé způsoby, jak lze zelený čaj použít k léčbě akné. Nejlepší je vyzkoušet všechny metody a zjistit, která vám nejlépe vyhovuje. Pro použití zeleného čaje neexistuje žádné doporučené dávkování. Při rozhodování o způsobu péče o pleť používejte metodu pokus-omyl.

Jak aplikovat zelený čaj na obličej k léčbě akné?

Nejjednodušší způsob, jak použít zelený čaj na akné, je vytvořit masku na obličej. Postupujte podle následujících kroků a použijte zelený čaj jako masku na obličej k léčbě akné:

 • Vyprázdněte 2-3 čajové sáčky do teplé vody.
 • Přidejte trochu medu nebo gelu z aloe vera a promíchejte.
 • Směs naneste na místa na obličeji náchylná k akné.
 • Masku nechte působit 15-20 minut a poté ji smyjte vodou.

Jakékoli nadměrné množství je nezdravé. Proto se doporučuje neužívat více než 250-500 mg zeleného čaje denně. V ideálním případě stačí 2-3 šálky zeleného čaje denně. Zelený čaj však lze snadno používat lokálně. Nejsou známy žádné případy závažných reakcí, ale před použitím zeleného čaje je třeba provést náplasťový test, aby se ověřilo, zda nedochází k alergickým reakcím.

Extrakt ze zeleného čaje a vaše pleť

Je známo, že extrakt ze zeleného čaje pro pleť je neuvěřitelně účinný, pokud se používá lokálně nebo jako doplněk pro:

 • Akné
 • Keloidy
 • Genitální bradavice
 • Androgenetická alopecie
 • Atopická dermatitida
 • Kandidóza
 • Rosacea

Zelený čaj a pokožka kolem očí

Domácí lék ze zmrzlého čajového sáčku je jedním z nejlepších prostředků, které můžete udělat pro oteklé nebo oteklé oči. Je rychlý a snadno proveditelný. Navíc ingredience jsou přímo doma a jsou levné.

dieta

 

Proti stárnutí

Zelený čaj obsahuje speciální antioxidant známý jako EGCG. Tento zvláštní antioxidant účinně omlazuje odumírající kožní buňky. To je důvod, proč ti, kteří často pijí zelený čaj, mají zářivou pleť.

Kromě toho green čaj je bohatý na vitamíny B a E, které jsou nezbytné pro zdravou pokožku.

Vitamin B je zodpovědný za tvorbu kolagenu, čímž zlepšuje pružnost pokožky. Většina přípravků proti stárnutí pleti obsahuje kolagen, který zpevňuje pleť a zabraňuje tvorbě jemných linek a vrásek. Vitamin E je zodpovědný za regeneraci buněk, čímž vyživuje a hydratuje pokožku.

Vedlejší účinky zeleného čaje na pleť

Je zelený čaj příliš dobrý na to, aby byl pravdivý, nebo existují nějaké vedlejší účinky zeleného čaje? Podle současného výzkumu neexistují žádné důkazy o vedlejších účincích zeleného čaje na pokožku. Jedná se o bezpečnou složku, kterou lze konzumovat perorálně a používat lokálně. Funguje také na všechny typy pleti.

Nejčastější dotazy

Podívejme se na některé často kladené otázky týkající se používání zeleného čaje.

Je zelený čaj dobrý pro pleť?

Ano, zelený čaj prospívá pleti mnoha způsoby. Ať už ho používáte jako nápoj nebo přípravek pro péči o pleť, zanechá vám krásnou a zářivou pleť. Existuje mnoho výhod, například uvolnění pórů, prevence vrásek, zvýšení produkce kolagenu a další.

Jak aplikovat zelený čaj na obličej při pupíncích?

Ke zklidnění podrážděné pleti a pupínků můžete použít pleťové masky napuštěné zeleným čajem. Pokud si však chcete udělat lék sami, můžete si několik minut vařit čajový sáček a poté jej ochladit v lednici. Po vychladnutí jej stačí přiložit na pupínky. Pomůže to snížit případné zarudnutí nebo zánět.

Jak používat zelený čaj k bělení pleti?

Zde je návod, jak můžete použít zelený čaj pro bělení pleti:

Připravte si odvar z prášku ze zeleného čaje, špetky kurkumy, dvou lžic gramové mouky a lžíce mléka. Do směsi můžete také přidat růžovou vodu. Rovnoměrně ji naneste na pokožku. Po 15-20 minutách ji opláchněte vlažnou vodou.

Můžeme použít zelený čaj na obličej?

Zelený čaj lze používat lokálně. Jeho protizánětlivé vlas

tnosti pomohou snížit vyrážky. Přidáním zeleného čaje do rutinní péče o pleť si můžete užívat pleť bez skvrn.

Zelený čaj chrání pleť před sluncem?

Ano, orální konzumace zeleného čaje může pomoci snížit zánět a zarudnutí způsobené sluncem.

Měl bych pít zelený čaj denně?

Zelený čaj můžete pít denně. 2-3 šálky jsou více než dostatečné, aby vám pomohly bojovat proti poškození pokožky sluncem.

Může zelený čaj zlepšit pleť?

 

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty, třísloviny a kofein, a proto pomáhá zlepšovat stav pleti. Může pomoci snížit akné, otoky, zarudnutí a podráždění.

Pro jaký typ pleti je zelený čaj vhodný?

Nejlepší na zeleném čaji je, že je vhodný pro všechny typy pleti. Nebude fungovat pro někoho se známou přecitlivělostí na zelený čaj. To je však vzácné a ve většině případů zelený čaj funguje pro každého.

Jak často byste měli používat zelený čaj v péči o pleť?

Zelený čaj je bezpečná složka, kterou lze používat každý den.

 

 

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

Podívejte se, jak funguje dieta:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí a zdravý životní styl

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

 1. Gabriela Kornová

  Juu miluju zelený čaj

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist