Jak vám pití kávy může pomoci zhubnout 5/5 (1)

Jak vám pití kávy může pomoci zhubnout

Pití kávy může mít pozitivní vliv na ztrátu váhy a podporu metabolismu. Existuje několik důvodů, proč pití kávy může být užitečné při snižování hmotnosti.

Zrychlení metabolismu: Kofein obsažený v kávě může zvýšit rychlost metabolismu tím, že stimuluje termogenezi – proces spalování kalorií tělem.

Snížení chuti k jídlu: Káva může potlačit chuť k jídlu a snížit hlad. To může vést k nižšímu příjmu kalorií a podpořit hubnutí.

Zvýšení energetické úrovně: Kofein v kávě může poskytnout příjemný energetický záchvěv, který vám pomůže se více pohybovat a spálit více kalorií.

Podpora fyzického výkonu: Káva může zlepšit fyzický výkon a vytrvalost při cvičení, což vám umožní spálit více kalorií během tréninku.

Je však důležité si uvědomit, že nadměrná konzumace kávy může mít negativní účinky na zdraví. Je vhodné dodržovat míru a vyhýbat se konzumaci kávy v pozdních odpoledních a večerních hodinách, aby se minimalizovalo rušení spánku.

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

 

Pro mnoho lidí je ranní probuzení s šálkem teplé kávy ranním rituálem, bez kterého nemohou žít. Ať už si ji vychutnáváte černou, s trochou kokosového mléka, nebo smíchanou se skořicí a medem, káva je opravdu… výhody vám zpříjemní den a dodá vám tu správnou náladu. (Heck – můžete si dokonce vzít příklad z Nová řada kávových nápojů Starbucks.„Oleato“, která je napuštěná olivovým olejem!) A pokud se snažíte shodit přebytečná kila z pasu, může se vám váš každodenní návyk na kávu obzvlášť hodit. Popovídali jsme si s odborníkem a přinášíme vám informace o tom, jak vám pití kávy může pomoci zhubnout.

Laura Burak MS, RD, zakladatelka GetNaked® Nutrition a autorka knihy Hubněte s koktejly, rozebírá výhody přidání kávy do vašeho režimu hubnutí. Zdůrazňuje však, že káva by neměla nahrazovat jídlo ani svačiny.

„Často se setkávám s tím, že klienti, kteří se potýkají s dietou v minulosti, stále používají šálek kávy ve tři hodiny odpoledne jako náhradu jídla, jako způsob, jak vynechat jídlo a ušetřit kalorie, protože dočasně potlačuje chuť k jídlu. Takže když máte hlad, prosím, jezte,“ říká nám Burak.

Jak již bylo řečeno, káva může být hvězdným doplňkem k současným krokům, které podnikáte, abyste se dostali do formy. Čtěte tedy dál a dozvíte se více o nejlepších způsobech, jak vám pití kávy může pomoci zhubnout. A dále si nenechte ujít: Dělejte těchto 5 věcí každé ráno, abyste rychleji zhubli, říká dietolog.

Káva vám může pomoci cítit se sytí.

šálek kávy obklopený kávovými zrny

Vaše každodenní pití kávy může podpořit pocit sytosti nebo plnosti. To vám může pomoci vyhnout se přejídání nebo nezdravému mlsání.

„Je to také tekutina, která stejně jako voda pomáhá udržovat vaši nádrž nebo žaludek plný, a proto vám může pomoci s konzumací vhodnějšího množství jídla, pokud se snažíte zhubnout,“ vysvětluje Burak.

Může vám dodat energii a nastartovat váš metabolismus.

Káva obsahuje kofein, který může zvýšit vaši energii a metabolismus.

„Tento kofeinový náraz po probuzení může rozhodnout o tom, zda ten den trénink zvládnete, nebo ne,“ vysvětluje Burak. „Zvláště jako máma mi určitě dodává energii, motivuje mě a je součástí uklidňujícího ranního rituálu, takže kávě vděčím za hodně lásky. Samozřejmě se ale nezapomeňte zaměřit také na kvalitní spánek a nepoužívejte kávu chronicky pro umělou energii.“

Černá káva je mimořádně nízkokalorický nápoj.

Pokud dáváte přednost pití černé kávy, Burak říká, že jeden šálek obsahuje méně než pět kalorií. Takže obyčejný hrnek horké kávy bez přísad má nulový obsah cukru a v podstatě žádné kalorie, což z něj činí ideální nápoj, pokud se snažíte zhubnout.

Dávejte si pozor na „doplňky“, které přidáváte do svého šálku kávy.

Jistě, můžete opravdu, opravdu milují sezónní latté a ochucené kávy, ale mohou vážně poškodit vaše hubnutí. Mnoho lidí si vypěstuje špatný zvyk přikusovat do kávy smetany, sirupy a šlehačku, a promění je tak v naprosté „cukrové bomby“, říká Burak. Dokonce i ořechová, semínková a ovesná mléka dnes znějí jako zdravější volba, ale jsou plná přidaného cukru.

„Ať už mezi vaše zdravotní cíle patří hubnutí, nebo ne, dejte si pozor na doplňky, které si můžete přidávat do kávy a které mohou do vašeho jídelníčku přinést značné množství zbytečných kalorií a přidaného cukru a nasycených tuků,“ vysvětluje Burak. „Kávu omezte na několik šálků nebo méně denně, aby ve vás nevyvolávala nervozitu, nepřispívala ke zvýšené úzkosti nebo neovlivňovala váš noční spánek. Nezapomeňte také, že káva není voda a nepřispívá k udržení správné hydratace, proto dbejte na to, abyste pili také dostatek vody.“

 

dieta

Jak vám pití kávy může pomoci zhubnout

Káva a hubnutí – pravda nebo mýtus?

Pití kávy se často spojuje s hubnutím kvůli jejímu pověstnému účinku na metabolismus. Nicméně, vyvíjet tlak na to, že pití kávy samotné vám pomůže zhubnout, by bylo chybné. Káva nemá přímý vliv na spalování tuků nebo na váš energetický příjem.

Spalování kalorií: Kofein obsažený v kávě může zvýšit vaši tepovou frekvenci, což vede ke zvýšení spalování kalorií. Nicméně, tento účinek je dočasný a není dostatečně silný na to, aby sám o sobě vedl k úbytku váhy.

Snížení chuti k jídlu: Někteří lidé tvrdí, že pití kávy jim pomáhá potlačit chuť k jídlu a snižovat hlad. Tento účinek je však individuální a nemusí se vztahovat na každého. Navíc, výběr správného jídla a pravidelná strava jsou klíčové pro udržení zdravého a vyváženého jídelníčku.

Diuretický účinek: Káva má mírný diuretický účinek, což znamená, že zvýšená konzumace kávy může někdy vést k dočasné ztrátě tekutin. Je důležité však si uvědomit, že tato ztráta je krátkodobá a může být snadno nahrazena dostatečným množstvím vody.

Spolu s pitím kávy byste měli také dbát na zdravé stravování a pravidelnou fyzickou aktivitu pro dosažení a udržení ideální váhy. Pokud chcete zhubnout, je vhodné vyhledat radu od odborníka na výživu, který vám může pomoci sestavit a provést efektivní a bezpečný plán stravování.

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

Podívejte se, jak funguje dieta:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí a zdravý životní styl

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

AKCE - Sleva až 60% na nejlepší dietu!Chci slevu
TOPlist