Jak zhubnout boky, co funguje a jak cvičit 5/5 (3)

Jak zhubnout boky. Potřebujete shodit přebytečný tuk v těchto problematických partiích, ale na internetu se setkáváte jen se všeobecnými radami, které jste už četli nejméně tisíckrát? Pokud hledáte ověřené způsoby nebo se teprve snažíte zjistit, proč je hubnutí v bocích důležité, přečtěte si náš článek.

Máme pro vás opravdový návod, který se řídí věděckými postupy a metodami. Proto byste se ještě předtím, než se do hubnutí boků pustíte, měli ujistit, že vám v tom nebrání některé vnější faktory:

   • máte v pořádku hormonální rovnováhu
   • máte přiměřeně zdravý jídelníček
   • nemáte zpomalený metabolismus (např. z důvodu chronického onemocnění)

Ovšem pokud pro vás některá z těchto možností platí, nezoufejte. I tak se můžete ve svém úsilí za štíhlými a pevnými boky posunout o pořádný kus dopředu.

Jak zhubnout boky diskuze

Pokud se zeptáte na radu zkušenějších, dozvíte se, že je hubnutí boků (a samozřejmě nejenom jich) odvislé od genetických faktorů. Naštěstí tito lidé nemají tak úplně pravdu. Genetika nás ovlivňuje jen 50 %. Ano, zdá se to hodně, ale není. Nejde totiž o úplnou stopku, jen nám hubnutí trochu znesnadní. A když dáte do zbývajících 50 % maximum, půjde to už skoro samo.

Faktem je, že jen malé procento lidí si nedokáže nikdy vyrýsovat postavu jako z fitness časopisů. Kvůli tomu však nemusíte zoufat. I přirozeně hubené boky jsou krásné, není to třeba přehánět ještě rýsováním kontur apod. (Navíc hodně fitnessáků jede na steroidech, ale to už je úplně jiná kapitola a nikdo, kdo se zajímá o zdravé hubnutí, by tímto směrem rozhodně mířit neměl).

Když zhubnete, vaše tukové buňky nezmizí

To je prostě fakt. Když zhubnete, pak se jejich objem pouze zmenší, ovšem jejich množství je v dospělosti už pevně stanoveno a do značné míry se odvíjí od toho, jak boubelatí jste byli jako děti. Do tří let se totiž tukové buňky tvoří – a to samozřejmě tím více, čím „macatější“ dítko je. Proto nemají pediatří rádi ono klasické „však on z toho vyroste“. Ano, z dětské obezity se vyrůst skutečně dá, nicméně počet tukových buněk už zůstane a pokud nevsadíte na liposukci nebo jinou agresivní metodu, samy od sebe prostě nezmizí.

TIP: VELKÉ SROVNÁNÍ PROTEINOVÝCH DIET

Jak zhubnout boky a záda aneb žena vs. muž

Donutit se po delší pauze znovu vstoupit do novodobé mučírny (jak mnozí nazývají posilovny), může být někdy docela oříšek. A co teprve, pokud vás k návštěvě nalákala kamarádka a vy si připadáte jako Alenka v říši divů? Ovšem počáteční nadšení brzy vystřídají úplně jiné pocity…

Ale ať už jste žena nebo muž, měli byste si uvědomit jednu zásadní věc – ženy spalují během cvičení více tuku než muži a je také fakt, že jejich tukový metabolismus funguje trochu jinak. Tuky se totiž rychleji na místo zase ukládají, takže u žen je o něco důležitější hlídání té správné stravy.

V úvahu je třeba vzít hned dva procesy:

 • lipolýzu
 • oxidaci

Lipolýza je žádoucí tělesný proces, během něhož jsou z tukových buněk na základě příkazu z mozku uvolňovány tukové molekuly ( známé také jako mastné kyseliny) a to přímo do krevního oběhu.

Okamžitě na ni navazuje oxidace, co je další žádoucí proces, díky němuž vaše buňky spalují energii získanou právě z volných mastných kyselin, jež byly vypuzeny tukovými buňkami. Při hubnutí tedy potřebujeme obojí.

Cviky, které fungují

Nelze cílené hubnout přímo na bocích, tuk se totiž při cvičení odbourává z celého těla. To však vůbec nevadí a ani to neznamená, že svému tělu nemůžete pomoci se vyrýsovat tam, kde je to třeba. Mezi nejúčinnější cviky na hubnutí v bocích patří:

 • sklapovačky,
 • zkracovačky,
 • planky.

Jde však jen o malou část celého procesu. Pokud nedostanete celý proces hubnutí pod kontrolu, budou veškeré kroky téměř zbytečné.

Jak zhubnout boky muž

Již jme zmiňovali, že ženy a muži to mají s hubnutím trochu jinak. A čím tedy podpořit metabolismus, aby se šance vyrovnaly? Skvělým tipem jsou nejrůznější doplňky stravy, které postrčí naše tělo tím žádoucím způsobem. Jedním z nich je určitě i karnitin, který podporuje oxidaci volných mastných kyselin .A jakmile jsou beze zbytku využity, nezbude tělu nic jiného, než uvolnit další zásoby tuku.

Navíc dochází k nárůstu svalů, což jsou části těla, jež spotřebovávají energii v podstatě nejvíce. Čím více svalů, tím více energie je třeba a tím rychleji se tedy odbourá i z tukových zásob.

Jak zhubnout boky a pas

Potřebujete zhubnout na více částech těla? Pro boky a pas je perfektní plavání. Ale pozor na příliš rychle dosažené cíle. Pozor zejména na štíhlou obezitu – je skvělé, pokud se vám podaří během jarních detoxikačních kůr zhubnout takříkajíc do plavek. Ale pokud to bylo více než pět kilo, kůže potřebuje čas, aby se s tím vyrovnala. Do té doby bude povislá a úplně to nespravíte ani intenzivním cvičením. Volte proto raději jednodílné plavky, které vše zakryjí. Sáhnout můžete i po těch dvoudílných, ovšem s prodlouženým živůtkem.

A čím si dodat chuť k plavání? Určitě vhodným outfitem. Říká se, že méně je někdy více, ale v oblasti plážové módy to rozhodně neplatí. Jestliže si schválně vyberete plavky o číslo menší v domnění, že díky nim bude váš zadeček vypadat menší, neuspějete. Příliš obtažená plavkovina váš nedostatek ještě zvýrazní. To samé platí i pro plavky s moderními průstřihy nebo tolik populární tanga. Pokud vaši kůži „zdobí“ například strie nebo celulitida zapomeňte na experimenty a vsaďte na osvědčenou klasiku. Bohatě se vám odvděčí.

S hlídáním stravy mohou pomoci proteinové diety

A na nám ještě k úspěšnému zhubnutí chybí? Určitě vyvážené strava s převažujícími procenty bílkovin. Ty pomáhají budovat svaly a tím ještě více podporovat využití tuky, o které nám jde při hubnutí boků především. Můžete vsadit na profi produkty nebo se pokusit o sestavení vyváženého jídelníčku doma. Ale pozor, není to vůbec jednoduché. Pro úplné začátky bychom přece jenom trochu toho odborného dohledu doporučili.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

 1. Hezké cviky, díky za tipy

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

AKCE - Sleva až 40% na produkty KETOMIXChci slevu
TOPlist