Jak zhubnout v pase – nejlepší cviky a co radí lékaři 5/5 (3)

Jak zhubnout v pase – Měřili jste se nedávno v pase a výsledek pro vás nebyl právě uspokojující? Pak je na čase s tím rozhodně něco dělat. Může jít o metabolický syndrom nebo jen o nadbytek některých živin ve stravě – zejména tuků a cukrů (všem ne nutně).

Naštěstí existuje celá řada tipů, které vám s vaším problémem mohou pomoci. Nemusí jít o jednu velkou radikální změnu, vše může začít i postupně a plíživě. Jeden krůček v životosprávě, další v každodenním pohybu a ten třetí třeba v oblasti psychologického ozdraví. Pro začátek si vyberte doporučení, která se vám budou dodržovat nejlépe a s těmi začněte. A postupně můžete ve své cestě za štíhlým pasem pomaličku přidávat. Záleží samozřejmě na tom, o jak rychlý výsledek stojíte. A čím začít?

Fast food a bublinky jako největší nepřátelé

Odlehčení jídelníčku je určitě dobrým prvním krokem. Vynechte všechny sladké limonády i koncentrované džusy a zařaďte do svého pravidelného režimu větší množství obyčejné pitné vody. Noste lahev neustále s sebou a napijte se vždy, když pocítíte hlad. Ne nadarmo se říká, že hlad je jen převlečená žízeň. A teprve, když to nepomůže, se vydejte pro menší svačinku. Budete překvapeni, kolik kalorií tak denně ušetříte.

Dalším dobrým krokem je omezení klasického bílého pečiva. Nemusíte ho úplně vynechávat, ale pokud to jen trochu jde, nahraďte ho ovesnými vločkami, pravým celozrnným pečivem (nikoli jen tím, dobarvovaným karamelem), semínky apod. Svoji oblíbenou pomazánku si můžete namazat třeba na polovinu okurky, bulku v hamburgeru nahradit ledovým salátem. Není to těžké, když se naučíte pak šikovných triků.

Náš tip: Sáhnout můžete i po různých druzích pečiva, určených pro nízkosacharidové diety. U nás jsme například testovali to od KetoMix a to v článku: Houstičky KetoMix -recenze, postup přípravy, chuť.

A samozřejmostí každého milovníka plochého bříška a štíhlého pasu je i omezení tučných a smažených jídel. Tuky ale samozřejmě náš organismus potřebuje, musíte mu však dopřát ty zdravé. Libová masa, ořechy, semínka, mořské ryby nebo za studena lisované rostlinné oleje (a rozhodně se neomezujte jen na ten olivový) by vám měly stačit. A pokud máte čas od času chuť na trochu toho hřešení, tak proč ne. Ale nesmí mít podobu dvou maxi menu, zalitých litry a litry koly. To je snad jasné.

Stres jako nepřítel hubnutí

Nevíte, kam dřív skočit? Možná to nevíte, ale kdyby se cítíte ve stresu, začínají vaše nadledvinky produkovat hormon kortizol. A kortizol se stará o to, aby se do vaší krve uvolnil cukr. V přírodě je to dobrý nápad, protože tak získáte dostatek energie pro rychlý útěk nebo obranu. Ovšem když k ničemu podobnému nedojde, pak se vyplavený cukr uloží na tuk a ten se uloží zejména do problematických partií – tedy na břicho, boky a zadek. Důležitý je tedy pravidelný odpočinek, i když víme, že se nám to snadno řekne. A samozřejmě i dostatek spánku.

Zacvičte si – každý den alespoň 15 minut

Ano, lepší by určitě bylo 30-45, ale pro začátek to nepřehánějte. Nechcete si přece cvičení znechutit. A jaké cviky jsou na zhubnutí v pase účinné? Našli jsme pro vás hned dva.

Cvik jedna:

Lehněte si na záda a celkově se zpevněte – zejména břicho je důležité. A jak na to? Svůj pupek tlačte k páteři a bedra zase přímo do podložky. Teď zvedněte nohy tak, aby se mezi stehny a břichem objevil pravý úhel. Jestliže nezvládnete mít nohy úplně natažené, lehce je pokrčte. I tak bude tento cvik účinný. Poté s hlubokým nádechem spouštějte nohy pomalu dolů. Ovšem tak, abyste vždy cítili pracovat pouze břišní svaly a nikoli záda. S výdechem zase zvedejte nohy nahoru. Opakujte alespoň patnáctkrát.

Cvik dvě:

I tentokrát si lehněte na zem a zatáhněte břicho. Nohy zvedněte a mírně pokrčte. Následně mírně zvedněte pánev a s výdechem ji otočte směrem doleva. Chvíli vydržte a s nádechem se vraťte zpět do výchozí pozice. Znovu vydechněte a udělejte totéž doprava. Opakujte nejlépe desetkrát na každou stranu.

Náš tip: Tímto cvikem posilujete břicho, ale i záda. Můžete se tak zbavit některých úporných bolestí a dalších problémů, vzniklých zejména od tzv. sedavého zaměstnání.

Oba cviky jsou velmi jednoduché a zvládne je každý. Tedy i ten, kdo nemá s cvičením vůbec žádné zkušenosti. Stačí opravdu jen pár minut denně – každý den.

Další jednoduché cviky na břicho najdete třeba tady:

Jak zhubnout v pase diskuze

A jaké další tipy lze doporučit? Když se podíváte do diskuzí, vyskočí na vás třeba jablečný ocet. Ten určitě může pomoci odbourávat tuky, posiluje obranyschopnost a paradoxně brání i překyselení organismu. Je však třeba ho užívat nalačno a to 2-3 denně, což bohužel ne každý zvládne.

Další velmi často zmiňovanou možností jsou i nízkosacharidové diety. A to buď ty, sestavené doma nebo ty profesionální. Pojďme se na tuto možnost podívat o něco blíže.

Jak zhubnout v bocích lékařsky ověřeným způsobem

Možná to nevíte, ale ketodieta byla původně vymyšlena lékaři a to kvůli lidem, kteří z nejrůznějších důvodů nemohou hubnout pohybem, nebo běžnými dietami. Vychází z přirozených biologických procesů, které během období nedostatku odbourávají tuk a mění ho na nezbytnou energii

Ovšem vyvolat v dnešní společnosti pocit nedostatku je těžké. A právě proto na to jdou ketodiety pěkně od píky. Tím, že tělu odepřete sacharidy alias cukry se vlastně tváříte, že se potýkáte s nějakou výživovou krizí. A pro vaše tělo je to jasný signál k zahájené ketózy alias spalování tuků.

A v čem se ketodieta liší od jiných:? Zejména v tom, že do vašeho jídelníčku dodává množství bílkovin. Ty se starají o podporu budování svalů a zajistí, že vám na rozdíl od tuku nebudou ubývat. To se bohužel u jiných diet často stává a právě proto dochází po jejich ukončení k jo-jo efektu

Svaly totiž patří k největším „žroutům tuku“ potřebují hodně energie. A když se jich díky nevhodné dietě zbavíte, je další využití spotřebovaných kalorií jen velmi omezené. Opět dojde k ukládání tuku, opět omezíte svůj jídelníček… A ocitnete se v nekonečném kruhu, z něhož jde vystoupit právě a jen ketodietou.

TIP: Porovnání nejoblíbenějších proteinových diet

 

A jakých profi diet je na našem trhu možné vybírat? Našima rukama jich prošlo už hodně, každá má svoje výhody a nevýhody. Fungují skvěle, ovšem to, co bude někomu vyhovovat, může jinému celý dietní proces zcela znechutit. Doporučujeme si proto projít jednotlivé recenze a najít si pro sebe tu NEJ ketonovou dietu.

Nejzajímavější recenze na ketodiety na magazínu Proslecny.cz

KetoDiet recenze a moje zkušenost – funguje nebo ne?

Dieta Prodietix recenze, zkušenosti, diskuze, výsledky Francouzské proteinové diety

MyKETO recenze – ketonová dieta s nejvyššími ambicemi

KetoMix recenze a zkušenosti – Skutečně se jedná o zázračnou dietu?

KetoFit recenze a zkušenosti – co dělá tuto dietu vyjímečnou?

Měli byste vědět: ketodiety nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy, děti do 18 let věku, osoby s chronickým onemocnění jater a ledvin apod. Před zahájením diety se proto vždy poraďte se svým lékařem.

A rada na závěr? Na hubnutí do plavek ještě určitě není pozdě. S tím správným jídelníčkem a přístupem se měsíční ztráta vašich kil může počítat na skutečné kilogramy a nikoli na deka apod. Zhubnutí o jednu nebo dvě velikosti za měsíc není problém. A nemusíte se bát ani obávaného jo-jo efektu. Všechny diety vám totiž řeknou i to, co dělat poté, až s hubnutím skončíte.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

AKCE - Sleva až 60% na nejlepší dietu!Chci slevu
TOPlist