Jaký melír do tmavých a hnědých vlasů? 5/5 (5)

Asi se mnou bude většina holek souhlasit, když řeknu, že melír ve vlasech vypadá moc hezky. Problém je v tom, že tmavovlásky to oproti blondýnkám mají o dost těžší. Ne každá barvička v jejich vlasech prokoukne a tak buď musí zůstat u jedné barvy vlasů, nebo se spokojit s ne moc viditelným melírem. Proto jsem se rozhodla zjistit, jaký melír do hnědých a tmavých vlasů lze použít! A doufám, že jen u jednoho odstínu nezůstaneme.

Blond melír do hnědých vlasů v případě, že se chceš stát blondýnkou

blond-melir-na-hnede-vlasyKlasickým melírem do tmavých vlasů je samozřejmě blond melír. Je vhodný pro světle hnědé, až velmi tmavé odstíny hnědých vlasů. Zde můžeš různě kombinovat. Buď si dáš jen pár pramínků pro zpestření tvého účesu, nebo půjdeš do hustého melíru, který tvé vlasy celkově prosvětlí. Víš, že hodně žen, které chtějí jít do blond sází právě na melíry? Začnou u pár pramínků, pak pravidelně přidávají a najednou jsou z nich blondýnky. Výhoda? Okolí a jejich partner z toho nemají šok. A i ony si mohou na novou barvu průběžně zvykat a hodnotit, zda se v ní vůbec budou cítit dobře.

Tip: Pamatuj, že o melír se musíš starat.  Aby nebyl vidět odrůst, je potřeba jej pravidelně dobarvovat. Počítej každých šest týdnů. Zvládneš to finančně?

Stříbrný melír do černých vlasů? Pozor, ať nevypadáš jako Kruela

stribrny-melir-do-cernych-vlasuUrčitě jsi slyšela i o možné kombinaci stříbrného melíru do černých vlasů. Může to vypadat zajímavě, ale na delší nošení to nejspíš není. Proto by sis měla promyslet, jestli si kvůli tomu poškodíš tvé vlasy. Tato kombinace možná hezky vynikne jen na krátkých vlasech. U těch dlouhých to může vypadat poněkud ponuře. Pozor na image ala Kruela :)

 

Tip: Každý razantní zásah do vlasů, jímž melír určitě je, může tvé vlasy nenávratně poškodit. Pár pramínků možná zvládneš sama doma, ale pro razantnější změnu se svěř do péče odborníků.

Červený melír do tmavých vlasů je sázkou na jistotu

cerveny-melir-do-tmavych-vlasuPokud máš tmavé vlasy, je červený melír sázkou na jistotu, protože vynikne i v hodně tmavých vlasech. Obarvit si můžeš jen pár pramínků zepředu nebo celou hlavu, v každém případě to však bude příjemná změna. Výhodou je, že červená barva vždy chytne a to na hnědé i hodně tmavé vlasy.

Tip: Pokud nevíš, zda a jak moc ti barva chytne, napřed vyzkoušej vždy jen jeden pramínek a pak pokračuj, tedy v případě, že si melír děláš doma. Nezapomeň ani na výživnou péči po barvení.

Zelený a fialový melír okamžitě upoutá pozornost

Dobrou zprávou je, že ani v případě, že máš vlasy hodně tmavé se nemusíš držet při zemi. Jít můžeš i do fialového nebo dokonce do zeleného melíru. Právě tyto barvy budou v tvých vlasech vypadat velmi dobře a okamžitě upoutají pozornost všech kolem. A ne, nemusíš se bát, že budeš mít hlavu zelenou jako vodník a tví učitelé to budou považovat za výstřední. V hodně tmavých vlasech bude zelený melír házet jen příjemné barevné odlesky. Stejně tak jako melír fialový.

Tip: Pokud se bojíš jít do extravagantních barev, vyzkoušej CLIP-IN barevné prameny, které seženeš v řadě provedení a můžeš je nosit jen na párty nebo když půjdeš ven s kamarády.

Když jedna barva nestačí

vicebarevny-melir-do-cernych-vlasuU jedné barvy však zůstat nemusíš. Hezké je, když melír hází více odstínů. Celkový efekt je pak mnohem bohatší. Ale protože si s tímto doma asi sama neporadíš, raději se svěř do péče kadeřníků.

Tip: Pokud nevíš, o co si říct jako dárek k Vánocům, k narozeninám nebo k svátku, řekni si o poukaz do kadeřnického studia. Využít ho pak můžeš kdykoliv, samozřejmě v průběhu jeho platnosti.

Tak vidíte tmavovlásky! I vy se můžete na svých vláskách pořádně vyřádit. Vždy však dbejte na zachování jejich kvality. Pokud možno vyhýbejte se neprofesionálním zásahům a levným zesvětlovačům, které vaše vlasy mohou nenávratně poškodit.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

7 komentářů

  1. Ahoj ještě jsem nikdy neměla žádný melír a v létě bych ten melír vážně chtěla ale mám hnědý vlasy a nevím jaká barva by se k nim hodila

    • Ahoj též mám hnědé vlasy.. A co takhle blondate ombre? (blondate konečky) Ty hnědovláskám vzdy sluší :))
      A pokud by jsi chtěla melír tak se hlavně neboj být svá.. Je to tvj život a každemu muže být u pr**** jakou máš na hlavě barvu ne? :) Me by se třeba líbila šedá či blondatá do hnědych.. Pokud by jsi chtěla výraznější tak třeba fialová nebo tyrkysova

  2. Poradíte mi prosím?

  3. Já uvažovala nad fialovou, ale nevím jestli se bude hodit k hnědé…

  4. A od kadeřnice nebo doma?

  5. Čau Míšo, já nejsem žádná kadeřnice,ale jestli ti můžu dát radu, tak se bez poradit s odborníkem. Ombré je podle mě.dobry nápad, fialová, tyrkysová, červená…tyhle se rychle vymývají a když blednou, nevypadá to úplně top…. Jak Verča podotkla, kazdymu muze být u prdele co máš na hlavě. Tobě se může líbit blondato červený melír, ale ten je fakt už nějakou dobu aut… 😃 Mrkni na trendy, záleží i jakou hnědou barvu máš,jaká je tvá práce, tvůj styl oblékání atd… Hodně štěstí 🍀

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist