Domů Krása & Péče Kyselina hyaluronová – proč je tak důležitá pro naši krásu i zdraví? ...

Kyselina hyaluronová – proč je tak důležitá pro naši krásu i zdraví? 4.89/5 (9)

0

Kyselina hyaluronová – proč je tak důležitá pro naši krásu i zdraví?Možná si ze školních hodin chemie pamatujete, že se o kyselinách mluvilo v souvislosti s tím, že je třeba dát si na ně pozor. Neplatí to ale o všech. Jasným příkladem je známá kyselina hyaluronová. Ta je pro každou z vás dokonce nezbytností a my musíme říci, že se o ní mluví v souvislosti s dokonalou ženskou krásou. Pokud po ní právě vy toužíte, je třeba mít o této aktivní látce dokonalý přehled. Jak v tom, s čím vám může pomoci, tak i v souvislosti s tím, kde ji vzít.

Kyselina hyaluronová je součástí vašeho těla

Ví to jenom málo žen, ale je to neoddiskutovatelný fakt. Kyselina hyaluronová je rozhodně látkou, která se přirozeně nachází i v lidském těle. To je na jednu stranu velice dobře, jelikož právě tento fakt jasně souvisí s tím, že díky ní můžete být i bez dalších postupů zdravá a krásná. Když se podíváme na to, kde všude ji najdete, je míst hned několik:

  • V oku, za oční čočkou
  • V kloubech, v kloubních tekutinách
  • V kůži, v kožních tkáních

Zastoupení kyseliny hyaluronové je v kůži poměrně velké, ale rozhodně to nestačí natolik, aby dokázala vašemu tělu pomoci ke skutečně dokonalé kráse. Zvláště potom v pozdějším věku, kdy s vaším stárnutím budou souviset to, že množství této kyseliny bude postupem času ubývat. Půjde o zcela přirozený stav, kterému nezabráníte. Nejenom pozdější věk je tím obdobím, kdy je třeba kyselinu doplnit. Platí, že čím dříve začnete, tím lépe.

Jak kyselinu hyaluronovou do těla doplňovat?

Že je součástí vašeho těla a tedy že pro něho není nijak nebezpečná, to již víte. Nyní se podívejme také na to, jak ji do těla doplnit. Nejenom v době vašeho stáří, ale pochopitelně i kdykoliv dříve. Existují tři konkrétní metody. Jaké to jsou?

  • Tablety s kyselinou hyaluronovou
  • Kosmetické produkty
  • Injekce vpravované do konkrétního místa na těle

Je jasné, že poslední možnost se týká spíše různých kosmetických zákroků. Pro vás, jako pro běžnou ženu jasně připadají v úvahu první dvě možnosti. Při výběru vám rozhodně doporučíme hledět spíše na známé a osvědčené značky, stejně jako vám doporučíme také dostatečně číst jednotlivé recenze. Jedině tak nešlápnete v souvislosti se svým výběrem vedle. A nyní už pojďme na to, jak vám může kyselina hyaluronová pomoci.

1. Kyselina Hyaluronová je pro pleť jasná volba

Pozitiv je celá řada a tak je začneme zpracovávat postupně a popořadě. Ve většině případů je doporučována právě těm ženám, které chtějí vypadat mladě. Toho je docíleno právě při pravidelných aplikacích této kyseliny – a to i ve formě krému. Dokáže se totiž vstřebávat do pokožky, kde zajistí její dokonalé vyhlazení. K čemu to vede? Pochopitelně k eliminaci vašich vrásek. Jednoduše proto, že vyplní drobné a výrazné mezery, čím hladké pleti napomůže.

Samozřejmě je třeba pravidelná aplikace, díky které se budou dostatečné dávky dostávat do jednotlivých vrstev kůže, a následně bude patrné viditelné zlepšení její krásy. Navíc právě toto je jasný příklad, kdy lze místo krému použít také injekce a tak půjde tato důležitá látka na požadované místo přesně a rychle.

Dále dokáže díky tomu, že na sebe naváže vodu, také výrazným způsobem hydratovat vaši pleť. I to je pro krásu důležité, jelikož jak je známo, je to právě suchá pokožka, která má sklony k výraznějšímu stárnutí. Čím více vody tedy má, tím mladší může vypadat. Má to ale i doprovodný efekt, který je spojený s celkovou elasticitou. Díky dostatku kyseliny hyaluronové i obsahu vody bude i vaše pleť dokonale pružná.

To poslední, na co se zaměříme, jsou kolagenová a elastinová vlákna. Sice je přímo nepodporuje, ale rozhodně dokáže zajistit, že když má pleť dostatek kolagenu a elastinu, tak je právě jejich pevnost a pružnost výrazně podpořena. Proto doporučíme doplňovat tělu i dvojici těchto zmíněných látek.

2. Má pozitivní vliv i na vlasy

Není to jenom vaše pleť. Když se mluví o kráse, rozhodně nelze zapomínat také na vaše vlasy. I ty si zaslouží mít dostatek kyseliny hyaluronové. Pokud ji ve svém těle, ve vlasech a ve vlasové pokožce nemáte dostatek, mohou se objevit různé problémy. Mezi takové se řadí ochablost vašich vlasů, stejně jako i nezdravý vzhled. Když ale zajistíte, že jí vaše tělo dostatek mít bude, můžete mít jistotu, že vaše vlasy budou silné, budou zdravé a na první pohled budou vypadat svěže. Podobně, jako je tomu právě u vaší pleti.

3. Podpoříte i své zdraví

Pamatujete si, kde všude se kyselina hyaluronová nachází? Pokud ano, je jedním z míst právě oblast vašich kloubů. Právě v tomto případě je vhodné doplňovat tuto látku nejlépe pomocí tablet, díky čemuž bude komplexně rozptylována po celém vašem těle. Nebo je vhodné používat krémy, které budete právě v oblasti kloubů aplikovat. A proč? Jelikož když budou mít kloubní tekutiny dostatek této kyseliny, pozitivně se to podepíše na fungování vašich kloubů. To znamená, že se i v pozdějším věku budete moci bez problémů pohybovat, na rozdíl od vašich kamarádek. I toto je jasná ukázka, že tato oblíbená kyselina nemusí být nutně jenom pomocníkem pro krásu, ale že prospěje každé ženě, která touží po zdraví.

Co dále si o kyselině hyaluronové ještě přečíst?

VIDEO: Jaký je rozdíl mezi botulotoxinem a kyselinou hyaluronovou?

VIDEO: Daniela Šinkorová – výplně kyselinou hyaluronovou

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.