Jste v partnerském vztahu spokojené? 5/5 (5)

Milé dámy, jak to máte s láskou a spokojeností ve vztahu ať už manželském nebo partnerském? Přemýšlely jste někdy nad tím? Navíc současná zrychlená doba nám nedopřává zrovna moc klidu a málo stresu. Spíš naopak. Známá americká seznamka eHarmony zveřejnila výzkum, který nazvala „Happiness Index“ neboli index štěstí a spokojenosti. Zajímalo ji, zda jsme ve vztazích spokojení a šťastní či nikoliv. Dotazník vyplnilo více než 2300 lidí ve věku 21 a více let, kteří žili buď v manželství, nebo v dlouhodobých svazcích. A jak vše dopadlo?

Nejprve vše působilo velmi dobře…takže se na to pojďme podívat zblízka.

Jak vlastně vypadají dokonale šťastné páry podle respondentů tohoto dotazníku? Věří v otevřenou komunikaci, oba od začátku hledali vážný vztah a mají častý sex ( min. 2x týdně ). Navíc jsou zdraví, mají průměrně 2 děti a fungující monogamní manželství. A jak to bylo dál? Pro muže je nejdůležitější spokojenost, vzhled a zdraví. Naopak my ženy si nejvíce ceníme emoční a finanční stability. Celých 64% respondentů uvedlo, že jsou velmi šťastní. To zní dobře, že?

 

Finance, sex a práce

Ovšem jako mince má vše dvě různé strany. I tito šťastní lidé pociťují určitá omezení v jejich spokojenosti v každodenním životě. Stejně tak je tomu i v případě sexu. Lidé jsou z poloviny spokojení, ovšem vnímají také hektickou a zrychlenou dnešní dobu, která podle nich ubírá na romantice a lehkosti každodenního bytí. A čím to? Podle všeho za to může stres z práce, což uvedlo 34 % mužů a 36 % žen. Na druhou stranu 54% dotazovaných je v práci spokojeno. Zajímavá čísla, nemyslíte?

Jenže to není všechno. Méně šťastné páry řeší horší finanční situaci, v důsledku čehož vzniká i více hádek. A tato nepohoda způsobuje také horší sexuální život. Zásadní nepohoda ovlivňuje další klíčové body lidské spokojenosti. Co se týče procentuálního vyjádření, pak 28 % mužů a 38 % žen sdělilo, že je příliš často jeden z páru večer velmi unavený na to mít sex. Podle mě je zajímavé, že toto přiznalo větší procento žen než mužů.

Více spokojené páry spolu také tráví více času a mluví spolu. Ať už jsou někde sami dva nebo třeba s přáteli či terapeutem. Svěřují se jeden druhému a sdílí spolu svá trápení. Velmi důležitý je také vzájemný obdiv a chvála. Držte se za ruce, líbejte se a občas jeden druhého obdarujte něčím pěkným, co tomu druhému udělá radost. Navíc až 85% spokojených párů žije v manželství. Ovšem neuspěchejte jej, protože překotně uzavřená manželství podle průzkumu moc dlouho nevydrží.

 

A jak patřit mezi ty spokojené procenta?

Zde je 7 základních bodů:

  1. Rovnocennost obou partnerů
  2. Páry, které mají často sex ( min. 2 týdně ) a tráví spolu čas jsou mnohem spokojenější
  3. Dvojice sdílející svá trápení s partnery, jsou spokojenější
  4. V podobnosti je kompatibilita – páry, které mají stejné vzdělání, příjem a jsou stejně politicky zaměření, jsou šťastnější
  5. Musíte spolu komunikovat
  6. Řeč lásky – slova obdivu, ocenění, darování dárků
  7. Šťastní spolu – monogamní dvojce jsou spokojenější

 

Takže ženy a dívky, mluvte se svými partnery, prokazujte jim obdiv a pochvalu a občas spolu někam zajděte. To ostatní pak přijde samo :-)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Ahoj, už delší dobu miluju jednoho kluka a on mě. Tajně spolu chodíme a problém je, že je zadaný a jeho holka o tom neví.🤷‍♀️

TOPlist