Domů Krása & Péče Kopřiva je super na vlasy i pro vaše zdraví ...

Kopřiva je super na vlasy i pro vaše zdraví 4.75/5 (8)

0

Kopřiva je super na vlasy i pro vaše zdravíJistě se vám někdy stalo, že jste se při procházkách přírodou dotkla kopřivy, která vás bolestivě popálila. Jestliže ano, možná k ní již máte velký odpor. Doporučujeme ho ale překonat a kopřivy začít sbírat. Možná to nevíte, ale díky svému složení jsou blahodárným pomocníkem v řadě oblastí. Přinášíme vám hlavní důvody, proč je dobré přehodnotit své stanovisko a proč dát kopřivám ještě jednu šanci. Nebo raději dvě. Proč? Podívejte se na to, kdy vám kopřiva může moc pěkně pomoci.

Vyčistí vaše tělo

Pokud se rozhodnete pro detoxikaci vašeho těla, tak je poměrně hojně doporučováno konzumovat dostatek ovoce a také zeleniny. Stejně tak je doporučováno také nezapomínat na kopřivu. Důvodem je to, že obsahuje řadu látek, které pomohou vaše tělo vyčistit. Nejenom s ohledem na to, že eliminuje různé radikály a toxiny z vnitřních orgánů. Pozitivem kopřivy je také to, že dokáže velmi dobře pročistit i lidskou krev. Proto na ni ve svém jídelníčku nezapomínejte.

Doslova lze říci, že při pravidelném užívání kopřivy dojde k tomu, že budou perfektně vyčištěny veškeré vaše vnitřní orgány. Takovou intenzivní kúru je proto dobré opakovat i několikrát do roka. Pozor ale na to, abyste to s kopřivou zase nepřehnala. Jelikož je velmi silná, není dobré ji pravidelně a každodenně konzumovat déle, než 10 dní za sebou. Jinak by mohla naopak i uškodit a mohla by se v souvislosti s ní objevit i toxicita. Intenzivně tedy ano, ale příliš dlouhodobě rozhodně ne.

Dodá vám důležité vitamíny a minerály

Může je dodat ovoce a zelenina, mohou je dodat různé doplňky stravy, ale stejně tak může dojít i k tomu, že je lze n čerpat z kopřivy. Je toho mnoho, co tato některými nenáviděná rostlina všechno obsahuje. Pokud je vaším cílem znát to nejdůležitější, potom si buďte jista, že v ní najdete velké zastoupení hlavně těchto látek:

  • Vitamin C
  • Vitamin B1
  • Železo

Dále to jsou třeba ale i karotenoidy, nebo další látky, které pozitivně ovlivňují chod lidského těla. Navíc jsou získávány ve své čisté přírodní formě, což je oproti různým doplňkům vždy jasné a velké plus. Nejlepší je spařenou kopřivu využívat třeba do různých zeleninových salátů. Na rozdíl od tepelné úpravy budete mít jasnou jistotu toho, že v ní zůstane nejvyšší procento prospěšných látek.

Spaření jako takové rozhodně nepodceňujte, a to z důvodu, že jedině tak dokážete z kopřivy odstranit onu nepříjemnou vlastnost, a to takovou, že vás dokáže popálit. Následně vám už neublíží, a to ani, když se jí dotknete, tak vám neublíží ani ve chvíli, kdy si jí kousek vložíte do úst a následně spolknete.

S kopřivou v zádech budete mít dokonalé vlasy

Trápíte se tím, že stále nejsou dokonalé a mají různé problémy? Potom zkuste kromě klasických doporučovaných metod také kopřivu. Sama se přesvědčíte o tom, že s ní zaručeně vedle nešlápnete. Jak je použít? Stačí je jenom krátce svařit a potom nasekat na velmi drobné kousky. Ty poté spolu s šamponem aplikujete do vlasů a necháte působit. Taková kúra je ideální volbou, jak zajistit, že vaše vlasy budou nejenom dokonale zdravé, ale budou také krásně lesklé. To ale není jediný účinek této rostliny. Také díky ní podpoříte i to, že vlasy budou mnohem hustější. Pozitivum na závěr je spojeno s tím, že lze eliminovat i dnes tolik nepříjemné lupy.

Eliminuje různá onemocnění

Lehce to souvisí hlavně s obsahem vitamínů. Ty nejenom pomohou zajistit, že vaše tělo bude správně fungovat. Kromě jiného jsou dokonalou volbou také ve chvíli, kdy budete chtít zvítězit nad různými onemocněními, které se mohou ve vašem těle objevit. Když se podíváme na to, jaké to mohou být, jedná se třeba o tyto:

  • Dna
  • Revmatologické problémy
  • Nachlazení

Nejenom, že kopřiva dokáže s danými problémy celkem jednoduše zatočit, ale její unikátnost je spojena také s tím, že může působit jako velmi dobrá prevence. Jak tedy zajistit, aby jejích účinků mohlo být maximálně využito? Ideální je kopřivový čaj, který můžete pravidelně pít. Jeho příprava není nic složitého. Pokud si nejste jista, je možné ho dokonce i koupit v obchodech. Mnohem lepší je ale příprava s čerstvých kopřiv.

Kopřiva je skvělá volba při močových problémech

Nejsou nic neobvyklého a rozhodně mohou být i celkem nepříjemné. Proto by mělo být správné vědět, jak se jim vyhýbat, nebo jak si pomoci, pokud už nastanou. A i toto je ta pravá chvíle určená právě pro kopřivu. Dokáže nejenom eliminovat různé bakterie a viry, ale napomáhá také činnosti močového ústrojí, které bude fungovat přesně tak, jak má. Díky tomu lze eliminovat i různé doprovodné problémy, jako jsou třeba močové kameny, nebo problémy ledvin. Stačí pravidelná dávka kopřiv, nejlépe ve formě již zmíněného čaje, nebo jiného výluhu.

Nastartujte své tělo

Nepůsobí velmi dobře jenom na lidské zdraví jako takové. Pravidelný přísun této rostliny má rozhodně velmi dobrý vliv třeba také na lidský metabolismus. Dokáže tak tělo celkem účinně rozběhnout, což má pozitivní vliv v několika oblastech. Primárně je metabolismus spojován hlavně se spalováním tuků, a tak je dobré kopřivu přidat do svého dietního jídelníčku. Stejně tak má dobrý metabolismus pozitivní vliv třeba i na to, že tělo dokáže mnohem lépe odstraňovat různé škodliviny, což se může podepsat přímo na vašem zdraví.

Co si ještě o kopřivě přečíst?

VIDEO: A co zkusit nějaké kopřivové recepty?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.