Piloxing – dva sporty v jednom 5/5 (3)

Piloxing - dva sporty v jednomLéto se chýlí ke konci a to znamená, že všichni budeme trávit mnohem méně času venku a nebudeme mít zdaleka tolik pohybu. Pokud nechceš zlenivět a ani přibrat žádné kilo navíc, mám tady typ na jeden sport, který si určitě zamiluješ. Co je hlavní, tak ho bez problémů můžeš cvičit i u sebe doma!

Co to vlastně je?

Piloxing je druh kardio cvičení, které spojuje na první pohled dva neslučitelné sporty – pilates a box. Pilates zvyšuje pevnost a pružnost svalů, aniž by byl nárůst jejich objemu. Box je velice dynamický a rychle se při něm spalují tuky. Cvičení kombinuje pomalé koordinační prvky pilates a box pomáhá vybít energii, čím se postupně docílí krásně štíhlé a tvarované postavy. Piloxing se dělí do tří kategorií: Piloxing SSP – základní cvičení piloxingu, Piloxing Barre – přidává navíc prvky tance, cvičí se s baletní tyčí a Piloxing Knockout – nejnáročnější verze, obsahuje hodně dřepů, skoků, kliků,…

O histroii piloxingu

Piloxing vznikl v Kalifornii v roce 2011. Zakladatelkou tohoto cvičení je zkušenná sportovkyně Vieveca Jensen. Tato sympatická blondýnka se profesionálně věnovala pilates, tanci a cvičila box. Rozhodla se, že spojí tyto tři sporty dohromady a tím vytvořila piloxing. Sport dosáhl mezi lidmi velkého úspěchu a velice rychle se rozšířil po celém světě.

Co je k tomu potřeba?

Základem je pořádně energická a rytmická hudba. Jedinou speciální pomůckou jsou piloxingové rukavice, ale bez problémů je seženeš i u nás. Doporučuji ale objednat je na internetu, protože ve všech kamenných obchodech je neprodávají. Vhodné je nějaké lehké a vzdušné oblečení, protože se u tohoto sportu dost zapotíš. Pokud máš možnost navštívit ve svém okolí hodiny piloxingu v nějakém fitku, tak si kup alespoň jednu hodinu. Budeš mít jistotu, že máš správnou techniku a budeš vědět, jak se jednotlivé cviky provádějí. Na internetu seženeš spoustu videí, ale praktické ukázce se nic nevyrovná.

Já osobně piloxing cvičím a mohu ho rozhodně doporučit. Perfektně si člověk ne vybije, ale dobije energii, spálí spoustu kalorií a ještě se odreaguje. Při pravidelném cvičení je samozřejmostí zpevnění všech svalů a lepší fyzická kondice. Pokud s tímto sportem máš i ty zkušenosti, tak mi určitě dej vědět do komentářů.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 komentářů

  1. zajimave. Bolí pak z toho něco? Krom svalu?

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist