Domů Krása & Péče Kosmetické štětce I. – na co a kde? Zatím bez hodnocení.

Kosmetické štětce I. – na co a kde? Zatím bez hodnocení.

1

Už párkrát jste žádaly o článek, který se bude věnovat a motat se okolo kosmetických štětců, takže tohle je první díl série článků, v kterých zjistíte, kde a jak štětce vybírat, kolik stojí, na co se používají, jaké jsou jejich typy a jak je čistit. V téhle části bych ráda napsala o štětcích obecně – značky, cena apod.

Mnoho dívek si myslí, že nepotřebují žádné takovéhle kosmetické „serepetičky“, jak podobné věci rády nazývají, ale často (někdy až moc často) se stává, že opak je pravdou a že vzhledu a líčení mnohých dívek pomohlo, kdyby si vybraly a naučily se pracovat s kvalitními štětci. Dle mého názoru – jakmile budeš mít spolehlivé, kvalitní kosmetické štětce, budeš vědět k čemu slouží a alespoň trochu s nim umět pracovat, tak co se týče make upu, máš napůl vyhráno.

Hodně chyb v líčení totiž vzniká právě tím nedokonalým či prostě chybným rozetřením – nejvíce je to vidět samozřejmě u make upu a i tvářenky. Spousta dívek rozetírá make up prsty, co si bude povídat, já to také často dělám a není to vůbec špatné, ale někdy to prostě designérsky nevyjde, nepodíváš se pořádně, make up nerozmažeš pořádně a okolo lícních kostí se ti vytvoří ostrý přechod a každý vidí, že jsi špatně nalíčená. Štětec na pudr je v tomhle úžasným spojencem, který tyhle linie dokáže skrýt a make up rozetřít do ztracena, aby vypadal tak přírodně, jak to jen jde. I takovou výhodu může mít vlastnictví dobrého štětce a práce s ním.

Štětečky můžeš buďto kupovat po jednom, tak jak je zrovna potřebuješ v drogeriích, nebo existují sady kosmetických štětců, které obsahují vše, co potřebuješ, často i něco navíc. Nevýhoda těchto sad je ovšem taková, že bývají vcelku drahé a já chápu, že pro mladé dívky, které samy nevydělávají často nemají takové finance, aby si štětce mohly pořídit. Pokud ale jsi ochotna investovat cca 500 Kč (jedny z nejlevnějších), tahle investice se ti vážně vyplatí.

Určitě nejznámější značkou štětců je M.A.C, o této značce jsem již napsala článek, který si můžeš přečíst tady. Podle mě je to naprosto bezkonkurenční, nejkvalitnější výrobce štětců, jaký na světě vůbec je. Není divu, tuhle značku používají i profesionální maskéři do filmů, videí, videoklipů, tudíž nemůžeš čekat nic levného. Já sama jsem si před nedávnou dobou sadu jejich štětců koupila a už nikdy nechci jiný štětec – jsou kvalitní a hlavně vydrží (ještě, aby ne, za ty penízky). Sady štětců MAC pořídíš od 2 000 – 10 000 Kč.

Je samozřejmé, že něco takového si nemůže dovolit každý, tudíž další značkou, která je kvalitní, seženeš jí na mnoha místech a hlavně není tak drahá je Sephora – známá drogerie, kterou najdeš hlavně v obchodních domech. Sephora prodává taktéž své výrobky, kam zapadají i štětce. Koupíš je okolo 1 000 Kč.

Další značka, která je ještě o něco levnější a proto je oblíbená u žen, které se líčí jen občas a nechtějí investovat velkou sumu peněz je Artistry. Štětce jsou středně kvalitní, vydrží a není škoda do nich investvat. Značek je spousta a proto tu rozhodně nebudu vyjmenovávat všechny. Nejlepší je porozhlédnout se na internetu, co se kde a jestli třeba ve slevě nabízí.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPříznaky první menstruace
Další článekJak na vlnité vlásky…
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

1 komentář

  1. dobrý den , vzhledm k tomu že na sadu štětců za 2 000 opravdu nemám peníze chtěla bych se zeptat alespon na pár triků jak správně rozetřít make up prsty děkuji

Diskuze je uzavřena.