Kosmetické štětce I. – na co a kde? Zatím bez hodnocení.

Už párkrát jste žádaly o článek, který se bude věnovat a motat se okolo kosmetických štětců, takže tohle je první díl série článků, v kterých zjistíte, kde a jak štětce vybírat, kolik stojí, na co se používají, jaké jsou jejich typy a jak je čistit. V téhle části bych ráda napsala o štětcích obecně – značky, cena apod.

Mnoho dívek si myslí, že nepotřebují žádné takovéhle kosmetické „serepetičky“, jak podobné věci rády nazývají, ale často (někdy až moc často) se stává, že opak je pravdou a že vzhledu a líčení mnohých dívek pomohlo, kdyby si vybraly a naučily se pracovat s kvalitními štětci. Dle mého názoru – jakmile budeš mít spolehlivé, kvalitní kosmetické štětce, budeš vědět k čemu slouží a alespoň trochu s nim umět pracovat, tak co se týče make upu, máš napůl vyhráno.

Hodně chyb v líčení totiž vzniká právě tím nedokonalým či prostě chybným rozetřením – nejvíce je to vidět samozřejmě u make upu a i tvářenky. Spousta dívek rozetírá make up prsty, co si bude povídat, já to také často dělám a není to vůbec špatné, ale někdy to prostě designérsky nevyjde, nepodíváš se pořádně, make up nerozmažeš pořádně a okolo lícních kostí se ti vytvoří ostrý přechod a každý vidí, že jsi špatně nalíčená. Štětec na pudr je v tomhle úžasným spojencem, který tyhle linie dokáže skrýt a make up rozetřít do ztracena, aby vypadal tak přírodně, jak to jen jde. I takovou výhodu může mít vlastnictví dobrého štětce a práce s ním.

Štětečky můžeš buďto kupovat po jednom, tak jak je zrovna potřebuješ v drogeriích, nebo existují sady kosmetických štětců, které obsahují vše, co potřebuješ, často i něco navíc. Nevýhoda těchto sad je ovšem taková, že bývají vcelku drahé a já chápu, že pro mladé dívky, které samy nevydělávají často nemají takové finance, aby si štětce mohly pořídit. Pokud ale jsi ochotna investovat cca 500 Kč (jedny z nejlevnějších), tahle investice se ti vážně vyplatí.

Určitě nejznámější značkou štětců je M.A.C, o této značce jsem již napsala článek, který si můžeš přečíst tady. Podle mě je to naprosto bezkonkurenční, nejkvalitnější výrobce štětců, jaký na světě vůbec je. Není divu, tuhle značku používají i profesionální maskéři do filmů, videí, videoklipů, tudíž nemůžeš čekat nic levného. Já sama jsem si před nedávnou dobou sadu jejich štětců koupila a už nikdy nechci jiný štětec – jsou kvalitní a hlavně vydrží (ještě, aby ne, za ty penízky). Sady štětců MAC pořídíš od 2 000 – 10 000 Kč.

Je samozřejmé, že něco takového si nemůže dovolit každý, tudíž další značkou, která je kvalitní, seženeš jí na mnoha místech a hlavně není tak drahá je Sephora – známá drogerie, kterou najdeš hlavně v obchodních domech. Sephora prodává taktéž své výrobky, kam zapadají i štětce. Koupíš je okolo 1 000 Kč.

Další značka, která je ještě o něco levnější a proto je oblíbená u žen, které se líčí jen občas a nechtějí investovat velkou sumu peněz je Artistry. Štětce jsou středně kvalitní, vydrží a není škoda do nich investvat. Značek je spousta a proto tu rozhodně nebudu vyjmenovávat všechny. Nejlepší je porozhlédnout se na internetu, co se kde a jestli třeba ve slevě nabízí.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. dobrý den , vzhledm k tomu že na sadu štětců za 2 000 opravdu nemám peníze chtěla bych se zeptat alespon na pár triků jak správně rozetřít make up prsty děkuji

TOPlist