Domů Krása & Péče Sluší ti krátké nebo dlouhé vlasy? Udělej si jednoduchý test! ...

Sluší ti krátké nebo dlouhé vlasy? Udělej si jednoduchý test! 4.67/5 (9)

2

Když jsem nedávno projížděla různé internetové stránky, weby, blogy a diskuze, narazila jsem na vlasové téma. Znáte to – co člověk to názor a zatímco jednomu se líbí jedna věc, druhému se to líbit vůbec nemusí a dává přednost něčemu úplně jinému. I proto jsou diskuze na internetu tak moc zahlceny názory a i proto si je občas ráda čtu (samozřejmě jen diskutují alespoň trošku inteligentní lidé a taktéž nemám ráda útočné nebo vulgární motivy).

Co se týče konkrétně vlasů, je krásně vidět, jak se každému líbí naprosto něco jiného a je to vidět i na našich vlasech. Často na ulici potkávám slečny a dospělé ženy, které mají na hlavě kreaci, kterou bych já rozhodně nezvolila a nebo se mi na nich prostě a jednoduše nelíbí.

Když jsem byla malá a vyrůstala jsem, moji rodiče si zakládali na tom, že jejich holčička bude mít krásné a dlouhé princeznovské vlasy. Tuhle představu jsem jim plnila přibližně do mých patnácti než jsem se nechala rapidně ostříhat a zbavila jsem se doopravdy dlouhých vlasů – mikádo mě zkrátka lákalo víc a chtěla jsem zkusit i něco jiného. Nyní – o nějakých šest let dále mám vlasy opět dlouhé a nehodlám na tom nic měnit. Dlouhé vlasy se mi zkrátka zdají ženské, je pro mě na nich něco přitažlivého a těch účesů, co s nimi můžete vytvořit!

I proto mě poměrně překvapil názor v diskuzích, kde spousta žen zastává názor, že vlasy delší jak po lopatky, nemohou nikdy vypadat upraveně, často v nich holky vypadají jako lesní divoženky, které kadeřníka neviděly pár let a zkrátka opravdu dlouhé vlasy jsou sice na první pohled zajímavé, ale polodlouhé jsou o moc lepší a vypadají lépe.

A co bude více slušet tobě? Krátké nebo dlouhé?

Toužíš po změně, ale stále si nejsi jistá, jaký střih vlasů ti sluší nejvíce? Celebrit, které se rozhodly vyměnit dlouhé lokny za kratší vlasy a jejich různé varianty, stále přibývá. Pokud se ti zalíbil tento trend a přemýšlíš nad tím, že ho budeš následovat, nejprve se ujisti, zda je tato délka pro tebe to pravé ořechové. A jak to zjistit? Udělejte si jednoduchý test!

Pravidlo 5 centimetrů

Jestli jsi typ, které sluší dlouhá hříva nebo bys měla zvolit spíše kratší střih, zjistíš velmi jednoduše. Nepotřebuješ rady kadeřníka a ani nemusíš trávit hodiny na internetu, abys na to přišla.

Trik, se kterým přišel John Frieda – úžasný britský kadeřník, využívají mnozí vlasoví stylisté, aby během pár sekund určili, jaký účes se dotyčné dámě hodí nejvíce. „Všechno je to o úhlech,“ říká vlasový stylista. „John studoval obličeje a zjistil, že úhel čelistní kosti dokáže určit, komu sluší krátké nebo naopak dlouhé vlasy,“ doplňuje dále stylista.

A JAK TO ZJISTIT?

Na tento jednoduchý test ti postačí pravítko a tužka. Tužku přilož v horizontální poloze ke špičce brady. Potom umísti pravítko pod ucho, vertikálně. Důležité je, v jakém bodě se protnou. Pokud tužka na pravítku ukáže méně než 5,5 cm, tvoje tvář je stvořená pro krátké vlasy. Číslo větší než 5,5 cm jasně hovoří o tom, že dlouhé vlasy jsou pro tebe lepší volbou.

Takže příště, když budeš obdivovat krátké vlasy nebo dlouhou hřívu na někom jiném, vzpomeň si na pravidlo 5,5 centimetru. Pokud je vzdálenost mezi nejnižším bodem vašeho ucha a špičky brady větší než 5,5 cm, nech si dlouhé vlasy, pokud je číslo menší, nemusíš se bát zariskovat a zvol kratší účes.

TIP: Mrkněte na méně známé tipy pro podporu kvality vlasů

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článek5 důvodů, proč být na Instagramu!
Další článekJak se vyspat v horku? Poradíme ti.
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

2 KOMENTÁŘE

  1. podle mně jsou mnohem lepši dlouhe vlasy. Proto použivam clipy, abych je měla delší a hustější

Diskuze je uzavřena.