Domů Krása & Péče Líčení Líčení do školy

Líčení do školy

12

Líčení do školy je občas věc dost ošemetná a musíš se vidět z různých úhlů pohledu, protože jakmile nebudete s make upem a kosmetikou obecně šetřit, můžete na to občas doplatit.

Většina (zdůrazňuji většina!) učitelů jsou tvorové konzervativní. Vyrostli na černobílých filmech, kdy líčení se používalo maximálně ve filmu a to ještě ke všemu střídmě. Proto se jim dvakrát nemusíte zavděčit či zdát sympatická pokud na sobě toho máte tuny. Tím nechci naznačit, že se musíte naprosto přestat líčit, ale je fajn znát hranice.

Co se týče make upu, tak tím nic nezkazíte, pokud zvolíte správný odstín i konzistenci. Je kravina pokud dívky s přijatelnou pletí na sebe patlají tuny krycího make upu, v tomto případě volte raději tonovací, který na vás bude působit přirozenějším dojmem.

Stejně tak pudr volte v odpovídajícím odstínu. Pudr má pouze fixační roli – tudíž ho na sebe nemusíte dávat spoustu.

S tvářenkou si můžete vyhrát. V přirozeném líčení vyhrávají ty do meruňkové rozzařující barvičky, které vaši pleť pouze doladí. Vyhněte se rudě červeným – ty si nechte na večer:)

Co se týká tužky na oči, tak s tou dělá mnoho holek chybu. Udělají si nehezkou mega tlustou linku pod horním a nad dolním víčkem. Nevypadá to dobře celkově a už vůbec se to nehodí do školy. Tužku je potřeba mít dostatečně ořezanou, linku mít rovnou a občas to chce štětečkem rozetřít do ztracena, aby to nepůsobilo tak tvrdým dojmem. Do školy bych nevolila černou – pokud ano, tak opět v přijatelném množství. V přirozeném líčení vyhrává hnědá a šedá.

Stíny na oči můžete zvolit jakékoliv, jen to nechce moc syté barvy a také si je nemalujte až k obočí. Pokud se vám líbí i modrá, tak světlounce modrá vypadá hezčí než tuna pastelkově modré. Nejlepší jsou ale hnědé, růžové, světlounce fialkové. Ale i víčko jen pokryté kapkou make upu a pudru vypadá krásně:)

 Možná se budete na tenhle článek tvářit divně, protože se vám líbí např. emo styl nebo si bez tlusté černé linky připadáte ošklivě vybledlí – no prostě hrozní. Ale každá holka je krásná i s minimem make upu – s tunou může vypadat leda směšně.
Předchozí článekJak opticky zvětšit rty
Další článekSex před 15tinami?
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

12 KOMENTÁŘE

 1. chtěla jsem se zeptat ty oční stíny na fotce (dole na obrázku)
  jsou tvé jestli -ano prosím řekni mi kde bych takové mohla sehnat a kolik by stály
  -ne tak jaké používáš ty a kde bych je mohla sehnat a do kolikati Kč by stály?

  PS:zoufale hledám oční stíny do školy a tak.

  • No sice nejsem Mers , ale úžasné oční stíny má značka s-he.. ;) Používám je už dlouho + jsou celkem levné.. ;) Vyzkoušej :)

 2. Moc hezký článek.Já jsem Emo…ale ještě jsem neslyšela o tom,že si emaři musí dělat linky apod…já osobně si děkám tenké černé…ale neber si to špatně…:)

 3. Ahoj, sem tmavovláska, něco mezi hnědou a černou, světlá pleť-dělám si do školy horní tekuté černé linky plus k tomu řasenku. Myslíš, že je to moc?
  Děkuji. :)

  • Ahoj,

   tak záleží na tom, jak to na tobě vypadá, jak linky vypadají. Pokud jsou tenké, ne přes celé víčko, tak na tom nevidím nic špatného:)

 4. Ahoj,chci se zeptat,mám tmavě hnedé,skro až černé vlasy,a mám dlouhé tmavé řasy,takže si řesenku nemusím dávat,je mi 14 a do školy si dělám tence černé linky,je to takové decentní :) je to až moc??nebo mám zvolit jiný odstín? :))

  • Ahoj,

   jestli ti to přijde decentní a ostatní na to nereagují tak špatně, tak na tom nevidím nic špatného. Každopádně bych si být tebou opatřila třeba i šedivé nebo hnědé linky – jsou často zajímavější a pro tvůj věk i vhodnější:)

  • DÍky moc za radu,koupila jse si hnedou tužku miss sporty,pouze za 30 Kč,jsem maximalně spokojena :))

 5. Já osobně používám do školy make-up, pudr, řasenku, tekuté linky a bezbarvý lesk. Stíny používám jen minimálně, vzhledem k tomu, že s nimi neumím pořádně pracovat.
  Myslím, že je to tak akorát, znám holky, u kterých jejich stíny vypadají jak monokly, takže něčemu takovému se ráda vyvaruju…

 6. Ahoj, je mi 10. Vím, že to není věk na líčení, však se taky ani nelíčím. Mám ale obličej plný beďarů…=\ Myslíš, že bych měla používat make-up nebo to mám nechat tak je?

  • Já si myslím, že se v tomhle věku líčit či zakrývat nedokonalosti není nic dobrého, ale pokud ti to vadí, rozhodne by ti měl pomoct lehký korektor nebo každodenní čištění pleti (což doporučuji) stačí si každý den umýt obličej vodou a pak dat nějakou masku, krém, cokoliv proti akné. Kamarádka ve tvém věku měla též silné akné a později okolo 12&13 let se ji vytratilo úplně. Volba je na tobě, já doporučuji ještě vyčkat?.

Diskuze je uzavřena.