Domů Krása & Péče Vlasy Dokonalý účes v zimě – i s čepicí! ...

Dokonalý účes v zimě – i s čepicí! 4.71/5 (7)

8

FreeGreatPicture.com-27908-female-characters

Venku přituhuje a už se začínají nosit čepice, což je podle mě skvělé, protože já osobně mám zimní módu v podobě kabátů a čepic hrozně ráda a líbí se mi, jak obchody začínají rozšiřovat svoje zboží a ty tak máš na výběr z tisíců kombinací, ať už skromnějších a usedlejších, tak z těch veselých a barevných. Se zimou a čepicemi, ale přichází jedna starost, kterou můžeš mít v případě, že si zakládáš na dokonalém účesu a zdravých vlasech. Mnoho lidí totiž tvrdí, že čepice nejsou pro vlasy dobré, naopak je poškozují, mohou je zapařit a některé dívky je nenosí právě z toho důvodu, že se bojí, aby jim neponičily pracně vytvořený účes. Jak to tedy je a jak zničení účesu můžeš předcházet?

Abychom si to ujasnili, není pravda, že čepice ničí vlasy, ale jen pod tou podmínkou, že bude z kvalitního materiálu. Jakmile bude špatně sedět, bude moc volná nebo naopak moc těsná a materiál nekvalitní, vlasy se ti mohou více zacuchávat. Další podmínkou je, aby byla z lehkého materiálu, tedy vlasy nijak netlačila k pokožce hlavy.

V zimě je žádoucí, pro zdraví tvých vlasů si v mrazech čepici vzít, protože chrání před zimou nejen tvé uši a hlavu, ale i vlasy, kterým příliš nízké teploty nijak neprospívají. Pokud si vlasy myješ ráno nebo přes den před tím, než jdeš s čepicí ven, dávej pozor na to, aby nebyly vlhké, ale dobře usušené – voda, která poté zůstane ve vlasech by zimou zmrzla a poškodila tak jejich strukturu. Je proto velice důležité, aby jsi vlasy před nasazením čepice, měla dokonale suché.

Jestli je tvůj problém ten, že pod čepicí ti dlouhé vlasy plihnou, určitě to neřeš culíkem, ale spíše volným copem nebo drdolem (bez gumiček, sponek, vlasy na temeni smotej a schovej pod čepici), které by ti mohly pomoci k optickému zvětšení objemu tvé hřívy – naopak u utáhnutého culíku se vlasy v místě, kde je utáhneš gumičkou, spíše budou více lámat a tvořit ti po rozpuštění nehezké záhyby.

Čepici určitě vytáhni ze skříně, pokud jsi kulmovala a bojíš se, že než dojdeš do školy/práce/ke kamarádce, ti vlny splihnou a vyrovnají se. Většinou za to může pohyb vlasů, vlhkost ve vzduchu nebo vítr. Vlasy lehce přelakuj (po mytí použij i tužidlo) a všechny prameny schovej pod čepici – tak na ně okolní prostředí nebude mít vliv a po sundání čapky, budou tvé vlny stejné, jak když jsi je doma udělala.

Pokud chceš, aby ti účes vydržel i po sundání čepice, určitě to nepřeháněj s lakem na vlasy, který sice výdrž účesu podporuje, ale pokud to s ním přeženeš, tvar vlasů se bude kopírovat podle tvaru čepice, takže lak ano, ale v rozumném množství, aplikovat z rozumné vzdálenosti (20 – 30cm od vlasů). Skvěle se osvědčilo i tužidlo, které můžeš jemně vmasírovat do suchých vlasů po sundání čepice. Je to dobré hlavně pro vrácení objemu, když se ti účes „splácl“. Není od věci u sebe v batohu nosit i jedno malé cestovní tužidlo.

Elektrizující vlasy jsou v zimě častý problém, kvůli kterému se často nošení čapek odmítá. Po sundání vlasy poletují a elektrizují, což není nic přijemného. Nezapomeň na to, že elektrizují hlavně suché vlasy, takže snaž se je v zimě hodně hydratovat (hydratační vlasová kosmetika, regenerační masky) a horký vzduch ve fénu nahraď vzduchem studeným a raději si fénování o pár minutek prodluž – elektrizování bude znatelně menší. Nebo si také tady můžeš přečíst článek o elektrizování vlasů.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekVitamínové doplňky a doplňky stravy – potřebujeme je?
Další článekČerno – žluté líčení + (foto)návod
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

  1. Super článek :-) Přiznám se, že já v zimě čepice nenosím – tedy alespoň doteď. Možná bych si nějakou mohla pořídit. Akorát když mám vysoko vyčesaný účes, tak se mi čepice na vlasech nelíbím- přijde mi to takové divné. Co si o tom myslíš ty? Btw: Mně se taky moc líbí zimní móda :-)

  2. Hezký článek.:-) Já v zimě nosím hlavně barety a tam nějaký problém s ničením účesu ani nemám.

  3. Ani jsem nevěděla, kolik problémů může někdo s čepicí mít :) Upřímně, když je venku zima až praští, tu čepici si vezmu, jinak by mi snad upadly uši mrazem :) Většinou nosím culík a pod čepicí mi ti nevadí.

  4. ahoj zkusila jsem vsechny moznosti cepic co snad existujou jelikoz mam vlasy furt rozpusteny tak je vzdycky strasne rozhazeny……. co stim? prosim poradte mi nekdo

Diskuze je uzavřena.