Můj první pracovní den Zatím bez hodnocení.

Zdravím Vás,

dnes jsem poprvé byla na praxi v kutnohorské lékárně Dr.Max, kterou jsem si vybrala hlavně kvůli tomu, že jí mám blízko domova a navíc se mi celkově prostředí lékárny i personál zdál už z dřívějška (jako klientovi/pacientovi) uspokojující a sympatický. Tudíž jsem si tam zašla požádat o praxi, kterou máme v prváku ve škole povinnou a hurá – vedoucí magistra souhlasila a dnes byl můj první den. Měla jsem vážně strach, protože jsem v prváku a i když se věčně učíme něco nového, stále toho neumím tolik, abych si mohla hrát na znalce, navíc i když to zvenku tak nevypadá, lékárna je vážně velká a těch léků je kopa – naučit se to není zrovna nic primitivního.

Na pracoviště jsem dorazila před osmou, vyfasovala jsem bílé tričko a kalhoty s logem Dr. Max, jmenovku a přinesla si svoje pantoflíčky (ne ty se Snoopym!). Nejdřív jsem se tak rychle seznámila s personálem – většina je doopravdy jen o pár let starších než já, takže žádné tykání se tam nevede, celkově je to tam poměrně pohodové. Provedli mě lékárnou – laboratoř, denní místnost, sklad, příjem zboží, kancelář, umývárny a snažili se mi v rychlosti vysvětlit, kam které léky patří, což se stalo problémem číslo jedna.

V devět hodin byl první příjem léků na objednání. Léky přivezli v obrovských krabicích a po jejich zapsání mi řekli, ať je uklidím, kam patří. Myslela jsem si, že to bude sranda, jenže na třídění je to dost složité. Z obalu musíte poznat, co je na lékařský předpis a co je ve volném prodeji, na co léčivo slouží (často to tam není vůbec napsané). Třeba taková antikoncepce patří do jiného šuflíčku než ostatní léky a všechno musí být abecedně řazené, takže to šlo docela pomalu a těžce, ale žádná fyzická dřina to nebyla, to určitě ne.

Potom přišli pacienti s receptem od lékaře, že jim máme namíchat salicylové masti (používají se na dermální problémy), takže mě zaúkolovali, ať je v laboratoři namíchám. Ve škole se stále učíme vážit na klasických lékárenských vahách (ty se dvěma rameny), zkrátka ze zvyku, i když tam digitální máme – tady jsou jen digitální, takže to šlo vše o moc rychleji než o hodinách. Masti jsem namíchala, přeplnila do krabiček, osignovala a dala na výdejnu, byla jsem na sebe moc pyšná!

Potom přišla jedna paní z personálu s chlebíčky a zákusky, které jsme hladově sežrali snědli v poledne, kdy byla lékárna v podstatě prázdná, magistři se mě hodně ptali na školu, co se tam učíme apod. Tahle jídelní část se mi fakt líbila;).

Pracovní dobu máme klasicky 8 hodin (tzn. od 7 do 3 nebo od 8 do 4), ale nějak mi to nevadí a dnešek docela rychle utekl. Celkově jsem byla moc spokojená (prozatím) a v lékárně se mi vážně moc líbí!

Užívejte víkendu

Mers

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

 1. Brave Tangerine

  Luci tak to moc gratuluji a i mně těší, že se ti tam líbilo, že tě všichni přijali v pohodě a že jsi dnešek zvládla..:) A doufám, že další dny budou probíhat stejně jako ten dnešní..:)
  Hodně štěstí..:)

 2. tak to gratuluju! ;) Hlavně že se ti tam líbí. A jak si psala že ty salicylové masti máš namíchat tak to si dělala úplně sama bez dozoru nebo u tebe někdo byl a koukal se jestly to děláš dobře?Protože kdyby tohle zadali mě tak nevim jesy bych to zvládla:D Ale asi to máš nacvičený ze školy že? :) Hlavně že tě to baví ;)

  P.S. Mám přípravky od Garnier s kys.salicylovou proti akné.Tak až si budu odičovat pleť a budu nanášet tonikum a krém s kys.salicylovou tak si na tebe pokaždé vzpomenu :)))

  • Mersmerize

   No, my masti mícháme už ve škole podle recepturního zadání a českého lékopisu, takže jsem věděla jak na to, ale samozřejmě tam se mnou byl lékárník, kterému jsem řekla, co budu dělat, řekla jsem mu postup a on pak něco zadával do pc, takže sice dohlížel, ale nepomáhal:))

 3. Tak hlavně, že se ti tam líbí :) držím ti moc palečky do dalších dnů strávených v lékárně ;)

 4. To gratuluju:) a věřím, že se tu práci budeš dělat dobře, protože jsi moc šikovná a že tě to bude bavit:)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist