Domů Rodina & Škola Moje zápisky Můj první pracovní den Zatím bez hodnocení.

Můj první pracovní den Zatím bez hodnocení.

5

Zdravím Vás,

dnes jsem poprvé byla na praxi v kutnohorské lékárně Dr.Max, kterou jsem si vybrala hlavně kvůli tomu, že jí mám blízko domova a navíc se mi celkově prostředí lékárny i personál zdál už z dřívějška (jako klientovi/pacientovi) uspokojující a sympatický. Tudíž jsem si tam zašla požádat o praxi, kterou máme v prváku ve škole povinnou a hurá – vedoucí magistra souhlasila a dnes byl můj první den. Měla jsem vážně strach, protože jsem v prváku a i když se věčně učíme něco nového, stále toho neumím tolik, abych si mohla hrát na znalce, navíc i když to zvenku tak nevypadá, lékárna je vážně velká a těch léků je kopa – naučit se to není zrovna nic primitivního.

Na pracoviště jsem dorazila před osmou, vyfasovala jsem bílé tričko a kalhoty s logem Dr. Max, jmenovku a přinesla si svoje pantoflíčky (ne ty se Snoopym!). Nejdřív jsem se tak rychle seznámila s personálem – většina je doopravdy jen o pár let starších než já, takže žádné tykání se tam nevede, celkově je to tam poměrně pohodové. Provedli mě lékárnou – laboratoř, denní místnost, sklad, příjem zboží, kancelář, umývárny a snažili se mi v rychlosti vysvětlit, kam které léky patří, což se stalo problémem číslo jedna.

V devět hodin byl první příjem léků na objednání. Léky přivezli v obrovských krabicích a po jejich zapsání mi řekli, ať je uklidím, kam patří. Myslela jsem si, že to bude sranda, jenže na třídění je to dost složité. Z obalu musíte poznat, co je na lékařský předpis a co je ve volném prodeji, na co léčivo slouží (často to tam není vůbec napsané). Třeba taková antikoncepce patří do jiného šuflíčku než ostatní léky a všechno musí být abecedně řazené, takže to šlo docela pomalu a těžce, ale žádná fyzická dřina to nebyla, to určitě ne.

Potom přišli pacienti s receptem od lékaře, že jim máme namíchat salicylové masti (používají se na dermální problémy), takže mě zaúkolovali, ať je v laboratoři namíchám. Ve škole se stále učíme vážit na klasických lékárenských vahách (ty se dvěma rameny), zkrátka ze zvyku, i když tam digitální máme – tady jsou jen digitální, takže to šlo vše o moc rychleji než o hodinách. Masti jsem namíchala, přeplnila do krabiček, osignovala a dala na výdejnu, byla jsem na sebe moc pyšná!

Potom přišla jedna paní z personálu s chlebíčky a zákusky, které jsme hladově sežrali snědli v poledne, kdy byla lékárna v podstatě prázdná, magistři se mě hodně ptali na školu, co se tam učíme apod. Tahle jídelní část se mi fakt líbila;).

Pracovní dobu máme klasicky 8 hodin (tzn. od 7 do 3 nebo od 8 do 4), ale nějak mi to nevadí a dnešek docela rychle utekl. Celkově jsem byla moc spokojená (prozatím) a v lékárně se mi vážně moc líbí!

Užívejte víkendu

Mers

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekA teď jsem na střední!
Další článekŽij zdravě, i tak zhubneš
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

5 KOMENTÁŘE

  1. Luci tak to moc gratuluji a i mně těší, že se ti tam líbilo, že tě všichni přijali v pohodě a že jsi dnešek zvládla..:) A doufám, že další dny budou probíhat stejně jako ten dnešní..:)
    Hodně štěstí..:)

  2. tak to gratuluju! ;) Hlavně že se ti tam líbí. A jak si psala že ty salicylové masti máš namíchat tak to si dělala úplně sama bez dozoru nebo u tebe někdo byl a koukal se jestly to děláš dobře?Protože kdyby tohle zadali mě tak nevim jesy bych to zvládla:D Ale asi to máš nacvičený ze školy že? :) Hlavně že tě to baví ;)

    P.S. Mám přípravky od Garnier s kys.salicylovou proti akné.Tak až si budu odičovat pleť a budu nanášet tonikum a krém s kys.salicylovou tak si na tebe pokaždé vzpomenu :)))

    • No, my masti mícháme už ve škole podle recepturního zadání a českého lékopisu, takže jsem věděla jak na to, ale samozřejmě tam se mnou byl lékárník, kterému jsem řekla, co budu dělat, řekla jsem mu postup a on pak něco zadával do pc, takže sice dohlížel, ale nepomáhal:))

  3. Tak hlavně, že se ti tam líbí :) držím ti moc palečky do dalších dnů strávených v lékárně ;)

  4. To gratuluju:) a věřím, že se tu práci budeš dělat dobře, protože jsi moc šikovná a že tě to bude bavit:)

Diskuze je uzavřena.