Domů Rodina & Škola Moje zápisky Nestíhám a nezvládám Zatím bez hodnocení.

Nestíhám a nezvládám Zatím bez hodnocení.

10

Jdu si Vám na okamžik postěžovat, protože mám pocit, že vůbec nic nestíhám, i když jsem si vše krásně rozvrhnula a naplánovala. Možná to byla chyba, protože když to promyslím a zorganizuju, tím spíš to nevyjde, jak zjišťuju ze svých zkušeností. Stále jsem v lékárně Dr. Max, jsem zatím vcelku spokojená, moc mě to tam baví a vážně bych chtěla, aby mě okamžitě zaměstnali, protože se mi do školy vůbec nechce a když si představím, že od června mě čekají zkoušky, je to fakt peklo.

Měla jsem v plánu celý květen se aspoň trošku učit, zkrátka dohnat za ten měsíc všechny otázky a témata ke zkouškám, přehledně si je vypracovat, podívat se na to, abych neměla výčitky svědomí, když nějakou zkoušku neudělám, jenže…

To jsem si to linkovala moc růžově, co všechno stihnu. Ráno vstanu a domů přijdu večer dost unavená, s bolavýma nohama od toho věčnýho stání a chození v lékárně. Je to pro mě dost náročný, protože celou tu dobu, co tam jsem se musím soustředit, abych dala ten desetitisící lék tam, kam patří, abych pacientovi správně poradila, abych nikoho nezabila svojí mastičkou, roztokem nebo tobolkami. Baví mě to, ale musím pořád všechno sledovat, neustále se učit nový věci a snažit se nezvýšit úmrtnost v Kutné Hoře (žertuji;)). No a protože přijdu domů dost unavená, už vůbec nemám náladu sednout si za počítač nebo za učebnice a něco udělat do školy a pořád si říkám: „Udělám to příští týden, stihnu to příště“. Jenže už jen pár dní a je konec května a a já stále nic neumím!

Zkrátka jsem z toho v mírné depresi, protože až budu chtít v posledním týdnu stihnout všech šest zkoušek a čtyři zápočty, asi mi z toho hrábne.

Proto se nezlobte, že tak často nepřispívám nebo neodpovídám na komentáře, často prostě nemám náladu – přijdu domů, najím se, pustím Simpsonovi a padnu do postele.

Doufám, že jsem Vás svým stěžováním moc neotrávila, doufám, že vy naopak prožíváte krásné dny a užíváte si blížícího se konce školního roku. Mějte se krásně

Mers

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekMřížkované nehty + (foto)návod
Další článekDokonalá postava s hubnoucím prádlem
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

10 KOMENTÁŘE

 1. Mers, myslím že můžu mluvit za všechny pravidelné návštěvníky tvého bllogu, my to chápeme ale tvoje články by mi nehorázně chyběly :).. každý den potřebuju přečíst alespoň odstavec tvé práce :D.. Takže přeju hodně štěstí a pevný nervy :).. Ty určitě vše zvládneš ! :)

 2. Mers to je v pohodě že nepřispíváš…) Po zkouškách to bude všechno lepší.. A ano, ono to plánování zas tak nefunguje…:D Ale já věřím, že ty to zvládneš a zkoušky uděláš….:)

 3. Neboj Mers,ty to určitě zvládneš :)).
  A z čeho budeš mít zkoušky když teď dlouho děláš v lékárně? A na jak dlouho tam vlastně budeš?
  A to každý musel do lékárny??
  A oni tě můžou zaměstanat když chodíš do školy? Nějak to nechápu:D
  Ale jinak ti opravdu držím pěsti.:) Hodně štěstí

  • Díky:) Jinak jsme měli letní semestr dva měsíce a profesoři jeli s učením, jak blázni. Hrozně moc nám toho naložili, a za ty dva měsíce jsme třeba z takové anatomie stačili probrat to, co za celé dva roky na střední, neuvěřitelný. Jinak praxi mám necelé dva měsíce (6 týdnů).

   A ano, většina lidí šla do lékárny, ale nebyla to povinnost – zkrátka jsme si museli praxi zajistit na místech, kde se pracuje s léky (SÚKL, různé sklady apod.), ale tak nejsnažší je dostat se právě do lékárny, kde mají praktikanty rádi:)

   Jinak zaměstnat mě samozřejmě nemůžou, to měl být vtip:)

 4. Můžu uklidnit tvoje svědomí, nejsi vůbec jediná. Jsem na tom stejně. Tento týden je sice trochu volnější, protože jsou maturity a celý rozvrh překopaný, nicméně naplánováno už je tolik písemek, že mi z toho jde hlava kolem. A když už se dokopu něco naučit, test se přesouvá. A to co zůstane, zrovna neumím… přeji mnoho štěstí

 5. Už jsem se nemohla dočkat až napíšeš deníček :D Jinak já to chápu, taky jsem na tom podobně :/ Tak at ti to zkouškový brzy uteče, a neboj ty to zvládneš levou zadní ;)

 6. Každý si musí někdy postěžovat, člověku se uleví. Ale ty to zvládneš.

 7. Když to tu pročítám nedá mi nenapsat, že škola je sranda.Chtěl by jsem mít zase tyhle krásné starosti :-D

Diskuze je uzavřena.