Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Netradiční postupy, když držíte dietu

Netradiční postupy, když držíte dietu

1

Netradiční postupy, když držíte dietuTaké vás trápí nějaké to kilo navíc, a zároveň je vaším cílem shodit? Jestliže ano, je mnoho diet a možností, jak na to. Opomíjet rozhodně nelze ani různé netradiční postupy, které mnoho žen pravidelně zkouší. O jaké se jedná? Podívejte se společně s námi. Jistě vás některé zaujmou a sama se je rozhodnete vyzkoušet.

1. Použití potravinové folie

Tu skutečně nemusíte využívat nutně jenom v souvislosti s vaším jídlem. Jsou i jiné možnosti, jak se dá efektivně využít. A to právě ve chvíli, kdy se rozhodnete zhubnout. Jak a v čem vám pomůže? V tom, že si danou folii omotáte na ty partie, kde konkrétně budete chtít zhubnout. Doporučováno je používat danou folii především přes noc. A to s cílem výrazněji eliminovat tukové zásoby.

Pravdou je ale to, že potravinová folie a její omotání na problémové partie nepřinese požadovanou eliminaci tuků, ale dojde jenom ke ztrátě vody. I to ale znamená, že daná oblast může už ráno po probuzení vypadat hubenější. Dobrá volba ve chvíli, kdy potřebujete krátkodobě ztratit pár centimetrů. Z dlouhodobého hlediska se ale jedná o postup, o kterém je nutné říci, že rozhodně není tak účinný, jak si o něm lidé myslí.

2. Využívání skořice

Nejenom, že se jedná o oblíbené koření, které najde své místo především ve sladkých pokrmech. Nelze zapomínat také na to, že skořice je dnes i pomocníkem při hubnutí. A to hlavně ve chvíli, kdy chcete využít její doprovodné účinky, spojené s možností ohřátí vašeho těla. Primárně dokáže?

Nejenom, že skořici můžete klasicky konzumovat. Je možné i to, že si ji budete nanášet třeba právě na problémové partie. Nejenom v souvislosti s tím, že si sama vyrobíte různé přípravky. Dnes není jakýmkoliv problémem ani ti, že si koupíte takzvané terigenní gely, které se na kůži nanášejí. I když jde o poměrně netradiční metodu, tak skutečně funguje. A to především v souvislosti s eliminací celulitidy.

3. Stravování s využitím fitness příboru

Že jste pojem fitness příbor skutečně ještě neslyšela? Je nejvyšší čas se s ním seznámit, jelikož i ten můžeme zařadit do segmentu věcí, které vám mohou zajímavě pomoci v hubnutí. Tedy pokud chcete kromě netradičních metod využít i ty tradiční. A v čem je daný příbor vlastně unikátní? Na první pohled může vypadat zcela běžně. Pokud ho ale vezmete do ruky, rázem zjistíte, že něco je zcela jinak. Mluvíme zde o situaci, která je spojena s tím, že daný příbor je mnohem těžší, než ten běžný.

V každém příboru je totiž umístěno závaží, které může vážit třeba i jeden kilogram. A proč? Je to pochopitelné – i během jídla můžete posilovat. Nutnost výraznější fyzické námahy pomůže zrychlit spalování tukových zásob a zároveň pomůže k růstu svalové hmoty. Jde sice jenom o lehčí formu posilování, ale výsledky v porovnání s klasickým příborem rozhodně má. A navíc – někdy se už můžete cítit tak unavena, že zbytek jídla raději necháte, protože už nemáte sílu zvednout vidličku. Samozřejmě v počátcích určitě nedoporučujeme nakupovat hned ty nejdražší příbory na trhu.

4. Využívání tepla

Skutečně je dokázáno, že teplo v hubnutí pomáhá. I proto jsou některé metody založené na tom, že když jdete cvičit, je vhodné vzít si oblečení, které vás bude v potřebném teple udržovat. Zde ale pozor na riziko, které může znamenat přehřátí organismu a možný kolaps. Je proto nutné hlídat si tělesnou teplotu a nezapomínat také na nezbytný dostatek tekutin.

Pokud to s využitím tepla myslíte vážně. Je vhodné nezapomenout ještě na další metody, jak vaše tělo dokonale prohřejete. Nejenom, že můžete napomoci samotnému hubnutí, ale tato metoda je vhodná i ve chvíli, kdy je vaším cílem prospět svému zdraví i v dalších rovinách. Co přesně máme na mysli? Je to:

  • Klasická sauna
  • Infrasauna
  • Pára

5. Konzumace přírodních nakopávačů

Správná dieta je založena na dobře sestaveném jídelníčku. Kromě klasických a samozřejmých jídel nelze opomíjet ale i různé přírodní nakopávače. Lze si je představit jako látky, které mohou zajistit rychlejší spalování. A to tím, že primárně zrychlí metabolismus. Pokud i vy chcete v souvislosti s dietou napomoci vašemu tělu ve spalování, potom se s námi podívejte na několik osvědčených tipů, se kterými vedle rozhodně nešlápnete.

Známý je určitě kofein, který můžete najít třeba v kávě. Nejenom, že vám pomůže dodat energii a udrží vás vzhůru. Pro své účinky je i velmi známým stimulantem, pomocí kterého si zajistíte i to, že budete spalovat rychleji.

Podobně pomůže i zelený čaj, který kofein také obsahuje. Mimo to ale obsahuje i různé antioxidanty. Díky tomu, že je dostanete do těla, se vám povede i to, že se vaše tělo vyčistí a bude tak správně a lépe fungovat. A to se také pozitivně projeví na rychlosti spalování. Na závěr se podívejme i na oblíbené chilli. Pokud milujete pálivé, dejte si papričku ke každému jídlo. Kromě toho, že umí nakopnout váš metabolismus vás jistě výrazným způsobem zahřeje. A to znamená, že i toto povede k rychlejšímu úbytku kilogramů. Že má právě teplo mnoho výhod, to jsme popsali výše.

TIP: Mrkněte na TOP 7 superpotravin pro ženy

1 komentář

Diskuze je uzavřena.