Domů Tělo & Zdraví Gynekologie Problém v intimní oblasti? Zkuste méně masa ...

Problém v intimní oblasti? Zkuste méně masa 4.67/5 (9)

0

Problém v intimní oblasti? Zkuste méně masaTrápí vás, že už sex není takový, jako byl dříve? Důvodů může být celá řada. Pokud jsou spojeny spíše s komplikacemi u vašeho partnera, je třeba problém začít řešit. Anebo si najít jiného. Co když se ale dané problémy týkají právě vás samotné? Možná stačí jenom změna vašeho jídelníčku. Zde se musíme inspirovat i vegetariánů a veganů. Jelikož sexuálnímu životu skutečně dokáže prospět právě absence masa. Z jakého je to důvodu? A co ideálně konzumovat a proč? Na to všechno se podíváme společně.

Rostlinná strava podporuje chuť na sex

Pokud budete pátrat po tom, jaké potraviny dokážou výrazně podpořit sexuální apetit, rozhodně je nenajdete v segmentu klasických živočišných produktů. Tedy až na jedinou výjimku, kterou mohou být korýši. Jinak je ale celkový výčet spojený výhradně jenom s rostlinnou stravou. Co tedy do svého jídelníčku zařadit? Možností je celá řada. My doporučíme:

  • Chřest
  • Celer
  • Dýni

Dále je vhodné nezapomínat ani na exotické ovoce, jako je avokádo, nebo jako jsou fíky. Dobře se hodí také mandle. Chybu neuděláte ani s tím, když se ve vašem jídle objeví cizrna. A když mluvíme o absenci masa, zkuste jeho náhražku, v podobě toho sojového. Pro podporu vašeho sexuálního apetitu rozhodně jasná volba, tím si buďte jista.

Budete mít dostatek vody

Rostlinná strava je na rozdíl té živočišné velmi často plná vody. Stačí si vzít jakékoliv ovoce a zeleninu a najít si na internetu jeho složení. Co zjistíte? Že voda je zde zastoupená ve většině případů v desítkách procent. Díky tomu nebudete mít jakýkoliv problém s dehydratací a vaše tělo bude zavodněné tak, jak by mělo.

A jakou to má souvislost s vaším intimním životem? Poměrně značnou, jelikož když má tělo dostatek tekutin, dokáže během styku samo správně lubrikovat a tak se obejdete bez pomůcek v podobě lubrikačních gelů. Není proto při chuti na sex myslet na řadu prostředků, které je nutné mít po ruce.

Vydržíte déle a budete svěží

Když jíte živočišnou stravu, potřebuje vaše tělo poměrně dost energie k tomu, aby ji dokázalo dobře trávit. A to se negativně jasně podepíše na tom, že energie ubývá. A tak nejenom, že se chutě na sex možná nemusí ani objevit, ale celý styk bude spojený i s tím, že vlivem únavy budete hledat spíše pohodlnější polohy a nebudete se chtít namáhat. Přesně toto může způsobit pořádně velký steak ve vašem žaludku. To zelenina je pravým opakem a její trávení je naprostou hračkou.

Dále je dobré připomenout, že která z vás bude jíst více zeleninu, ta se bude mnohem méně potit. I to může být faktor, který ovlivňuje kvalitu vašeho intimního života. Nebudete se bát pohybů, protože už nebude důvod obávat se nepříjemného potu. I při i po delším milování se tak můžete cítit dokonale svěže. Další bod pro zeleninu.

Budete vonět

Věděla jste, že špatně volená strava se může negativně podepsat i na pachu vašeho těla? Možná s vámi váš partner nechce spát z tohoto důvodu. Vy sama to možná necítíte, jelikož nelze přímo říci, že to byl přímý zápach. Jde spíše o to, že vaše tělo kůží vylučuje různé nežádoucí látky a tak celkový dojem z vašeho těla nemusí být vždy pozitivní. Hlavními strůjci je hned několik věcí, a to:

  • Živočišná strava
  • Příliš intenzivní a silné koření
  • Různé chemické látky z potravin

Navíc připomeňme, že ovoce a zelenina má také čistící účinky. Nejenom, že po ní budete mnohem lépe a přitažlivěji vonět, ale postará se i o to, že z vašeho těla může snadno vyloučit nežádoucí látky, které popisujeme více. První dny může být taková detoxikace možná lehce nepříjemná, ale potom už se budete cítit jako znovuzrozená.

Dokonalé prokrvení

Zelenina má blahodárný vliv také na prokrvení vašeho těla. Proč je správné proudění krve důležité? Nejprve se podívejme na klasické zdravotní hledisko. Tedy na to, že se vaše cévy nezanáší a díky správnému proudění krve si budete moci být jista tím, že vás nepostihnout případné kardiovaskulární a jiné choroby. Správné proudění krve ale má vliv i na celkovou citlivost vašeho těla. A to úplně celého, včetně vašich intimních partií. Díky tomu si můžete být jista, že daný prožitek bude mnohem intenzivnější, než tomu bylo kdykoliv dříve. Je až k nevíře, co dokážou čisté cévy a v nich správně proudící krev.

Budete zdravá

Strava založená na ovoci a zelenině je prospěšná i z toho důvodu, že si díky ní můžete být jistá také svým celkovým zdravím. A to po všech stránkách. Pokud váš intimní život kolísá třeba z toho důvodu, že se dostavuje ono známé bolení hlavy, nemusí to být jenom výmluva, ale skutečně to může být důsledek toho, že s vaším tělem není něco v pořádku. Tedy že mu například chybí různé vitamíny, stejně jako to může být důsledek i toho, že mu chybí různé minerály. Z ovoce a zeleniny jich doplníte potřebné množství. A zdravé tělo je zárukou správně probíhajících procesů, je zárukou bezproblémového fungování, ale je zárukou i toho, že se opět objeví chuť na sex – jedna z přirozených lidských potřeb.

A co dále si přečíst o intimních problémech?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.