Domů Rodina & Škola Moje zápisky Nové Sony Vaio Zatím bez hodnocení.

Nové Sony Vaio Zatím bez hodnocení.

22

Tak mám konečně doma nový notebook. Počkal na poště pár dní, než jsem si konečně vyzvedla a teď mám z něj velkou radost. Svůj motýlí jsem sice milovala, ale tenhle bude určitě mojí novou/druhou láskou.

Když jsem tak před měsícem začala shánět jaký notebook si koupím, v jaké barvě, jakou značku apod., netušila jsem ale, jaký to bude problém, hlavně díky mým vcelku náročným požadavkům. Chtěla jsem elegantní bílý (!), s velkou kapacitou HDD (min. 500 Gb). Je to povrchní, ale prostě černé mi neimponují, nezdají se mi ničím zajímavé, proto jsem se ohlížela hodně na vzhled. Mezi další požadavky patřil i lepší procesor, ucházející grafická karta – hodně se zaměřuju na programy jako Photoshop, Zoner a proto potřebuju, aby to notes stíhal, nesekal se. Webová kamera a wifi jsou samozřejmostí. Stejně tak už jsem nechtěla netbook a malý monitor.

První co mě napadlo byly macbooky od Applu, hodně z vás mi o nich i psalo – jasně, samozřejmě je znám a líbí se mi, ale jsou tu dva důvody, proč jsem se rozmýšlela: Operační systém a cena. OS MacIntosh nemám vyzkoušený, neznám ho, a asi bych macbook musela obohatit o windows, nemám ráda takové změny. Cena je většinou dost vysoká, protože ty levnější varianty nejsou výkonné, sekají se a jsou i poruchovější. Pokud vám to zaplatí rodiče, tak chápu, že máte z jablíčkových výrobků radost, ale mě prostě přijde třicet tisíc jako vyhozené penízky, za něco, co můžu mít ve stejné výkonné kategorii alespoň o polovinu levnější. Proto jsem je hned zavrhla…

Rozhodla jsem se taky, že Hpčka už nechci, stejně jako se mi moc nelíbily Packard-belly, Delly, Toshiby a Gigabyte, který jsem měla vyhlídnutý jako první, mi jeden kamarád, co hardwaru rozumí, rozmluvil.

Pak jsem ale na alze našla Sony Vaia, takže jsem se zaměřila na ty, protože v bílé barvě byly prostě elegantní a krásné. Vaia patří do té dražší cenové kategorie a průměrného výkonu. Do vzhledu se nebojím investovat o nějakou korunku víc (ale v mezích!), proto jsem se nad ním hned začala rozmýšlet. Nakonec jsem se definitivně rozhodla a Vaio jsem objednala!

Domů mi přišel hned druhý den, v krásném černém balení. Když jsem ho dneska rozbalila, překvapilo mě, že má víc než bílé víko – stříbrné, ale krásně to ladí. Klávesnice i touchpad jsou čistě bílé a celkový dojem nic neruší. Na straně je ON/OFF tlačítko, které svítí buďto zeleně nebo červeně, podle toho, jestli je notebook vypnutý/zapnutý. Má harddisk o velikosti 500 Gb a displej o velikosti 15,6″. Váží okolo 2,4 kg.

Vaio má předinstalovaný OS Windows 7, který by zvládla nainstalovat i slepice, kdybyste jí okolo enteru rozsypaly zrní (zvládla jsem to bez přítele a bez zrní!). Jsem s ním maximálně spokojená – zatím jsem na něm vyzkoušela jen ty základní programy, které denně používám – Miranda IM, IE, Mozilla i Chrome, PS CS4 i CS5, Zoner Photo Studio 12, Olympus programy k fotoaparátu… Vše stíhá a zvládá dokonale.

Ty peníze mi za to doopravdy stály, i když bych asi za takovou pálku našla i něco výkonějšího (ale ne tak hezkého!). Jediné čeho se bojím, jsou hodně drahé náhradní díly, neochotná technická podpora a drahé opravy. Ale doufám, že bez toho se obejdu.

Přidávám pár fotek, abyste se i vy mohly pokochat krásou mého Vajíčka (předtím jsem měla motýla – tenhle jsem pojmenovala Vajíčko – Vaio = Vajíčko) :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekVýtok – jaké barvy jsou nebezpečné?
Další článekTip: Prague Fashion Weekend 2011
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

22 KOMENTÁŘE

 1. Oo.. taky bych potřebovala nový PC… mám hroznou šotku, chtěla bych notebook.. :)

  Jinak je krásnej. :) Přeji ať dlouho vydrží a ať dobře slouží. ;)

 2. Jéé máme hodně podobný..já mam taky bílý ale má takový jiný design toho když se zavře… Je moc hezký!

 3. Ahoj je hezký :) (motýlí s emi líbil na 1.dojem více :D) . Můžu se zeptat na kolik Tě vyšel?

 4. Máš pravdu je opravdu úžasný :) Taky bych chtěla notebook, ale rodiče mi ho nechtěli pořídit a mé penízky na to nestačí

 5. Mám úplně stejný model akorát v černné barvě. Je super. Užívej si ho ;)

  • Jak můžeš vědět, že máš stejný model, když jich jsou desítky a vypadají v podstatě stejně? :D

 6. Je moc hezký. Na první pohled byl motýl sice hezčí, ale tenhle je taky moc pěkný. Přeju ti aby dobře sloužil a tak…

 7. Nechci rýpat ale opravdu máš originály Photoshop CS4 a CS5 ? Jestli se ceny nezměnili tak to byla docela pálka.. :D btw. Podívej se na svůj email mers..@sezn..cz

 8. Tak ten je fakt krásný:))
  Taky jsem se dívala po Vaio noteboocích, nejvíce mě zaujaly ty barvy, takové atraktivní:D
  Ale já už noťas mám, a zatím nemám tu možnost, abych si jej mohla vybrat, takže třeba někdy:D .. ale přemýšlím o barevných nálepkách:o))

 9. Je vážně úžasný,také bych potřěbovala nový notebook.Nevím,jestli jsem se v článku sekla,ale mohla bych se zeptat na kolik tě vyšel?

 10. Ahoj, chtěla bych se tě zeptat, není to model SW2L1E/W? :) Ten si chci totiž koupit :).

 11. Mamka má úplně stejný a já jí ho strašně závidím. Měla jsem ho vyhlídnutý a ona mi ho přebrala :D

 12. Můžu se prosím zeptat, jaký je to model? :) A jestli by se hodil i na hry..? Třeba na Sims 3.. to chce výkonnost na ně :D

 13. Tím motýlím notebookem myslíš NOTEBOOK HP takový černý s spirálama? A jakou máš zkušenost se samolepkami na notebook?

 14. Mers je skvělý a krásný..:) Mně se bílé notebooky hrozně líbí..:) Vypadá, že i skvěle funguje.
  PS: Na té ploše je ještě prodivky.tomsh.cz, jak je skvělé jak tvůj blog pokročil, jak se změnil..:)

Diskuze je uzavřena.