Domů Krása & Péče Vlasy Ozdoby do vlasů dotvoří tvůj styl Zatím bez hodnocení.

Ozdoby do vlasů dotvoří tvůj styl Zatím bez hodnocení.

4

Nejenom tričko, kalhoty a boty mohou změnit celkovou vizáž. Při dotváření outfitu by ses měla zamyslet i nad doplňky a to konkrétně těmi vlasovými, které jsou nejviditelnější a i když nemáš zrovna nejkrásnější účes jako z módního katalogu, dokáží s tuctovým účesem udělat zázraky. Stačí si jen správně vybrat!

Vzhledem k tomu, že v obchodech najdeš doopravdy obrovské množství vlasových doplňků, není zapotřebí si s tím lámat hlavu – určitě najdeš něco, co se ti líbí, co bys ráda nosila a co ti bude slušet. Vždy je ale důležité přihlížet k oblečení, protože je na místě, aby to s ním ladilo – je hloupost vzít si tepláky, otrhaný starý svetr a k tomu si do vlasů přidat nějaké draze vypadající šperky nebo sponu s kamínky.

Barevné sponky

Asi nejčastější ozdoba, kterou můžeš v obchodech najít. Tváří se jako úplně obyčejné pinetky, ale buď jsou krásně barevné, nebo  na jejich konci čeká překvapení, ať už kytička, mašlička či jiná ozdobička. Jejich výhodou je, že pokud si koupíš stejnou barvu pinetky jako mají tvé vlasy, ona samotná nemusí být v účesu vidět a na odiv dáš jen krásnou ozdobu.

Určitě se hodí i pro slečny, které si nechávají dorůst ofinku (jestli jsi to i ty, určitě víš, jak obtěžující bývá ofina padající do obličeje). Stačí ji jen na straně přichytit hezkou ozdobičkou a účes hned vypadá živější.

Cena takových sponek je různá a pohybuje se od 20 do 200 Kč – záleží na množství, druhu ozdoby a velikosti. Můžeš je koupit i v sadě a použít je i na drdoly, kde je jich potřeba víc. Zakoupit je můžeš v drogériích, ve Vietnamských obchodech, na tržnicích, v kadeřnických potřebách nebo na internetu.

Velké spony

Se od pinetek liší minimálně – většinou jde jen o  způsob připevnění a velikost. Podle názvu jsou tyto spony větší a výraznější. Můžeš si vybrat buď z klasické pinetky, hřebínku, nebo je na konci klasické kovové „zapínání“, které stačí jen zacvaknout. Vše má své výhody a nevýhody – kovové zapínání např. nemohou použít dívky s krátkými vlasy, protože těm to na klučičím střihu většinou prostě nedrží.

Spony se skvěle hodí do drdolů, k šatům, na slavnostnější příležitosti, ale když to dobře sladíš, tak je můžeš nosit i k hezkému svetru a sukni. Záleží zcela na tobě.

Jejich cena se pohybuje okolo 150 Kč – můžeš si připlatit za dražší kamínky (např. Swarovski crystals apod.)

Čelenky

Tady si doopravdy můžeš vyhrát a vybrat, protože čelenky podle mého nikdy nevyjdou z módy a krom toho, že jsou skvělé doplňky, ti mohou být užitečné. Kdy? Když si např. nestihneš umýt vlasy nebo si je vyžehlit či natočit. Stačí  jen vlasy dozdobit a sjednotit správnou čelenkou. Asi ty nejznámější jsou látkové a plastové – ty jsou nejdostupnější, i když teď (hurá) se začíná od těch plastových lehce odstupovat. Upřímně se přiznám, že mám radost, protože plast se mi na hlavně nikdy moc nelíbil, stejně tak jako široké pevné čelenky, u kterých je vidět, že na tvar hlavy úplně nesednou, vlasy zpod nich vypadávají. Zakázala bych to.

Naopak přicházejí do kurzu nápadné čelenky a to už i mě donutilo objednat si z eBay jednu s pavími pery, protože pomalu ale jistě na tenhle vzor začínám být „ulítlá“. Velice elegantně působí ale i nenápadnější, jednobarevné látkové čelenky. Které se hodí k nápadnějšímu oblečení, protože v nápadném modelu s výraznou čelenkou už by celkový outfit mohl působit přeplácaně.

Krásné čelenky mají podle mě v Bijou Brigitte, kam se na ně vždy ráda podívám, i když za ty nejhezčí si samozřejmě připlatíš. Cenově se pohybují okolo 300 Kč. Levněji je můžeš zakoupit na internetu – okolo 100 – 250 Kč, některé z nich jsou ale nekvalitní, takže to chce zapřemýšlet, do čeho investovat.

Látkové čelenky lze zakoupit za pár korun, např. v DM či Rossmannu jsem nějaké zahlídla, které nevypadaly úplně k zahození.

Šátky ve vlasech (Bandana)

Jednoduchý, uvolněný styl, který někomu může připomenout staré časy a inspirovat dobou, kdy se nosili puntíky nebo pin-up make-up. Tenhle doplněk můžeš vídat u spousty celebrit, které vědí, že šátky ve vlasech dokáží utvořit pěkný účes bez toho, aby jsi musela trávit hodiny před zrcadlem a přemýšlet, jestli si vlasy natoči nebo narovnat.

Šátky můžeš najít v mnoha variantách, liší se především vzorem – jiné jsou velice nápadné, vzorované, barevné a ty další mohou být jednobarevné a velice skromné. Záleží na tobě, co ti bude vyhovovat víc a jak moc výrazně si chceš připadat. Mě osobně se šátky nejvíce líbí s jednoduchými cardigany/svetříky, volnými tričky apod. Záleží ale i na konkrétní podobě šátku, protože některé z nich jsou velice elegatní, hodí se k šatům a něčemu romantičtějšímu, jiné jsou zase přímo rockerské a hodí se zase k jinému oblečení.

Nejvíce jsem jich nalezla na eBay, kde jich je opravdu velké množství za poměrně nízkou cenu (záleží na prodejci).

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekOd blogu k plnohodnotnému webu
Další článekBraň se proti manipulaci!
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. :) super článek,jako vždy. Jen jsem se chtěla zeptat,jestli zase nezačneš přidávat outfit měsíce..?:)

  2. Já pinetky nemohu používat, strašně mi to tahá vlasy a pak mi nejdou dolů, vždycky jsem to musela doslova rvát i s vlasama :/
    Čelenky občas použiju, přesně jak tu píšeš ty, z mody nevyšli :)

  3. Pinetky miluju ..Mám sestříhaný vlasy a když si chci udělat culík aniž bych si musela zastrkovat polovinu vlasů za uši jsou k nezahození ,protože ve vlasech nejdou vidět.

Diskuze je uzavřena.