Odstranit dioptrie lze operací 5/5 (2)

Moderní technologie dokážou zázračné věci s naším zdravím i zrakem. Pokud vám vadí nošení brýlí nebo kontaktních čoček, můžete se špatného zraku zbavit operací. Jedná se o nenáročný zákrok, po kterém si budete pochvalovat ostrý zrak. Co byste měli o této operaci

vědět a je vhodná i pro vaši oční vadu?

Jak probíhá zákrok pro odstranění dioptrií?

Pro odstranění dioptrií se používá laserový paprsek. Po tomto šetrném a rychlém ambulantním zákroku uvidíte již druhý den lépe. Využívají se hned tři laserové metody. Miliony lidí podstoupily metodu PRK, která je doporučována lidem s příliš tenkou rohovkou. Zrak se vám zhojí za 3 až 4 dny, během kterých aplikujete do očí speciální antibiotické kapky. Oči se o něco rychleji hojí po laserové operaci metodou femtoLASIK. Nejmodernější je v současnosti metoda ReLEx SMILE. Zákrok touto metodou je bezbolestný a výrazně snižuje dobu hojení.

Pro koho je laserová operace očí vhodná?

Dejte sbohem jednodenním kontaktním čočkám a brýlím. Laserové odstranění dioptrií se doporučuje lidem mezi 18 a 45 lety. Starší lidé obvykle již potřebují brýle na blízko a v takovém okamžiku nepomohou na žádné laserové metody. I lidé po 45. věku ale mohou zlepšit svůj zrak nelaserovou metodou RLE (výměnou nitrooční čočky za umělou). Tato metoda je vhodná i pro mladší ročníky, kterým oční lékař nepovolil laserovou operaci.

Kolik stojí odstranění dioptrií?


České pojišťovny nehradí operace pro korekci běžných dioptrických vad a každý zájemce si je musí zaplatit sám. Některé oční kliniky nabízejí klientům splátkový kalendář. Jaké jsou ceny za operaci jednoho oka?

  • Metoda PRK: 10 000 Kč / 1 oko
  • Metoda femtoLASIK: 15 000 Kč / 1 oko
  • Metoda ReLEx SMILE: 19 500 Kč / 1 oko
  • Metoda RLE: 20 000 Kč / 1 oko

Jaký dodržovat režim po operaci?

Po laserové operaci očí se vyhýbejte jakýmkoliv aktivitám a odpočívejte. Nekonzumujte nadměrné množství alkoholu a nekombinujte léky proti bolesti s léky na spaní. Za žádnou cenu si nesahejte na oko a aplikujte si kapky podle rozpisu. Mějte co nejvíce zavřené oči a prospěte se. Od druhého pooperačního dne si budete muset kapat do očí tzv. umělé slzy pro zvlhčení a zklidnění očí. Pokud vyrazíte ven, nasaďte si sluneční brýle. Vyhněte se po operaci kouření, aby vám od kouře neslzely a nepálily oči. Televizi si zapněte tehdy, až vás přestane řezat v očích nebo podle doporučení lékaře. Na pooperační kontroly chodíte podle druhu laserové metody.

Dioptrie si nechává odstranit operativně stále více lidí. Přidejte se i vy mezi spokojené klienty profesionálních očních klinik a dbejte jejich pokynů a rad. Někomu se mohou zdát operace drahé, ale za brýle a kontaktní čočky vynaložíte za svůj život mnohem více peněz.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist