Domů Rodina & Škola Moje zápisky Máš na mě otázku? Zatím bez hodnocení.

Máš na mě otázku? Zatím bez hodnocení.

6

Po vcelku výrazné změně designu přichází další velká změna (zatím ještě není 100% dodělaná, ale o tom později) a tentokrát jde o vaše dotazy a poradnu. Proto všechny slečny, které se tu ptají na své osobní dotazy v poradně  nebo to mají v úmyslu, pěkně prosím, aby si článek pořádně přečetly, jinak se může stát, že příště na svou otázku nedostanou odpověď!

Baví mě psát články, baví mě blog a dokonce mě i baví radit, ale je potřeba si uvědomit, že to není má práce na plný úvazek. Není v mých silách sedět před blogovou poradnou a emailem 24 hodin denně a radit vám. Navíc je tu čím dál tím víc návštěvníků, takže je jasné, že dotazy přibývají a já tomu v současné době věnuji 99% svého volného času, dokonce i víc než psaní samotných článků.

To se ale od začátku září mění a začíná nová doba blogu – nastupuju do nové školy, skoro po třičtvrtě roce a Vysoká škola není to samé co vaše základní nebo střední, vyžaduje spoustu úsilí a hlavně: Učení. Proto je jasné, že můj čas věnovaný radám a odpovědím se bude muset zredukovat. Ano, budu radit, budu tu stále často, ale ne tak jako doposud. I proto dělám současné změny…

S přítelem právě v tuto dobu upravujeme nové diskuzní fórum mého blogu, kde si budete moci radit navzájem, budou tam samozřejmě i moje rady a najdete tam toho spoustu. Proto si myslím, že je to krok kupředu, který vám i mě může jen prospět. O fóru ale až příště, v nejbližších dnech úpravy ukončíme a můžete na něj kdykoliv zajít – určitě se o tom dozvíte včas, o to nemějte strach!

Nejdřív bych ale chtěla rozpitvat, jak se na blogu orientovat a tak snáze najít v článcích či komentářích odpověď na vaši potencionální otázku. Proč? Dotazy se víceméně opakují a ptáte se na věci, které jsem dávno napsala, což mi není zrovna dvakrát příjemné, moji prioritou je hlavně psát články. Takže už k samotné orientaci na blogu.

Máš nějaký problém či dotaz – co teď?!

1. Rubriky

První, co bys měla udělat je podívat se do rubrik, které najdeš v hlavní růžové liště – řekla bych, že samotné výpisy rubrik jsou dost přehledné a najdeš tam toho spoustu. Stačí si tedy najet na určité téma – rozjede se ti nabídka podrubrik. V každé rubrice je jich několik.

Chce to jen pořádně číst a dát tomu čas.

2. Vyhledávání

Určitě jste si všechny všimly políčka HLEDAT, které je umístěno nad samotnými rubrikami. Je ohromně užitečné, pokud víte jak s ním zacházet.

Tedy.. Pokud dáš vyhledat slovo, když zrovna budeš v rubrice MENSTRUACE, najde ti to pouze články z rubriky MENSTRUACE. Při obecnějším vyhledávání je tedy lepší být na hlavní stránce blogu.

Fráze, které hledáš, musí být v jazyce, v kterém píšu. Chápu, že sem chodí i Slovenky, bohužel je to český vyhledávač a vyhledává mnou napsaná slova. Už se mi kolikrát stalo, že slečna chtěla najít informace o obočí a do vyhledávání napsala OBOČIE – já ale slovensky nepíšu, takže to samozřejmě nic nenašlo.

Slovíčka, která do vyhledávače píšeš si kontroluj. Pokud otočíš písmenka, napíšeš špatné i/y, pravděpodobně ti to nenajde to, co hledáš (většinou to nenajde nic, pokud jsem neudělala tu samou chybu).

Do vyhledávače se doopravdy píšou co nejpřesnější, ale i stručné výrazy. Je blbost tam psát: NEDOSTALA JSEM MENSTRUACI, CO MÁM DĚLAT? – lepší je napsat tam: „Nepravidelná menstruace“ nebo „vynechání menstruace“ a najde ti to články, v kterých se tyto slovíčka nachází.

3. Fórum

Od té doby, kdy spustíme fórum (1 – 2 dny) mažu poradnu na blogu a také nebudu odpovídat na emailové dotazy, na které tady s trochou snahy můžeš najít odpověď.

Na forum zaměřím další článek, který vám to osvětlí. Proto ho tady nebudu rozepisovat.

4. Email

Napsat mi na email je pro tebe poslední záchrana, co se týče mé odpovědi. Jak už jsem napsala – od září budu potřebovat více času a i když se budu snažit odpovídat, asi to nepůjde tak snadno. Proto vás všechny žádám – omezte emailové dotazy. Ráda radím, ale představ si, kdybys ty měla odpovídat na stovky dotazů denně. Sama to prostě zvládnout nemohu – navíc když ve svém osobním životě, pracuji, studuji a chci i normálně žít;)

Proto mi piš jen dotazy, o kterých tu článek doopravdy není, na fóru jsi odpověď nenašla nebo je to vážnější situace a potřebuješ odbornější radu (gynekologie, lékař, zdraví)…

Vím, že článek na vás může působit ošklivým dojmem a rozhodně nechci, aby tak působil, ale je potřeba si uvědomit, že mám i svůj osobní život, svého přítele, školu a mým primárním cílem je psát dobré články, v kterých poradím.

Doufám, že se na nové diskuzní fórum těšíte – určitě tam najdete spoustu pěkných překvapení:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPrvní den školy: Co na sebe
Další článekNové diskuzní fórum!
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

6 KOMENTÁŘE

  1. Podle mě to je dobrý nápad a určitě není ošklivý když chceš žít normálně a nejenom sedět u počítače

  2. no tak chápu že nechceš furt sedět u počítače to je jasný. ale mně se to nové forum moc nelíbí asi na to nejsem zvyklá. mně by se spíš líbilo něco jako u tebe na blogu. jako že bysme klikli třeba na poradnu a tam bysme si radili navzájem (něco jako je na BG) že by ty dotazy byli lépe seřazené a tak. ikdyž je mi taky jasný že nechceš něco co už je na jiných webech. ale tohle je jen můj názor ,určitě se to nové forum někomu líbí.

    • Tak samozřejmě by bylo lepší mít přehlednější forum apod. jenže to je dost práce víš? Všechno závisí na mém příteli, protože on to musí vymyslet a naprogramovat… není to otázka dvaceti minut. Poradna na bg není klasická stránka a takové naprogramování by trvalo třeba měsíc, v tom je prostě problém. Ale já jsem potřebovala vytvořit něco jako forum, protože jinak by jste se odpovědi nedočkali třeba vůbec, se školou to bude náročný no

  3. Ahoj Mers,prosím kdy uděláš zase někdy chat? Děkuji za odpověď .. :)

    • Ahoj, chat tady byl asi před měsícem, a nevím kdy tu bude další, tipuju tak za další měsíc – dva:)

Diskuze je uzavřena.