Potřebuješ vyšší sebevědomí? Zatím bez hodnocení.

Hodně z nás trpí pocitem či komplexem méněcennosti. Připadáme si ošklivější a celkově horší než vlastně jsme. Proč se vidíme tak špatně?
Pokud tyhle chvíle máš ráno, při pohledu do zrcadla, tak je to myslím vcelku normální. Já si po ránu připadám fakticky strašně, takže se raději moc do zrcadla před sprchou nekoukám. Nikdo není krásný a upravený, když se ráno vzbudí, dokonce ani ty bárbínky a modelky na fotkách, takže hlavu vzhůru!

Když už jsme u těch zrcadel, taky často děláš to, že si před něj stoupneš a řeknete si: „no sakra, jsem jako bečka“ nebo „mám velkej zadek..“ s tím je zapotřebí skoncovat. Každý člověk má chyby, ať už ve vzhledu nebo v charakterových vlastnostech a nikdo by se nikdy nikam nedostal, kdyby se ke všemu stavěl takhle. Určitě ti pomůže, když si stoupneš před zrcadlo a místo toho obvyklého pesimistického kritizování si raději řekneš, že máš pěkné oči, hezké zuby, úsměv nebo hezké břicho. Pokud na sobě nic hezkého nevidíš, stačí se zeptat nějaké dobré kamarádky, která na tobě tyhle skvělé věci určitě uvidí – vždy je něco, co ti ostatní mohou závidět a nemusíš o tom ani vědět.

Nikdo tě nechce? Nikomu se nelíbíš? S nikým nechodíš? Tohle si můžeš myslet až potom, kdy tě každý odmítl bez jediné šance , ale ne v tom případě, kdy ty nikoho neoslovíš. Kluci jsou stejně stydliví jako my holky, a v téhle době už neplatí, že kluk musí holce všechno nabídnout první. Chop se své příležitosti, pokud to neudělá je tu šance, že to udělá jiná slečna.

Nebuď pesimistická! Snaž se alespoň trošku vidět ty lepší a užitečnější věci, než pořád něco kritizovat a nadávat.

Hodně také pomáhá sport a čokoláda – oba vylučují endorfiny do naší krve a cítíme se šťastnější. Čokoládu však nedoporučuji,pokud se tak moc snažíš zhubnout.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 komentářů

  1. dekuju :))

  2. Skvělý článek! Mně osobně pro zlepšení nálady pomáhá tanec zumba. Moje sebevědomí není dvakrát velké, ale snažím se to zlepšit.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist