Domů Rodina & Škola Čtenářky píší Pečeme s Adélou: mrkvový koláč

Pečeme s Adélou: mrkvový koláč

23

Nedávno mi na mail přišel mail od Adély, s prosbou, abych vydala její článek. Upekla jsem ho doma a je skvělý. U nich doma tomu říkají mrkvička.

Suroviny:

3 hrnky strouhané mrkve, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek cukru, 1 hrnek oleje, 3 vajíčka, půl hrnku rozmletých ořechů (nejlépe vlašských), 1 prášek do pečiva, 2 lžičky skořice, špetka soli

Postup:

Očištěnou mrkev nastrouháme na jemno. Do větší mísy nasypeme mouku s práškem do pečiva, cukrem, ořechy, skořicí a solí. Pořádně promícháme. Přidáme nastrouhanou mrkev, 3 vejce a olej, důkladně promícháme. Těsto vlijeme do vymaštěné formy (pekáče) vysypané moukou a dáme péct do předehřáté trouby (180°C) na 50 minut.

Poznámky:

Troubu předehřejeme na 180°C. Někdo má rád mrkvový koláč i s tvarohem.

Suroviny na tvaroh (krém):

15 dkg cukru (nebo více cukru), 1 měkký tvaroh, 1 zakysaná smetana, 1 bílý jogurt

Postup:

Vše smícháme a vyšleháme. Na vychladnutý mrkvový koláč nalijeme tvaroh. Případně přidáme víc cukru.

Poznámky:

Pokud uděláte mrkvový koláč s tvarohem, dáme ho do lednice.

Adéle je 15 let a miluje tenhle zdravý recept. A cituju ji: ,,Měj se.“

Dala bych sem fotku toho koláče, ale tenhle článek píšu na mobilu a trochu hodně mi blbne a proto ho sem bohužel nemám. Tenhle článek bych už ukončila, ale má mít přes 300 slov a já mám jen 202 slov.

Brzy vydám další článek od Adély. Jestli se vám budou její články, tak se možná stane blogerkou. Zdůrazňuju MOŽNÁ. Jestli to bude nerozhodné, tak mi pošle ještě jeden článek.

Určitě si ho upečte. Pokud chcete taky vydat článek, tak mi ho pošlete. Je to omezené. Jenom od 4 holek. Co se týče soutěže, tak za „chvilku“ vyhlásím druhé kolo. Tak se zúčastněte, prosím. Můžeš vyhrát make-up (opravdu drahý) a jiné skvělé ceny. I nějaké krémy. A fakt super super super super ceny :-)

Mini recenze na koláč:

Můj přítel: ,,Je to dobrý. Chválím Adélu. Měla by ses taky učit recepty“

Moje sestra: ,,Mňam, kdo to dělal? Ty Lindo?!“

Můj bratr: ,,Je to sladký a pikantní. Ten cukr není nic moc, ale jinak je to bez chyby.“

Můj táta: ,,To poslala mamka? Ty Lindo? Nekecej!“

Za mě ✳✳✳✳✳ neboli 5/5

Čauky

23 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj je mi 14 let a mamka mi říká že mám se naučit vařit a péct. Až potom když budu mít kluka tak abych ho nezklamala tím že neumím vařit. Tak bych byla moc ráda kdybyste jsem přidávaly nějaké výborné recepty. Díky Emča

 2. Ještě sem dodávám…
  HOLKY URČITĚ TENTO RECEPT ZKUSTE UDĚLAT… BUDE VÁM MOC CHUTNAT

 3. Co to proboha je? Ten článek psal někdo zfetovaný, nebo pětileté dítě? Proč tam vůbec píšete, že se “možná” stane blogerkou? To v rámci toho balastu tady, který jste z toho udělali, ještě soutěžíte, kdo se smí označovat “blogerka”? Je fakt smutný, jak to tady dopadlo.

  • Hele, nevím co máš za problém. Tohle není žádná soutěž. Stane se blogerkou, když budou mít její články dobré hodnocení. A jestli nevíš, tak je mi 17. A já tě taky neobviňuju, že jseš na drogách!

  • Karolíno!!!! chováš se jako ubožačka. A jestli ti vadí tyto články o receptech, tak jsi vážně divná. Protože každá holka by se ráda něco přiučila. Moje mamka mi řekla, ať se od ní naučím všelijaké recepty, že je budu v životě používat…. Tak jsem si je opsala a už je ze mě prý ,,kuchařka´´. Je mi 15.

   A NIKOHO NEURÁŽEJ!!!!!!!!!! NIKDO TĚ NENUTÍ ČÍST TYTO ČLÁNKY, TAKŽE SE SEBER A JDI DO POSTÝLKY, UŽ JE DÁVNO PO VEČERNÍČKU!!!!!!!!! :DD :DD :DD

 4. Zfetovaná jsi tady jedině ty. Jedině zfetovaný dokáže napsat proboha místo pro Boha!

 5. Někdy se narodí lidi, kteří nestojí ani za jedno zrnko máku. Karolína je jedna z nich.

 6. Když se narodí dítě, slaví se.
  Když má dítě narozeniny, slaví se.

  Když se narodí Karolína, brečí se.
  Když má Karolína narozeniny, zabíjí se lidé.

 7. Na světě jsou lidé,
  zlý i hodní.
  Že jednou za 100 let
  se narodí
  dítě ošklivý!
  Ououou ououou ou ou ou óu…
  Někdy se stane neštěstí,
  že Karolína se narodí.
  Že osud se splete,
  a hrůza se stane…
  Ou ou, ou ou, ooou…

 8. Karolíno!!!! chováš se jako ubožačka. A jestli ti vadí tyto články o receptech, tak jsi vážně divná. Protože každá holka by se ráda něco přiučila. Moje mamka mi řekla, ať se od ní naučím všelijaké recepty, že je budu v životě používat…. Tak jsem si je opsala a už je ze mě prý ,,kuchařka´´. Je mi 15.

  A NIKOHO NEURÁŽEJ!!!!!!!!!! NIKDO TĚ NENUTÍ ČÍST TYTO ČLÁNKY, TAKŽE SE SEBER A JDI DO POSTÝLKY, UŽ JE DÁVNO PO VEČERNÍČKU!!!!!!!!! :DD :DD :DD

 9. Za to “zfetovaný” se tedy omlouvám, jste prostě děti. Jde to tedy spíš na triko nového majitele, že tu povoluje takové bláboly. Je to škoda, za éry Lucky to byla skvělá stránka. Kdyby byla mrtvá, tak se asi obrací v hrobě:D
  Nebojte, už se tu neobjevím:))
  PS: proboha se skutečně píše dohromady, ověř si to u své češtinářky.

  • Ona chce zabít Mersmerize!!!!!!! A ty drahoušku Karolíno se dostaneš asi do basy! Jinam ani nepatříš. Hanka (nová majitelka) je skvělá! Dovolila plno dívkám stát se blogerkami, což byl náš sen. Jediné dítě jsi tady ty. Tvoje chování je na úrovni pětileté holky! Vsadím se, že bratr Lindy (Dan, 4 roky) má lepší chování než ty. Nemůžeme být malé děti! Sem chodí holky kolem 10-17 let. Když připočtu tebe tak 4-17 let. Tohle se nedá. Když se chováš takhle, tak buď tak hodná a vypadni. Navíc, jestli nevíš, kdo může za to, že už není Mers blogerka a chceš ho zabít, tak musíš zabít dítě Mers.

 10. Víš, co je podle mě smutný, Karolíno? Ty. Cením si, že mě máš tak ráda, ale např. Linda nebo Siffera a ostatní blogerky mě perfektně nahradily. Psala bych se svojí profilovkou, ale píšu to teď na rychlo. Dávno jsem odhlášená. S mojí rodinou jedu do Prahy. Konečně výlet z Kutné hory. Pište dál, mé milé blogerky…. pište dál

  • Fuj! Jste lhářky!!! Takhle Mers nepíše! Navíc má Karolína pravdu. Je to tu odpad!

 11. Máš pravdu, Mio. Mersmerize už nic nenapíše. Dnes v noci ji udusila nějaká holka. Držte prosím minutu ticha za Mers. Já to nedávám, holky pomozte! Jsem otec našeho dítěte a miloval jsem moji lásku Lucku. Sbohem, Lucinko…. Ještě, že tohle nevidíš. Mers miluju tě a nikdy si nenajdu jinou!

Diskuze je uzavřena.